• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy:

•  drukarkę 3D z filamentem
          • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
          • stacje lutownicze
          • aparat cyfrowy
          • oświetlenie do realizacji nagrań
          • gimbal
          • statywy
          • mikroporty z akcesoriami
          • okulary VR

Powyższy sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych  i w czasie uroczystości szkolnych.  Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych na szkolnej stronie i na Facebooku

Uczniowie  mieli okazję zapoznać się z możliwościami okularów VR zakupionych do szkoły w ramach akcji Laboratoria Przyszłości. Po przeszkoleniu z obsługi sprzętu zapoznawali się z przykładowymi projektami z różnych obszarów edukacji: geografii, fizyki, biologii i sztuki. Zakładając te okulary można przenieść się na drugi koniec świata – zwiedzić np. Afrykę, Afryce, oglądać z bliska żyrafy. Mogą pływać w oceanie z rybami, a także obejrzeć rakiny. Mogą także  udać się w kosmos.   Bardzo się cieszymy, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów.