• Z życia szkoły


        • 21 grudnia

          Wigilia w Przedszkolu

          U naszych maluchów ostatnio sporo się dzieje - wizyta Mikołaja, przygotowanie świątecznych kartek i niespodzianek (crackers) dla przyjaciół. No i oczywiście tradycyjna Wigilia ,w tym roku, z powodu ograniczeń związanych z pandemią, tylko we własnym gronie. Było łamanie się opłatkiem z Panią Dyrektor, Wychowawczyniami i kolegami z grupy, składanie życzeń świątecznych i  śpiewanie kolęd. 

           


          18 grudnia

          Akcja "Razem na Święta" w Przedszkolu

          Nasze maluchy włączyły się w akcję „Razem na Święta”.  Dla swoich przyjaciół ze szkoły zrobiły własnoręcznie Christmas crackers - świąteczne niespodzianki. Przy okazji poznały świąteczne zwyczaje w Wielkiej Brytanii.  

           


           

          14 grudnia 

          Akcja "Razem na święta"

          Wykonane przez nas, w ramach akcji „Razem na święta”, kartki i ozdoby świąteczne trafią do naszych rodziców, dziadków, sąsiadów i przyjaciół. Mamy nadzieję, że te drobne gesty sprawią radość obdarowanym. :) 


          04 grudnia

          Mikołaj w naszym Przedszkolu

          Dzisiaj naszych Przedszkolaków odwiedził długo oczekiwany gość, z długą białą brodą, ubrany w czerwony strój, dźwigający na plecach ciężki worek z prezentami dla maluchów. Był to oczywiście ŚwiętyMikołaj. Dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Były bardzo radosne i przejęte wizytą gościa.

          Drogi Mikołaju dziękujemy bardzo i do zobaczenia za rok :)

           


          04 grudnia

          Barbórka w naszym Przedszkolu

          Dzisiaj w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Barbórkę - święto wszystkich górników. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat ich pracy. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i niebezpieczna jest praca górników, przeprowadziły zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla i soli oraz wykonały piękne górnicze czapki.

           


          25 listopada

          Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu 

          Nasze przedszkolaki obchodziły dziś Dzień Misia. Na zajęciach przygotowały piękne maski, oglądały bajki z misiami, śpiewały o nich piosenki oraz bawiły się swoimi ulubionymi pluszakami.


          25 listopada

          Dzień Pluszowego Misia

          Dnia 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym roku również uczniowie młodszych klas naszej szkoły pamiętali o święcie swoich maskotek. Podczas zajęć opowiadali o historii swoich ulubionych zabawek a następnie wykonali prace plastyczne, których bohaterami były misie.

           

           

          Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto wszystkich pluszaków.

          Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych i ich rodziców. Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie, a najbardziej wszędzie tam, gdzie są dzieci, a więc w przedszkolach, żłobkach, szkołach, a także dziecięcych oddziałach szpitalnych. Światowy Dzień Misia to doskonała okazja do obdarowywania biedniejszych i potrzebujących.

          Święto Misia i jego bohater

          Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, bo znają go dorośli i dzieci na całym świecie. Słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Nic więc dziwnego, że ta ponadczasowa zabawka uczczona została ustanowionym świętem. Nikt z nas nie ma przecież nic przeciwko celebrowaniu okoliczności, jaką jest Międzynarodowy Dzień Misia.

           

           

           


          10 listopada 2020r.

          Mali Patrioci

          Nasi przedszkolacy włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Odświętnie ubrani, przystrojeni w kotyliony, o godz.11.11 odśpiewały Hymn Narodowy. 

          20201110_111338.mp4

          20201110_110022.mp4

           


          29 października 2020r.

          Dziś w naszej szkole było wielkie święto –

          Ślubowanie klasy I i Przedszkolaków.

           

           

          Program przygotowany przez wychowawczynię – Panią Bożenę Kraśnicką przeniósł nas w świat Królestwa Szkołolandii. Aby tam wejść dzieci musiały wykonać szereg zadań, zaśpiewać piosenki, wyrecytować wierszyki, obliczyć działania, wskazać części ciała oraz strony – prawą i lewą. Musiały również wiedzieć, jak przechodzi się przez ulicę oraz znać czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję.

          Nasze najmłodsze pociechy też włączyły się do prezentacji swoich umiejętności i wraz z Panią Renią i starszymi kolegami zaśpiewały piosenkę o słoneczku.

          Następnie dzieci złożyły ślubowanie. Po nim Pani Dyrektor dokonała pasowania dzieci z klasy I na uczniów naszej szkoły, a młodsze dzieci na przedszkolaków.

          Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy, pamiątkowe czapki, odznaki i prezenty.

          To wzruszające wydarzenie wycisnęło niejedną łezkę z oczu bliskich.smiley

           


          Dzień Edukacji Narodowej

          13 października Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili część artystyczną, obdarowali Pedagogów kwiatami oraz przekazali serdeczne życzenia.

          "Jakże nie pisać wierszy,

          Jakże nie płonąć z wdzięczności,

          Za dar najpiękniejszy- za serce"

                   

                   

           


          Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

           

          29 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

          Głośne czytanie przynosi wiele korzyści.  Książki stanowią źródło nowych doświadczeń językowych, poszerzają wiedzę o świecie, pomagają odnosić sukcesy w szkole oraz są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu.

           Uczniowie kl. IV - VIII przebrani za bohaterów literackich, po pięć minut,czytali głośno na każdej lekcji, a trzecią godzinę lekcyjną w całości poświęcili na czytanie wybranych lektur koleżankom i kolegom ze swoich klas, a także tym z klas 0- III.        

               Mamy nadzieję, że ten dzień zachęcił wszystkich do głośnego czytania w domu!

           

             

           


           

            Europejski Dzień Języków

          26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła włączyła się również w te obchody. Dzieci z zerówki i klas I-III wykonały flagi państw, a uczniowie klas IV-VIII sprawdzili i uzupełnili swoją wiedzę na temat języków na świecie, w quizie językowym.

          Dzisiaj – 1 października - odbyło się podsumowanie naszego przedsięwzięcia.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców.

           

           


          Dzień Przedszkolaka

          22 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Przedszkolaka. Obchody nasi najmłodsi rozpoczęli chóralnym odśpiewaniem "Hymnu Przedszkolaka". Następnie wszyscy otrzymali upominki i pamiątkowe baloniki.

          A potem była suuuuper zabawa :)


          Spotkanie z autorką książki „Zachowanie polskości na Podolu”

           

          We wtorek – 22 września gościliśmy w naszej szkole panią Teresę Zawadzką, autorkę wspomnień o burzliwych losach jej rodziny, żyjącej na Podolu i walczącej o zachowanie tożsamości, kultury i godności. Poznaliśmy mnóstwo ciekawych faktów o życiu Polaków w Kamieniu Podolskim – mieście noszącym przydomek „przedmurza chrześcijaństwa” jak w powieści „Pan Wołodyjowski” pisał o nim Henryk Sienkiewicz.

          Była to dla nas pouczająca lekcja historii.


           


          Europejski Dzień Języków

          26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Włączamy się w te obchody.

          Dla uczniów klas 0-III ogłaszamy konkurs na wykonanie flagi jednego z państw europejskich. Technika jest dowolna.

          Uczniom klas IV-VIII proponujemy Quiz. Należy odpowiedzieć na poniższe pytania.

           

          QUIZ JĘZYKOWY

          1. Ile rdzennych języków występuje w Europie?
          2. Ilu języków używa się na świecie?
          3. Który z języków jest najczęściej używanym językiem na świecie?
          4. Jaki procent wszystkich języków świata stanowią języki afrykańskie?
          5. W którym języku pisze się od prawej do lewej?
          6. Który z języków jest najstarszym używanym do dziś językiem europejskim?
          7. Do jakiej rodziny języków należy język polski?
          8. Na jakim alfabecie opiera się większość języków europejskich?
          9. Co to są palindromy?

           

          Kartki z odpowiedziami wrzucamy do skrzynki. Oba konkursy zostaną rozstrzygnięte 25 września. Do tego dnia należy przynieść flagi i dostarczyć odpowiedzi.

          Przewidziane są nagrody :)


          Akcja "Sprzątanie Świata"

          Dzisiejszy dzień - 17 września spędziliśmy pracowicie. Tradycyjnie, jak co roku, włączyliśmy się w Akcję "Sprzątanie Świata". Zaopatrzeni w rękawice i worki ruszyliśmy w teren, by zebrać śmieci.

           Uporządkowaliśmy również plac szkolny. 


