• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Było to wydarzenie inne niż dotychczasowe, gdyż świadectwa ukończenia szkoły i świadectwa promocyjne  do starszych klas odbierało także prawie czterdziestu  naszych kolegów z Ukrainy. Uroczystość rozpoczęliśmy mszą św. w kościele w Łubiance, następnie odbyło się spotkanie na sali gimnastycznej.  Tu jako pierwsi wstąpili absolwenci -  uczniowie klasy ósmej. W montażu słowno-muzycznym i prezentacji  przypomnieli swoje lata nauki w szkole, a także podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły. Najstarszą klasę pożegnał klasa siódma, wręczając każdemu absolwentowi medal z odpowiednim tytułem.

Kolejny punktem spotkania było odczytanie listów Ministra Edukacji Narodowej,  a następnie  rozdanie świadectw i nagród absolwentom, uczniom wszystkich klas wyróżniającym się w nauce, a także nagród i wyróżnień za osiągnięte sukcesy w konkursach.  Listy gratulacyjne odebrali także rodzice wyróżnionych uczniów.

Po zakończonej uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Potem już wszyscy mogli udać się na zasłużony dwumiesięczny wypoczynek, po tym trudnym dla wszystkich roku.  Wykorzystajmy najbliższe dwa miesiące na aktywny wypoczynek. Udanych, bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia 1 września!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Więcej zdjęć na padlecie

• III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki”

• 10 czerwca 2022 roku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki” w Starostwie Powiatowym w Sokółce. Skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych z gmin: Sokółka, Krynki, Szudziałowo, Kuźnica, Korycin i Janów, którzy są objęci terapią logopedyczną. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci z wadami wymowy, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa a także budzenie ducha zdrowej rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy I Mateusz Lewicki , który otrzymał wyróżnienie i Izabela Szadurska z klasy II.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• KONKURSY W NASZEJ SZKOLE

• Ostatni miesiąc nauki obfituje w szkolne konkursy

9 czerwca 2022  odbył się Szkolny Konkurs Logopedyczny  "WIerszyki Łamiące Języki"

- Bartosz Gil, kl. IV - I miejsce

- Mateusz Lewicki, kl. I - I miejsce

- Wojciech Sakowicz, kl. II - II miejsce

- Jakub Jelski, kl. IV - III miejsce

- Julita Szymańska, kl. II - wyróżnienie

- Izabela Szadurska, kl. II - wyróżnienie

- Nikola Zalesko, kl. III - wyróżnienie

14 czerwca 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej uczniów klas I - III.

- Milena Suchocka kl. III - I miejsce

- Antonina Szkiłądź, kl. III  - II miejsce

- Wojciech Sakowicz, kl. II - III miejsce

- Mateusz Lewicki, kl. I - III miejsce

- Mykhailo Demchuk, kl. III - wyróżnienie

Gratulujemy!

Laureaci konkursów otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

• EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

• 7 czerwca 2022 r. dziewięcioro  uczniów klasy IV i pięcioro klasy V zdało egzamin na kratę rowerową. Wcześniej  musieli wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny był przeprowadzony na szkolnym placu manewrowym, w obecności nauczyciela zajęć technicznych i funkcjonariusz policji. Młodym użytkownikom dróg  gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!