           

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

           

          Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Łubiance. Następnie, wspólnie z rodzicami, udaliśmy się do szkoły. Zachowując dystans, zaopatrzeni w maseczki spotkaliśmy się z Panią Dyrektor oraz Kadrą Pedagogiczną na sali gimnastycznej.

          Po powitaniu, Pani Dyrektor odczytała listy Ministra Edukacji Narodowej oraz Kuratora Oświaty w Białymstoku, zapoznała z zasadami bezpieczeństwa i procedurami postępowania w czasie pandemii, omówiła zasady poruszania się po szkole, zachęcała rodziców do zaglądania na stronę internetową szkoły oraz zainstalowania w telefonach aplikacji ProteGo Safe.

          Po zebraniu ogólnym, udaliśmy się do swoich pracowni na spotkanie z wychowawcami.

           

           


          Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

          26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Był to rok inny niż wszystkie.  

          W ostatnich miesiącach wszyscy musieli się przecistawić  koronawirusowi.

          Taka sytuacja z dnia na dzień zmieniła nasza szkołę.  Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy.

          Napotykaliśmy różne trudności.  Nie uniknęliśmy także błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się,

          że z powodzeniem dotarliśmy do końca roku szkolnego.

          Pracowaliśmy wytrwale, zarówno Wy Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim Wy - nasi Uczniowie.

          Pokonaliśmy przeciwności  i ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników. 

          Mimo, że nie było też tradycyjnego, uroczystego zakończenia roku szkolnego, a świadectwa uczniowie odebrali

          od wychowawców w klasach to  i tak teraz śmiało możemy udać się na zasłużony odpoczynek,

          chociaż nadal musimy pamiętać o wszystkich zaleceniach, aby ustrzec się przed koronawirusem i zrobić wszystko,

          aby te wakacje były bezpieczne i udane.

          Dziękując za cały rok szkolny  pełen wrażeń i sukcesów  życzymy wszystkim słonecznych wakacji,

          wspaniałych przygód  i wielu niezapomnianych przeżyć.

          W tym roku szczególnie dziękujemy Rodzicom za współpracę, pomoc i wsparcie podczas całego roku szkolnego 

          i także wystawiamy świadectwo.

           

          Liga Języka Angielskiego

          W minionym roku szkolnym uczniowie klasy 8, 7 i 6 brali udział

          w całorocznym konkursie języka angielskiego.

          Rywalizacja przebiegała w 2 kategoriach: słownictwo i gramatyka i odbyła się  w kilku etapach.

          Zwycięzcy poszczególnych rund otrzymali pamiątkowe dyplomy.

           W klasyfikacji końcowej najlepsze lokaty uzyskali i zdobyli Tytuł Master of English:

          Justyna Kraśnicka – klasa 8

          Kacper Bakun – klasa 8

          Kacper Ostrowski – klasa 7

          Dominik Szuflicki – klasa 6

          Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo konkursu.

          SERDECZNIE  GRATULUJEMY!

           

          Akcja #GaszynChallenge dla Kubusia

          #GaszynChallenge.

          Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Białousach przyłączają się do akcji i przyjmują wyzwanie.

          Nominujemy

          • Szkołę  Podstawową w Starej Rozedrance

           

           

          TO DLA CIEBIE TATO!

           

          Dzień Ojca, obchodzony jest 23 czerwca.

          Zawsze w naszej szkole połączony była z Dniem Matki i obchodzony bardzo uroczyście. 

          W tym roku jest inaczej 26 maja świętowaliśmy Dzień Matki, dziś chcemy uczcić Dzień Taty

          i powiedzieć jak ważną rolę pełni w rodzinie.

          Uczniowie klas 0 –III, biorący udział w zajęciach w szkole, przygotowali krótki występ,

          a ci, którzy nadal pozostają w domach namalowali portrety swoich Tatusiów i laurki. 

          Swoim występem uczniowie pragnęli podziękować rodzicom za ich miłość i za to,

          że zawsze przy nich są w chwilach szczęścia i wtedy, gdy potrzebują ich rodzicielskiej rady. 

          Z okazji Twojego Święta, za wczoraj i za dziś,
          każdym czułym serca uderzeniem
          i każdym z niego płynącym życzeniem
          zdrowia, sił i codziennej radości
          wraz ze słowami największej wdzięczności,
          za wszystkie dla nas trudy i starania,
          składamy Ci dzisiaj podziękowania.

          TO_DLA_CIEBIE_TATO_.mp4

           

           

          KONKURS MATEMATYCZNY

          KANGUR 2020

                  W dniach od 3.06.2020 do 5.06.2020 20 uczniów naszej szkoły bierze udział

          w Konkursie Matematycznym Kangur 2020.

          W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, konkurs Kangur 2020  przeprowadzany jest  

          drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

          Konkurs poprzedzony był  tzw. konkursem próbnym.   

          Partner technologiczny konkursu w 2020 r.: Learnetic SA

           

          Terminarz Konkursu w zależności od kategorii:

          Kategoria

          Konkurs próbny

          Konkurs Kangur 2020

          Kadet  

          25.05.2020, godz. 14:00

          02.06.2020 (wtorek), godz. 16:30

          Beniamin

          25.05.2020, godz. 16:30

          03.06.2020 (środa), godz. 16:30

          Maluch

          26.05.2020, godz. 14:00

          04.06.2020 (czwartek), godz. 16:30

          Żaczek

          26.05.2020, godz. 16:30

          05.06.2020 (piątek), godz. 16:30

           

          Żaczek

          klasy 2 szkół podstawowych; 3 uczniów

           

           

          Maluch

          klasy 3 i 4 szkół podstawowych; 4 uczniów

           

           

          Beniamin

          klasy 5 i 6 szkół podstawowych; 7 uczniów

           

           

          Kadet

          klasy 7 i 8 szkół podstawowych; 6 uczniów

           

                     

           

          Szkolny Koordynator Konkursu - Barbara Sosnowska  

          Trzymajcie kciuki !  

           

          NAD PROMIEŃ SŁOŃCA I BARWNE KWIATKI,  STOKROTNIE MILSZY, JEST UŚMIECH MATKI.


           

          Dzień Mamy  jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń,

          będących wyrazem miłości i szacunku dla mam.

          W naszej szkole zawsze uroczyście obchodziliśmy te wyjątkowe święto.

          Wesołe scenki z życia rodziny, wzruszające wiersze i piosenki przypomniały wszystkim,

          o tym ważnym dniu i o roli Matki w życiu każdego z nas.

          W tym roku mimo, że nie możemy urządzić Dnia Matki w szkole to i tak

          uczniowie klas 0 – III przygotowały swoim Mamusiom niespodziankę.

          DZIEN_MAMY__mpeg4.mp4

          Te dzieci, które nie uczestniczą  w zajęciach  w szkole, przygotowały portrety swoich mam,

          aby w ten sposób pokazać, że ich mama jest tą jedyną, wyjątkową, najpiękniejszą.

           

          Każdego dnia powinniśmy pamiętać jak wiele zawdzięczamy swoim rodzicom,

          a  26 maja  w szczególny sposób wyrazić  swojej Mamie wdzięczność za bezgraniczną miłość,

          codzienny trud i poświęcenie i  złożyć życzenia, które wywołają uśmiech na Jej twarzy, a często wzruszenie.

          Czego można życzyć i za co dziękować  w dniu Jej święta?

          Dziękuję za to wszystko,

          Czym dobroć jest na ziemi,

          Że Jesteś najważniejsza,

          Że tego nikt nie zmieni,

          Że jeden dzień najpiękniej

          W mym sercu jaśnieć musi:

          Dla jednych to Dzień Matki,

          A dla mnie Dzień Mamusi.

           

          WYNIKI TESTU WIEDZY O JANIE PAWLE II

          W ramach wydarzeń podjętych przez naszą szkołę, ku uczczeniu 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II,

          uczniowie klas V- VIII  przystąpili do „Testu wiedzy o Janie Pawle II”,

          którego celem było pogłębienie wiedzy o życiu i nauczaniu

          oraz motywowanie do naśladowania naszego Wielkiego Rodaka - Jana Pawła II.

          Test miał  formę online , przebiegał w dwóch etapach i cieszył się dużym zainteresowaniem. 

          Do pierwszego etapu przystąpiło  95%  uczniów  klas VII – VIII i  84 % uczniów klas V-VI.

          Uczniowie mieli do rozwiązania 25 pytań zamkniętych dotyczących życiorysu,

          pontyfikatu oraz pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II.

              Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy w pierwszym etapie uzyskali powyżej 95%

          poprawnych odpowiedzi. Uczniowie ci mieli za zadanie rozwiązanie testu zawierającego 20 pytań otwartych. 

             Najwyższe wyniki w swoich kategoriach wiekowych osiągnęli:

                KLASY  V - VI

          1. miejsce – Emilia Mancewicz i Bartosz Wigda – klasa V  (100% poprawnych odpowiedzi)

          2. miejsce – Natalia Wilczewska -  klasa V  

          KLASY VII-VIII

          1. miejsce - Adam Kraśnicki- klasa VII

                              Sylwia Roman - klasa VIII

                              Martyna Szkiłądź - klasa VIII

                              Martyna Zalesko - klasa VIII

          2. miejsce -  Sandra Smołko – klasa VII

          3. miejsce -  Martyna Kropiwnicka – klasa VII

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy o Papieżu Polaku.

          Na laureatów czekają pamiątkowe dyplomy.

           

          100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

          Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II.

          Dokładnie 18 maja obchodzić będziemy 100 rocznicę Jego urodzin.

          Nie mamy możliwości zorganizowania apelu w szkole,

          ale postarajmy się w inny sposób uczcić pamięć naszego WIELKIEGO RODAKA.

          Z tej okazji proponujemy uczniom naszej szkoły wzięcie udziału w następujących wydarzeniach,

          które w większość odbędą się w trybie online.

          Test wiedzy o Janie Pawle II - uczniowie klas V-  VIII naszej szkoły.

          Wykonanie „Bukietu dobrych uczynków”, przez uczniów  klas I-III.

           Wysłuchanie przez uczniów naszej szkoły i ich rodziny w dniu 18.05.2020r o godzinie 14.00,

          hymnu „Nie  zastąpi Ciebie nikt” , poświęconego Ojcu św.  

          Rodzinne słuchanie fragmentów książki „ Jak Karolek został Papieżem”, przez uczniów klas I –III ,

          Rodzinne czytanie, przez uczniów klas V – VIII,  fragmentów ostatniej książki napisanej przez Jana Pawła II

          p.t. „Pamięć i tożsamość”.

          Jan Paweł II dla uczniów znany jest przede wszystkim z lekcji historii, języka polskiego,

          religii, a także telewizji i wspomnień rodziców.

          Aby lepiej poznać postać tego wielkiego POLAKA przybliżamy krótki życiorys. 

          Jan Paweł II (wł. Karol Wojtyła), urodził się 18 maja 1920 roku. Był polskim duchownym, poetą, arcybiskupem,

          kardynałem, natomiast od 16 października 1978 do 2 kwietnia 2005 roku papieżem.

          Przyszedł na świat w Wadowicach. Jego młodość określały aktywności sportowe oraz funkcja ministranta

          w lokalnej parafii. Uczył się w wadowickim gimnazjum. Tuż przed wybuchem II wojny rozpoczął studia polonistyczne

          na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam też brał udział w spotkaniach artystycznych, grał w teatrze.

          W 1942 roku podjął studia teologiczne w tajnym krakowskim Metropolitalnym Seminarium Duchownym.

          W 1946 roku przyjął święcenia i został duszpasterzem. Później intensywnie pracował w dziedzinie teologii,

          współpracując z katolickimi czasopismami. Brał udział w Soborze Watykańskim II.

          W roku 1958 został mianowany biskupem pomocniczym Krakowa, a pięć lat później arcybiskupem,

          by wreszcie w 1967 otrzymać nominację kardynalską. W 1978 roku konklawe wybrało Karola Wojtyłę

          na pierwszego w dziejach papieża Polaka. Rozpoczął tym samym pontyfikat trwający długo, bo przeszło 26 lat.

          Miał w tym czasie istotny wpływ na kształtowanie indywidualnych postaw oraz kształt społeczny krajów na całym świecie,

          w tym również   Polski. W roku 1981 przeżył zamach terrorystyczny na jego życie.

          Był zwolennikiem ekumenizmu i pielgrzymem – odbył 104 pielgrzymki.

          Został autorytetem moralnym również z uwagi na cierpienie, jakie znosił szczególnie pod koniec pontyfikatu,

          nie rezygnując   z posługi kapłańskiej do samego końca. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku.

          Jan Paweł II przeszedł do historii, jako pierwszy papież, który osobno spotykał się z młodymi,

          przemawiał do nich podczas każdej ze swych pielgrzymek. Zainicjował Światowe Dni Młodzieży,

          które stały się jednym ze znaków rozpoznawczych jego pontyfikatu.

          Dziś, w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, szczególnie pochylamy sie nad postacią tego niezwykłego Polaka,

          który dzięki swojej wierze i postawie miłości wobec drugiego człowieka stał się znany w całym świecie.

           

           

           

          LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE 8 – Mistrzowie Maja

           

          Wprawdzie nauczanie w dalszym ciągu odbywa się zdalnie,

          ale my postanowiliśmy wrócić do naszej rywalizacji w Lidze Języka Angielskiego.

          W edycji majowej zwyciężyły Martyna Szkiłądź i Justyna Kraśnicka,

          które uzyskały maksymalną liczbę punktów.

          Dyplomy są przygotowane i czekają na zwycięzców.

          SERDECZNIE GRATULUJEMY

           

          ZASMAKUJ W BIBLIOTECE

           

           

          8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

          Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich,  

          rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), czyli ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek.

          Hasłem tegorocznej edycji jest  Zasmakuj w bibliotece.

          W  tym roku nie możecie korzystać z naszej szkolnej biblioteki, co nie znaczy, że nie należy czytać.

          Na pewno, każdy ma jakieś ciekawe książki w domu, wiele ciekawych lektur można znaleźć w Internecie.

          Tak więc czytajcie:  

          „Bo w książkach można znaleźć wszystko. Radość, mądrość i odpowiedzi na wiele pytań.

          Książka może Wam coś doradzić, podsunąć pomysł.

          Nauczy Was myśleć i rozumieć, pamiętać o rzeczach ważnych, a głupstwa puszczać w niepamięć.

          Radzić sobie i pomagać innym, śmiać się do łez i przez łzy”.

          (fragm. z książki K. Jerzykowskiej i W. Karwackiego „13. Skrytka”).

           

          WIWAT MAJ!

          Początek maja obfituje w święta państwowe – 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi,             

          3 maja  - Święto Konstytucji.  Każde z nich ma swoją historię i każde jest ważne dla Polaków. 

          Najbardziej uroczyście obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja.

          To święto państwowe ustanowione w 1919 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość,

          a potem ponownie w 1990. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia

          uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. 

          Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce

          - zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.   

           Każdego roku z okazji tych świąt przygotowujemy w naszej szkole uroczyste akademie, w których oddawaliśmy  hołd.

          Dziś możemy jedynie powspominać i obejrzeć zdjęcia z poprzednich lat. 

          SWIETA_MAJOWE.pptx

                          Jednak i dziś nasza szkoła pamięta o tych Świętach . W tym tygodniu zajęcia historii

          oraz języka polskiego w starszych klasach były poświęcone  genezie i randze tych Świąt.

          Uczniowie omawiali tło historyczne powstania pierwszej w Europie i drugiej w świecie tak ważnej

          ustawy zasadniczej. Zapoznali się z historią flagi Polski, oraz dlaczego  data 2 maja została wybrana

          na ten szczególny  dzień.   Czytali i analizowali utwory  poświęcone historii naszego kraju i symboli narodowych.

          Wykonali prace plastyczne p.t „ Flaga Polski”.

                           Młodsze klasy równie na swoich zajęciach rozmawiały o znaczeniu flagi i jej barw.

          Wierszami i pracami plastycznymi oddały należny jej szacunek.

           

           

           

           

           

           

           

          KONKURS PLASTYCZNY „KOLOROWA WIELKANOC”

          W naszej szkole odbył się  konkurs plastyczny pt. „Kolorowa Wielkanoc”.

           Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły.

          Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem był symbol Świąt,

            w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników dowolną techniką plastyczną,

          z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów.

          Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci  do twórczego działania na miarę ich możliwości

          i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

          Prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów.

          Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie.

           

          19 kwietnia 2020 r.

           

          SZKOŁA PAMIĘTA!

          O 77 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim przypominają nam

          piękne żonkile kwitnące przed naszą szkołą.

          Zasadzone jesienią przez uczniów i nauczycieli kwiaty,

          dziś symbolizują naszą pamięć o bohaterskich mieszkańcach warszawskiego getta,

          którzy stanęli do walki przeciwko niemieckiemu okupantowi.

           

           

           

           

           

           

          11 marca 2020 r.

          Zakończył się drugi etap projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.

          Tym razem uczestniczyły w nim dzieci z zerówki i klasy I.

          Nad realizacją zadań z projektu czuwały pani Bożena Kraśnicka i pani Anna Suchocka.

          Podczas lekcji i konkursów uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat

          dobrych i złych składników w naszym pożywieniu, poznali jakie zalety ma picie wody,

          brali udział w turniejach wiedzy, a także wspólnie z rodzicami projektowali Wodolubka.

          Do projektu włączyli się także rodzice, którzy pomagali dzieciom w realizacji zadań,

          a także wzięli udział w spotkaniu pt.  Rodzice czytają etykiety.

          Wszyscy uczniowie kl. 0 – III biorący udział w projekcie otrzymali od Pani Dyrektor

          dyplomy i odznaki  przyjaciół przyrody.

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          Światowy Dzień Muffinek

           

          6 marca 2020 r. w naszej szkole odbył się Dzień Muffinek.

          Babeczki zostały upieczone, a następnie sprzedane przez uczniów

          należących do Wolontariatu Szkolnego. Zostało zebrane 752 zł.

          Była to akacja charytatywna, a więc  całą sumę przeznaczyliśmy na akcję „Pole Nadziei”

          na Fundację „Pomóż im”, prowadzącą domowe hospicjum dla dzieci w Białymstoku.

          Był to wspaniały dzień  otoczony zapachami i smakiem pysznych wypieków.

           

           

           

          6 marca 2020 r.

          Uczniowie klas I – III rywalizowali dziś w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Przygoda z poezją”.

          Wszystkie wiersze dotyczyły gwaru panującego na wiejskim podwórku.

          Mali recytatorzy wywiązali się z zadania wyśmienicie i komisja miała problem

          z wyłonieniem laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę

          na międzyszkolnym konkursie w Korycinie. Najlepiej z tekstem i tremą poradzili sobie:

          Klasa I

          I miejsce - Milena Suchocka, Antonina Szkiłądź

          II miejsce - Wiktoria Prokop

          Klasa II

          I miejsce - Wiktoria Bakun

          II miejsce - Maciej Ostrowski

          Klasa III

          I miejsce- Krystian Malinowski

          II miejsce - Magdalena Sakowicz

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

           

           

           

          4 marca 2020 r.

          1 marca 2020 r. obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

          Jest to święto, które w naszym kraju obchodzone jest oficjalnie od 2011 r.

          Tego dnia oddajemy hołd żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia,

          którzy po drugiej wojnie światowej nie złożyli broni, ale walczyli o prawdziwą wolność Polski

          płacąc za to najwyższą  cenę. 

          Hołd Niezłomnym oddaliśmy poprzez apel przygotowany przez Panią Annę Suchocką,

          w którym występujący uczniowie przybliżyli historię i działalność  Żołnierzy Wyklętych. 

          Pamięć o Żołnierzach przybliża też plakat i prezentacja multimedialna im poświęcona.

          Tym samym nasza szkoła włączyła się do akcji MEN pod hasłem: ,,Szkoła Pamięta”.

           

          02 marca 2020 r.

          Dziewięcioro uczniów kl. V – VIII reprezentowało naszą szkołę w gminnych eliminacjach

          Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”,

          które odbyły się w Zespole Szkół Samorządowych w Janowie.

          Uczestnicy turnieju musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu okoliczności powstawania

          i sposobów gaszenia pożarów, ale również dotyczącą historii i tradycji straży pożarnej,

          zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej itp. Testy z zakresu tych wiadomości wyłoniły zwycięzców.

          Znaleźli się wśród nich uczniowie naszej szkoły.

          Grupa wiekowa – klasy: I – VI

          Natalia Kraśnicka, kl. V – 3 miejsce

           

          Grupa wiekowa  - klasy: VII – VIII

          Justyna Kraśnicka, kl. VIII – 1 miejsce

          Kacper Ostrowski, kl. VII – 2 miejsce

           

          Uczniowie ci pojadą na eliminacje powiatowe turnieju do Sokółki.

          Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

           

           

           

          25 lutego 2020 r.

          Po raz drugi uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolny Festiwal Piosenki Rosyjskiej,

          który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

          Głównym celem festiwalu jest popularyzacja piosenki rosyjskiej,

          prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców,

          a także wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami.

          Bardzo ważnym zadaniem jest również motywowanie uczniów do nauki języka rosyjskiego

          poprzez piosenkę.

          W festiwalu wzięło udział 20 solistów, dwa duety oraz cztery zespoły.

          Wszyscy zostali nagrodzeni statuetkami i breloczkami z drukarki 3D.

          Naszą szkołę reprezentowały:

          Martyna Kropiwnicka, kl. VII

          Justyna Kraśnicka, kl. VIII

          Sylwia Roman, kl. VIII

          Martyna Szkiłądź, kl. VIII, która wyśpiewała Nagrodę Publiczności

          Gratulujemy sukcesu!

           

           

           

          20 lutego 2020 r.

          Uczniowie klas V – VIII wzięli udział w wycieczce do Białegostoku.

          Na początku obejrzeli film „Doktor Dolitte”.  Film był bardzo ciekawy.

          Po filmie wszyscy uczestnicy wyjazdu zjedli pożywny obiad, po którym udali się do kręgielni.

          W niej mogli spróbować swoich sił w zbijaniu kręgli. Zabawa była niesamowita.

          Wrażenia z wyjazdu zostaną na długo w pamięci uczestników wycieczki.

           

           

           

          19 lutego 2020 roku

          Uczniowie klas 0 –V uczestniczyli dziś na zajęciach w ramach programu edukacyjnego

          „Polska moja ojczyzna”.

          Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Grupy Szkolno – Przedszkolnej LUPUS.

          Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat mapy Polski – wskazać miejsce zamieszkania,

          góry, rzeki. Poznać najciekawsze miejsca w Polsce.  

          Obejrzeć dawne ubiory w poszczególnych regionach Polski. 

          Obejrzały też krótką prezentację  o Marszałku Piłsudskim.

          Każdy też mógł zrobić zdjęcie w mundurze. Zajęcia bardzo się nam podobały.

           

           

          14 lutego 2020 r.

          Dzisiejszy dzień  za sprawą walentynek upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni.

          Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

          Na korytarzach zostały ustawione skrzynki, do których uczniowie wrzucali kartki i serduszka,

          wyrażając w ten sposób swoje sympatie.

          Samorząd uczniowski z okazji walentynek przygotował, krótką inscenizację

          wprowadzającą w walentynowy nastrój, Następnie listonosze rozdali kartki,

          będące wyrazem sympatii adresatom.

          Po tych miłych akcentach rozpoczęła się zabawa walentynkowa.

           

           

          Liga Języka Angielskiego – Mistrzowie Lutego

          W II semestrze kontynuujemy rywalizację w ramach Ligi Języka Angielskiego.

          W lutym tytuł mistrzowski zdobyli:

          Klasa 8

          Justyna Kraśnicka – kategoria gramatyka i słownictwo

          Martyna Szkiłądź oraz Sylwia Roman – kategoria gramatyka

          Klasa 7 i 6

          Maja Bielecka – kategoria słownictwo

          Dominik Szuflicki – kategoria gramatyka

          Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

          Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału.

           

          11 lutego 2020 r.

          Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem KRUS.

          W czasie spotkania obejrzeli film opowiadający o zasadach bezpiecznej pracy

          w gospodarstwie rolnym. Dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa czyhają wtedy,

          gdy pomagają w  pracy rodzicom. Przedstawiciel KRUS zachęcił także do udziału

          w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci.

           

           

          10 lutego 2020 r.

          Dziś uczniowie naszej szkoły obejrzeli teatrzyk pt. „Lepiej czytać niż klikać”

          w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arena z Białegostoku.

          Mottem przewodnim było to, że książka przeniesie nas w świat magii i wyobraźni,

          a komputer tylko zabiera czas.

          Aktorzy w ciekawym i zabawnym przedstawieniu przestrzegali

          przed zagrożeniami płynącymi z internetu oraz przed uzależnieniem od gier komputerowych.

           

           

          16 stycznia 2020 roku

          Dziś odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka,

          na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie.

          Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Część artystyczną rozpoczęła prezentacja jasełek.  

          Występ wzbogaciły pięknie zaśpiewane kolędy.  

          Następnie głos zabrali najmłodsi - dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy wierszykami i piosenkami

          uczcili te święto. Tradycyjnie ich występ spotkał się z ogromnym aplauzem.

          Zebrani goście obejrzeli także występ taneczny, w którym zaprezentowały się dziewczynki z klas I – VI.

          Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat przy akompaniamencie akordeonu

          oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta.

          W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem.

          Ponieważ w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka połączony jest z balem karnawałowym,

          po słodkim poczęstunku goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.

          W tym roku motywem przewodnim było spotkanie z piratami.

          Dyskoteka była przeplatana licznymi zabawami i konkursami.

          Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

          Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

           

           

             

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          12  stycznia 2020 r.

          Dziś uczniowie klas V – VIII zaprezentowali jasełka przed szeroką publicznością.

          Stanowili ją mieszkańcy okolicznych wsi, którzy nie zawiedli i tłumnie odwiedzili naszą szkołę.

          Historię narodzin Jezusa Chrystusa  przeplatana kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów

          spotkała się z serdecznym przyjęciem, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

          Spotkaniu przyświecał także inny cel. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę,

          którą wsparł leczenie i rehabilitację byłej uczennicy naszej szkoły.

          Dziękujemy Wszystkim za przybycie i zrozumienie.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          11 stycznia 2020 r.

          Dnia 11.01.2020 trzech uczniów klasy ósmej wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu

          dostarczyli zebraną podczas szkolnej zbiórki karmę oraz rzeczy potrzebne zwierzętom w schronisku.

          Mieli również okazję zobaczyć jak działa schronisko oraz w jakich warunkach

          przebywają tam opuszczone psy, okazuje się, że w bardzo dobrych.

          Zebrane produkty zostały dostarczone do Stowarzyszenia As obrońcy zwierząt

          w Czarnej Białostockiej.

           

          20 grudnia 2019 r.

          Tradycyjnie już w ostatni dzień nauki  przed Świętami Bożego Narodzenia

          w szkole mamy wspólną wigilię i możemy oglądać jasełka przygotowywane przez uczniów

          pod opieką nauczycieli. W tym roku nosiły one tytuł „On jest Królem”. 

          W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach uczniowie klas V – VIII

          wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój.

          Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa.

          Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami w wykonaniu uczniów.

          Po jasełkach, życzeniach od pani dyrektor i księdza podzieliliśmy się opłatkiem

          życząc sobie Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          13 grudnia 2019 r.

          Uczniowie klas 0 – V odwiedzili dziś Chatkę Św. Mikołaja.

          Było to możliwe dzięki zaproszeniom Pana Wójta Gminy Janów,

          a także Koła Gospodyń Wiejskich w Sitawce.

          Zabawa w Komnacie Lodu dała wiele radości, a własnoręcznie ozdobione pierniki

          smakowały wyśmienicie. Najwięcej emocji wywołało jednak spotkanie ze Św. Mikołajem.

          Mikołaj wysłuchał każde dziecko i obejrzał listy przygotowany własnoręcznie przez dzieci.

          Dziękujemy za zaproszenie na bardzo ciekawe zajęcia i miłe spotkanie,

          które dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          12 grudnia 2019 r.

          Dziś  w naszej szkole odbyły się rodzinne warsztaty świąteczne.

          Wzięły w nich udział dzieci z zerówki , klas I – III i ich rodzice.

          Pierwsza część spotkania poświęcona była przypomnieniu tradycji świątecznych.  

          W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich zgromadzonych wspólne śpiewanie kolęd.

          Następnie dzieci opowiadały o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.  

          Po tej części przyszedł czas na działanie. Mamy z zaangażowaniem przystąpiły

          do ugniatania masy porcelanowej, z której później po odpowiednim rozwałkowaniu

          dzieci wycinały foremkami ozdoby choinkowe.

          Dzięki wspaniałej współpracy tak licznej grupy osób powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne,

          którymi udekorujemy choinki szkolne.

          W czasie zajęć panowała wyjątkowo miła atmosfera i  można już było wyczuć

          magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

          Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie we wspólne zajęcia.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          7 grudnia 2019 r.

          Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbył się

          XXIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

          Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów.

          Recytowali oni wiersze w czterech kategoriach wiekowych.

          Mimo olbrzymiej konkurencji, nasi artyści zostali docenieni.

          Kategoria klas I – II

          Milena Suchocka, kl. I  - II miejsce

          Antonina Szkiłądź, kl. I  - wyróżnienie

          Kategoria klas V – VI

          Gabriela Roman, kl. V – II miejsce

          Małgorzata Chłus, kl. V – wyróżnienie

          Kategoria klas VII – VIII

          Justyna Kraśnicka, kl. VIII – I miejsce

          Gratulujemy wyników!

           

           

          6 grudnia 2019 r.

          Rekonstrukto

           

          Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii

          przeprowadzonej przez członków grupy Rekonstrukto.  

          To już kolejny raz Grupa Rekonstrukto dała możliwość bliższego poznania historii.

          Tym razem tematem przewodnim pokazu był okres II Wojny Światowej.

          Prowadzący opowiedzieli historię z perspektywy żołnierza

          prezentując przedmioty z okresu wojny. W ten sposób przybliżyli uczniom

          realia życia w tamtych czasach. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i czynnie

          mogli uczestniczyć w pokazie. Na zakończenie wszyscy chętni mieli możliwość obejrzenia,

          dotknięcia i zrobienia zdjęcia z przywiezionymi przez artystów rekwizytami.

           

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          6 grudnia 2019 r.

          Mikołajki

          6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

          Tego dnia na korytarzach szkolnych  biegają uczniowie ubrani na czerwono,

          w pięknych mikołajkowych czapkach.

          Młodsi już od samego rana czekali na św. Mikołaja,

          który dotarł do nas dopiero przed obiadem. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem.

          Mikołaj pytał o zachowanie dzieci, a gdy uznał, że wszystkie były grzeczne

          i dobrze się sprawowały, obdarował prezentami.

           Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, dzieci zaprosiły miłego gościa już na następny rok.

          Starsze klasy mikołajkowe podarki znalazły pod choinkami w swoich klasach.

           

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

          Liga Języka Angielskiego – Mistrzowie Grudnia

          Klasa 8

          W grudniu tytuł mistrzowski po raz kolejny zdobyli

          Kacper Bakun (kategoria gramatyka i słownictwo)

          oraz Martyna Zalesko ( kategoria słownictwo).

          Klasa 7

          W tym miesiącu do naszej rywalizacji przystąpili również uczniowie klasy 7 i 6.

          Najwyższy wynik z gramatyki uzyskał Kacper Ostrowski,

          a ze znajomości słówek Sandra Smołko.

          Wszystkim zwycięzcom Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy.

           

          Naszym Mistrzom serdecznie gratulujemy!!!

           

           

          26 listopada 2019 r.

          Dziś w naszej szkole odbyły się andrzejki.

          Był to niezwykły dzień – dzień tajemniczych wróżb, połączonych z zabawą i tańcem. 

          Nad całą organizacją imprezy czuwała klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią. 

          W nastrój andrzejowy wprowadzili częścią artystyczną,

          a następnie zaprosili wszystkich do konkursów i wróżb.

           Po wróżbach przyszedł czas na dyskoteką przy dźwiękach muzyki znanych przebojów.

          Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy,

          a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych.

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          25 listopada 2019 r.

          Kolejny już raz dzieci z klas 0 – III uczciły Święto Misia.

          Z tej okazji, każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego misia.

          Uroczysty dzień rozpoczął się od zaprezentowania  przyniesionych pluszaków. 

          Następnie dzieci poznały historię misia i bawiły się przy piosenkach.

           Nie zabrakło także zagadek, misiowych wyklejanek, gimnastyki,

          zabaw z chustą  i oczywiście  degustacji miodku.

          Uczniowie z klasy III odczytali fragmenty książek,

          w których głównymi bohaterami są misie.

          Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

          22 listopada 2019 r.

          Uczniowie klasy VII i VIII odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Janowie.

          Tematem zajęć było „Jesienne spotkanie z poezją Marii Danuty Betto”.

          Uczniowie poznali życiorys i twórczość lokalnej poetki, która pochodzi z terenów Gminy Janów,

          ze wsi Rudawka. Młodzież miała okazję recytować jej wiersze

          i podzielić się refleksjami na temat poezji. Obejrzeli kronikę o autorce, pamiątki,

          nagrody i odznaczenia zmarłej poetki.

          Uczniowie mogli wykazać się także kreatywnością podczas robienia kalendarza adwentowego

          z ciekawymi zadaniami i sentencjami.

           

           

           

          14 listopada 2019 r.

          Uczniowie klas  0 – III odwiedziły dziś Izbę Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie.

          Na podstawie przygód bohaterki książeczki, symaptycznej owieczki Meli, 

          dzieci poznały drogę, która prowadzi do powstania tkaniny.

          Obejrzały krosna, kołowrotek i inne urządzenia potrzebne do tkania.

          Mogły spróbować także samodzielnie trudnej sztuki przędzenia wełny.

          Z dużym zapałem wykonały z wykorzystaniem wełnianych nitek  kolorowego gniotka.  

          Dziękujemy Paniom pracującym w Izbie Tkactwa za miłe przyjęcie

          i przypomnienie nam regionalnych tradycji.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          13 listopada 2019 r.

           

          Liga Języka Angielskiego

           

          W naszej szkole ruszyła Liga Języka Angielskiego.

          Jest to roczny konkurs dla uczniów, których mocną stroną jest język angielski.

          Uczniowie rywalizują w 2 kategoriach: gramatyka oraz słownictwo.

          Zwycięzcy klasyfikacji końcowej otrzymają nagrody rzeczowe.

          Edycję listopadową już rozstrzygnięto.

          Mistrzami zostali uczniowie klasy 8:

          Martyna Zalesko – w kategorii „Vocabulary”

          Kacper Bakun – w kategorii „Grammar”.

          Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

          Kolejna runda już w grudniu.

          Poniżej prezentujemy harmonogram oraz tematykę Ligi

          dla uczniów klasy 7 i 8 na kolejne miesiące.

          Zachęcamy do udziału :)

           

          English League – zakres materiału klasa VIII

           

          Słownictwo

          Gramatyka

          Listopad

           

          Podróż i środki transportu, cechy wyglądu i osobowości człowieka

          Czasy past simple, past continuous i konstrukcja used to

          Grudzień

           

          Kolokacje i czasowniki frazowe związane z życiem towarzyskim, pogoda, klęski żywiołowe

           

          Przyimki i wyrażenia przyimkowe określające czas, miejsce i kierunek. Stopniowanie przymiotników i przysłówków

           

          Styczeń-Luty

           

          Codzienne czynności i obowiązki, żywność, kolokacje z czasownikiem „get", pieniądze i zakupy, zwierzęta,

          Czas future simple, konstrukcja be going to, rzeczowniki policzalne i niepoliczalne

           

          Marzec

           

          Domy, pomieszczenia, wyposażenie, przyimki czasu

           

          Czas present perfect, formy dzierżawcze, przyimki i zaimki dzierżawcze

          Kwiecień

           

          Hobby i zajęcia w czasie wolnym, ochrona środowiska i elementy krajobrazu

          Tryby warunkowe 0, I i II

           

          Maj

           

          Sport

           

          Czasowniki modalne: can, could, shall, should, may, would, must, mustn’t, have to, don’t have to, need, needn’t

           

           

           

          12 listopada 2019 r.

           

          Uczniowie klas V – VIII obejrzeli spektakl „Dziady”

          w wykonaniu Teatru Mobilnego z Białegostoku.

           

            

           

           

           

           

           

           11 listopada 2019 r.

           

           Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczciliśmy podczas uroczystego apelu.

          Punktualnie o 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy włączając się w akcję „Szkoła do hymnu”.

          Drogę jaką przybył nasz kraj, aby odzyskać niepodległość

          przypomnieli uczniowie klas V – VIII. Montaż słowno – muzyczny,

          który przygotowali pod kierunkiem pani B. Sosnowskiej, K. Lachowicz i A. Suchockiej

          pełen był tradycyjnych utworów patriotycznych, takich jak: „Pierwsza Brygada”, 

          „ Szara Piechota”, „Przybyli ułani”, „Marsz Polonia”. 

          Dodatkową atrakcją były przygotowane piękne prezentacja przypominające naszą historię.

          Zakończeniem apelu był taniec krakowiak uczniów kl II -III.

            Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych

          podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

           

          Hymn.mp4

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

           

          08 listopada 2019 r.

          Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania

          nasza szkoła tradycyjnie  włączyła się do  akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

          Chociaż program „ Śniadanie daje moc” został zakończył swoją działalność,

          o zdrowym żywieniu należy pamiętać zawsze.  

          Uczniowie z klas 0 – III zanim przystąpili do przygotowania posiłku przypomnieli

          12 zasad zdrowego odżywiania dla ucznia i dowiedzieli się, dlaczego to śniadanie

          jest najważniejszym posiłkiem. Następnie przyszedł czas na działanie.

          Dzieci  w kolorowych fartuszkach, pamiętając o higienie i bezpieczeństwie,

          pod kontrolą swoich wychowawczyń, przygotowali swoje drugie śniadanie.

          Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne przekąski jajeczne i warzywne, 

          szaszłyki owocowe, talerze pełne owoców, soki owocowe i kefiry.

          W przygotowaniach pysznych zdrowych przekąsek swoje pociechy ochoczo wspierały mamy.

          Po wspólnej pracy dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji

          przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań.  

          Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo.

          Dziękujemy mamom za pomoc oraz zaangażowanie w przygotowaniu zdrowego

          i jakże pysznego śniadania.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          30 października 2019 r.

          Dziś odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pięciu uczennic klasy pierwszej.

           W obecności nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów 

          stały się, więc pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Białousach.

          Zanim dziewczynki zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej

          musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły,

          a tym samym „odmrozić” Panią Dyrektor, zła czarownica zamieniła w bryłę lodu.

          Przygotowane przez swoją wychowawczynię panią Annę Suchocką

          wszystkie polecenia uczennice wykonały znakomicie.  

          Ich zadaniem było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy

          oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.  

          Dziewczynki musiały zmierzyć się także z zadaniami

          przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

          Ten egzamin także zdały wyśmienicie.  

          Po prezentacji wiadomości i umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych

           w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym,

          pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami,

          swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

          Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Burak,

           dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.

          dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie:

          „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Białousach "

          Następnie przyszedł czas na prezenty od pani Dyrektor,

          rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

          Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie

          nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców

          i całej społeczności szkolnej. Pięknie zaśpiewane piosenki i wyrecytowane wiersze,

          wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. 

          Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. 

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          30 października  2019 r.

           

           W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej

          „Szkoła pamięta”. W ramach tej akcji, tak jak w latach poprzednich,

          przed dniem Wszystkich Świętych udaliśmy się na cmentarz parafialny.  

          Odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

          W dowód pamięci zapaliliśmy na nich znicze.

          Każdy też odwiedził grób swoich bliskich.

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          25 października 2019 r.

          Dzieci z z oddziału przedszkolnego z mamami i wychowawczynią

          odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Janowie, by wziąć udział

          w ogólnopolskiej akcji „MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZYTELNIK”.

          Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych

          zorganizowanych przez pracowników GOK-u w Janowie.

          Rozpoznawały różne bajkowe postacie i wykonywały zakładki do książek.

          Wszystkie dzieci i rodzice otrzymali w prezencie książeczki

          oraz wypożyczyli bajeczki do czytania w domu.

          Wyjazd był bardzo udany.

          Składamy serdeczne podziękowania pracownikom GOK-u

          za miłe przyjęcie i piękne, ciekawe zajęcia.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

          24 października  2019 r.

           Uczniowie spotkali się dziś z Funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

          Uczniowie z klas 0 –III wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa

          w czasie poruszania się po drodze, a także w czasie zabaw.

          Tematem pogadanki dla uczniów  klas V – VIII było także bezpieczeństwo,

          ale przede wszystkim w Internecie.

          Tematy poruszone na obu spotkaniach są bardzo ważne i ciągle aktualne.

           

           

          22 października 2019 r.

          Uczniowie kl. 0 – III wyjeżdżali dziś do Białegostoku.

          Swój wyjazd rozpoczęli od obejrzenie spektaklu „O rybaku i złotej rybce”

          w Białostockim Teatrze Lalek.

          Opowieść o złotej rybce, skromnym rybaku i jego chciwej żonie

          bardzo się podobała młodym widzom.

          Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Zabaw -  Fabryka Misia.

          Tu radosnym zabawom pośród wielu zjeżdżalni, trampolin

          i innych atrakcji nie było końca. Zabawy przy olbrzymim misiu

          były przygotowaniem do obchodów Dnia Misia w naszej szkole.

          Po dwugodzinnych zabawach i posiłku przyszedł czas na powrót do szkoły.

          Pogoda i humory dopisały. To był naprawdę udany wyjazd.

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          21 października 2019 r.

          W dniach 16, 17, 18 października chętni uczniowie z klasy VII i VIII

          rozwiązywali testy ze szkolnych etapów

          Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

          Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy VIII

          Sylwia Roman – Wojewódzki Konkurs Matematyczny

          Martyna Zalesko –Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego.

          Szkolnym laureatkom gratulujemy i życzymy sukcesów

          na dalszych etapach konkursowych.

           

          16 października 2019 r.

          Uczniowie klas I – III pod kierunkiem pani Anny Suchockiej zaprezentowali pokaz

          pt. ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”.

          Podczas prezentacji zostały przypomniane i utrwalone zasady

          udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

          Oglądający pokaz także mogli wykazać się znajomością zasad

          udzielania pierwszej pomocy i umiejętnością ułożenia poszkodowanego

          w pozycji bocznej bezpiecznej.

          Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali ulotki

          z najważniejszymi numerami ratunkowymi.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          11 października 2019 r.

           Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski

          przygotował uroczystą akademię.

          Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi,

          a także Wójt Gminy Janów.

          Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając i recytując.

          Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób

          dni z życia szkoły. W ten sposób wyrazili słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

          Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Burak,

          która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów. 

          Wręczyła także nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy nauczycielom i pracownikom obsługi.

          Słowa uznanie dla pracy nauczycieli wyraził także Pan Wójt,

          który Pani Barbarze Burak i Pani Barbarze Klepackiej wręczył nagrody Wójta Gminy Janów

          za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

          Pani Dyrektor wręczyła także nagrody za uzyskanie tytułu Mistrza

          i wyróżnień w I Szkolnym Turnieju Tabliczki Mnożenia.

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

          8 października 2019 r.

          Dziś odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

          Dzieci  w obecności nauczycieli, rodziców i uczniów całej szkoły,

          złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do społeczności szkolnej.

           Wcześniej zaprezentowały swoje zdolności recytując i śpiewając.

          Musiały także odpowiedzieć na szereg zagadek, aby w ten sposób udowodnić,

          że dużo już wiedzą o otaczającym nas świecie.

             Sam moment pasowania dzieci na przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły.

          Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci

          w pełnoprawnych członków naszej  społeczności.

           Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, a także upominki od rodziców

          i Samorządu Uczniowskiego.

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

          04 października 2019 r.

          Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

          Dziś w naszej szkole odbył się I Turniej Tabliczki Mnożenia.

          Został rozegrany w trzech kategoriach: klasa III, klasy V – VI

          oraz klasy VII – VIII. Cieszył się dużym zainteresowaniem.

          Łącznie do turnieju przystąpiło 24 uczniów.

          Mistrzami w tabliczce mnożenia zostali:

          Krystian Malinowski, kl. III

          Natalia Kraśnicka, kl. Vl

          Martyna Szkiłądź, kl. VIII

          Wyróżnienia otrzymali

          Magdalena Sakowicz, kl. III

          Faustyna Szymańska, kl. III

          Gabriela Roman, kl. V

          Natalia Wilczewska, kl. V

          Maja Bielecka, kl. VI

          Kamila Malinowska, kl. VII

          Sylwia Roman, kl. VIII

          Samorząd Uczniowski przygotował losy z mini tabliczką mnożenia,

          które rozdawał w czasie przerwy.

          Za prawidłowo rozwiązane zadanie uczestnik otrzymywał słodki upominek.

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           04 października 2019 r.

          Dziś w naszej szkole gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego „Arena”. 

          Uczniowie obejrzeli  przedstawienie teatralne „Wystarczy dobre serce”

          opowiadające historię pięknej księżniczki, która kuszona była przez diabła.

          Dzięki radom dobrej wróżki księżniczka potrafiła oprzeć się złym pokusom.

          Morałem opowieści było to, iż za dobroć zostaniemy nagrodzeni,

          a za zło czeka nas kara.

          Chętni  uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu. 

          Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

          27 września 2019r.

           

          W  dniu 27.09.2019 trzy przedstawicielki  Samorządu Uczniowskiego

          (Martyna Kropiwnicka kl. VII, Justyna Kraśnicka kl. VIII,

          Martyna Zalesko kl. VIII) wraz z opiekunem (Barbarą Sosnowską)

          uczestniczyły w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich

          w Białymstoku.

          Tam miałyśmy zaszczyt wysłuchać przemówień honorowych gości:

          Bartosza Szulca - Dyrektora Ogólnopolskiej Federacji Młodych,

          Piotra Wasilewskiego - Przewodniczącego Rady Dzieci i młodzieży RP

          przy Ministrze Edukacji Narodowej,

          Beaty Pietruszko - Podlaskiego Kuratora Oświaty

          i dr Tomasza Madras - szefa Gabinetu Politycznego

          Ministra Edukacji Narodowej.

          Po przemówieniach dziewczęta z opiekunem uczestniczyły w ciekawych warsztatach

          odnoszących się głównie do aktywizacji młodzieży.

          W trakcie pracy w grupach odwiedził nas Minister Edukacji Narodowej

          Dariusz Piontkowski.

          Po jego przemówieniu zrobiliśmy z nim pamiątkowe zdjęcie.

          Ta konferencja bardzo nam się podobała, była ciekawa

          i dzięki niej dowiedziałyśmy się dużo interesujących propozycji,

          jak uatrakcyjnić pracę Samorządu Uczniowskiego.

          Zabieramy się do pracy!

           

          Napisała: Justyna Kraśnicka

            

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          30 września 2019 r.

          Dzisiejszy dzień w naszej szkole poświęcony był językom.

          Od rana na każdej lekcji uczniowie w swoich klasach czytali fragmenty

          przygotowanych przez siebie książek.

          W ten sposób włączyliśmy się w akcję Dzień Głośnego Czytania.

          Podsumowaniem  akcji  była  godzina poświęcona był w całości na czytanie.

          Uczniowie klas V – VIII w strojach bohaterów swoich ulubionych książek,

           czytali fragmenty utworów  dla  uczniów klas 0 – III.

          Kolejne lekcje poświęcone były na uczczenie Dnia Języków Europejskich.

          Wszystkie klasy brały udział w quizach i konkursach

          przygotowanych przez panie uczące języka angielskiego -  Joannę Sieńko i Dorotę Guziejko.  

          Poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat języków, nie tylko europejskich.

          Zakończeniem dnia był wspólny taniec.

           

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

           

           

          25 września 2019 r.

           

          Kolejny już raz  włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata ”.

          Uczniowie z klas V – VIII wraz z wychowawcami sprzątali otoczenie szkoły.

          Każdej klasie został przydzielony inny teren.

          Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III wraz ze swoimi paniami

          udały się na dłuższe wyprawy i porządkowały pobocza dróg,

          gdzie nadal gromadzi się sporo śmieci.

           Po powrocie także porządkowały teren wokół szkoły.

          Mimo, że pracy było sporo, to humor dopisywał i młodszym i starszym.

          I chociaż całego świata nie udało nam się posprzątać,

          to i tak zrobiliśmy dużo dla środowiska.  

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          24 września 2019 r.

          Dziś w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          O tytuł przewodniczącego walczyło sześciu kandydatów.

          W komisji zasiadali uczniowie klasy VIII - Martyna Szkiłądź, Sylwia Roman,

          Izabela Jurkowska, Kacper Bakun i Kacper Dec oraz z klasy VII – Kamila Malinowska.

          W wyborach uczestniczyli uczniowie klas I – VIII.

          Wszystkie głosy zostały zebrane do szklanej urny,

          a następnie dokładnie przeliczone przez komisję. Decyzją wszystkich uczniów do samorządu weszli:

          Łukasz Jelski, kl. VIII – przewodniczący

          Justyna Kraśnicka, kl. VIII – zastępca przewodniczącego

          Sandra Smołko, kl. VII – skarbnik

          Gratulujemy!

           

           

          (więcej zdjęć w albumie fotograficznym)

           

          8 września 2019 r.

           

          Uczniowie klasy II i III biorący udział w zajęciach kółka tanecznego

          prowadzonego przez Panią Barbarę Burak występowali w czasie

          Wojewódzkiej Inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa

          ,,Janowskie sploty. Święto tkactwa i tradycji”,

          która odbyła się przy Izbie Tkactwa w Janowie.

          Młodzi tancerze zaprezentowali taniec ludowy krakowiak.

          Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

           

           

           

          2 września 2019 r.

          Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2019/2020.

          Uroczystość rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele. 

          W czasie spotkania na sali gimnastycznej,

          pełniąca obowiązki dyrektora szkoły Pani Barbara Burak

          serdecznie powitała zebranych,szczególnie gorąco najmłodszych

          – dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistów.

          Przedstawiła  nauczycieli i odczytała list nadesłany przez

          Podlaskiego Kuratora Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka.  

          Podziękowała także dotychczasowej Pani Dyrektor – Helenie Kozłowskiej,

          która z dniem pierwszego września przeszła na emeryturę.

          Swoją wdzięczność z wieloletnią pracę wyrazili także uczniowie. 

          Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami.

          Rozpoczynający się rok szkolny potrwa do 26 czerwca 2020 r.

           

           


           

          19 czerwca 2019 r.

          Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019.

          Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym, gdzie społeczność szkolna

          dziękowała za miesiące wytężonej nauki i pracy. 

          W czasie Mszy św. dziękowaliśmy także naszemu Księdzu Antoniemu,

          który po 20 latach pracy i prowadzenia katechezy w szkole odchodzi z naszej parafii.

           Po Mszy św. uczniowie i nauczyciele przeszli do szkoły, gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości.  Rozpoczęliśmy ją tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego.

           Następnie krótkim programem pożegnali szkołę uczniowie klasy VIII.

          Uczniowie klasy VII także wierszem i piosenką pożegnali starszych kolegów. 

          Pani Dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny, zwracając uwagę

          na wkład pracy nauczycieli, zaangażowanie uczniów  w naukę i życie społeczności szkolnej.

          Następnie wręczyła świadectwa i nagrody absolwentom i wyróżnionym uczniom

          z poszczególnych klas.

          Rodzice wyróżniających się uczniów także otrzymali listy gratulacyjne. 

          Kolejnym punktem było spotkanie z wychowawcami.

          Przed nami dwa miesiące beztroskich wakacji. Oby były udane i bezpieczne.

           

           

           

          14 czerwca 2019 r.

          Uczniowie klas 0 – IV wyjeżdżali na wycieczkę. Jej celem był Tykocin i jego okolice.

          Zwiedzili między innymi Flisak Park w Tykocinie, w którym podziwiali

          gigantyczne figury owadów. W Muzeum Narwi  obejrzeli dużo zabytków archeologicznych.

          Wielkim zainteresowaniem cieszył się także Zamek Królewski w Tykocinie,

          chociaż można go było podziwiać tylko z dziedzińca.  

          Jednym z punktów wycieczki było także poznanie życia i obyczajów bocianów.

          W tym celu uczestnicy wycieczki zwiedzili Europejską Wieś Bocianią w Pentowie,

          gdzie znajduje się kilkadziesiąt gniazd bocianich oraz dwie wieże obserwacyjne

          umożliwiające podziwianie gniazd z góry.

          Ta niezwykle interesująca wycieczka dostarczyła małym turystom wielu wrażeń.

           

           

          6 czerwca 2019 r.

           Dziś w naszej szkole odbyła się jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych - „Święto Rodziny”.

          Na przybyłych gości czekał występ w wykonaniu uczniów klas I – IV.

          Pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowali występ w zupełnie innej konwencji.

          Wierszem i piosenką przedstawili historię  "Jak mama  tatę poznała"

          Było  dziecięce zauroczenie, szkolna miłość, ślub i wesele w rytmach twista,

          a potem zwyczajne życie rodzinne.

          Wszyscy  rodzice  byli zachwyceni  występami swoich dzieci.

          Część artystyczną zaprezentowali najmłodsi uczniowie szkoły - dzieci

          z oddziału przedszkolnego. Wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki

           zyskując gromkie brawa publiczności.  

          Wzruszającym fragmentem akademii był występ ucznia klasy VII – Łukasza,

          który zagrał na akordeonie znane melodie.

          Gromkimi brawami rodzice nagrodzili także występy taneczne uczniów klas I i II,

          a także dziewcząt z klasy IV.

          Tą wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wspólnym zaśpiewaniem  STO LAT.

          Oprócz serdecznych życzeń wszyscy rodzice otrzymali niespodzianki

          przygotowane własnoręcznie przez dzieci.

          Po występach na rodziców czekał słodki poczęstunek.

           

           

           

          5 czerwca 2019 r.

          Dziś w obecności funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Sokółce,

          odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową, podczas którego

          dziesięcioro uczniów klasy IV musiało wykazać się zarówno sprawnością fizyczną

          oraz praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

          Wcześniej, przystąpili  oni do testu teoretycznego.  

          Pozytywny wynik uprawniał ich do praktycznego egzaminu.

          Wszystkim gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy bezpiecznego korzystania z dróg!

           

          03 czerwca 2019 r.

          W ramach obchodów Dnia Dziecka odwiedziliśmy Park Kulturowy  Korycin – Milewszczyzna.  

          Wysłuchaliśmy historii słowiańskiego  grodziska pochodzącego  z X wieku.

          Zwiedziliśmy też zabytkowy wiatrak i obejrzeliśmy przedmioty, które wykorzystywali

          dawni mieszkańcy wsi w ich codziennym życiu.  

          Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach tkackich, garncarskich,

          mogli też spróbować swoich sił w mieleniu mąki żarnami. 

          Po dniu pełnym wrażeń, kiełbaski pieczone na ruszcie smakowały wspaniale!

           

             

           

           

           

          29 maja 2019 r.

          Wszyscy uczniowie uczestniczyli dziś w spotkaniu z przedstawicielem KRUS.

          W trakcie spotkania dowiedzieli się jak wiele niebezpieczeństw czyha na wsi,

          w czasie prac w gospodarstwie. Zbliżają się wakacje więc należy pamiętać o tym,

          aby dbać o swoje bezpieczeństwo nie tylko w czasie zabaw i odpoczynku,

          ale także w czasie pomagania rodzicom.

           

           

           

          26 maja 2019  roku

           W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

          odbyło się po raz jedenasty Forum Rolnicze.  

          Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już wystąpili na scenie.

          Uczniowie klas I i II, a także dziewczęta z klasy IV zaprezentowali tańce

          przygotowane pod kierunkiem pani Barbary Burak.

          Skoczna muzyka i tradycyjne stroje małych tancerzy

          wywołały duży aplauz u zgromadzonych widzów.

          Dziewczęta z klas VI – VI wspólnie z panią Barbarą Sosnowską

          przygotowały dwie piosenki.

          Jedną z nich dedykowały mamą, gdyż tego dnia obchodziliśmy Dzień Matki.

          Podczas Forum został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Kocham swoją wieś”.

            Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody.

          Z naszej szkoły byli to:

          •  kategoria -  3-6 latki

           Kamil Leszczyński, kl.0 – III miejsce

          • kategoria -  klasa 1-3

          Krystian Malinowski, kl. II – III miejsce

          Magdalena Sakowicz,kl. II – VI miejsce

          • kategoria - klasa 4-6

          Adam Kraśnicki, kl.VI – II miejsce

           Kamila Malinowska, kl. VI – IV miejsce

          •  kategoria -  klasa 7-8 i 3 klasa gimnazjum.

          Justyna Kraśnicka, kl. VII – II miejsce

          Gratulujemy!

           

           

           

           

           

          23 maja 2019 r.

          Uczniowie klas 0 – II uczestniczyli dziś w spotkaniu

          z popularnym autorem i ilustratorem książek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem. 

          Te niezwykle interesujące spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie.

          Autor opowiedział dzieciom jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się

          jego przygoda z pisaniem.  Spotkanie było urozmaicone pytaniami, zagadkami i konkursami.

           Najbardziej aktywni uczestnicy byli nagradzani naklejkami i zakładkami.

          Osobom, które nazbierały ich najwięcej autor podarował książki.

          Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zdobycia  dedykacji

          oraz wykonania pamiątkowego zdjęcia.  

          Dziękujemy paniom bibliotekarkom, za  zaproszenie i umożliwienie spotkania

          z tak niezwykłą osobą.

           

            

           

           

          17 maja 2019 r.

          W Korycinie odbyły się powiatowe eliminacje

          Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki".

          Z naszej szkoły wzięły w nim udział Tosia Szkiłądź, Milena Suchocka i Wiktoria Prokop.

          Tosia i Milena zostały wyróżnione. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


           

           

           

           

          13 maja 2019 r.

          Dziś obył się Szkolny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków.

          Małych artystów słuchali ich rodzice.

          W konkursie wzięło udział siedmioro dzieci.

          Pięcioro z nich zostało wyróżnionych:

          1. Tosia Szkiłądź

          2. Milena Suchocka

          3. Wiktoria Prokop

          4. Nikola Zalesko

          5. Kamil Leszczyński

          Tosia, Milena i  Wiktoria będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie w Korycinie.

          Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

           

          24,25,26 kwietnia 2019 r.

          Uczniowie klas IV – VIII wyjeżdżali na wycieczkę do Wrocławia.

          Po kilkugodzinnej podróży swój pobyt we Wrocławiu rozpoczęliśmy od obejrzenia

          Panoramy Racławickiej. Panoramiczne, wielkie malowidło

          przedstawia bitwę pod Racławicami z 1794 r.

          Kolejnym punktem zwiedzania było Hydropolis - miejsce, w którym

          różnorodne technologie multimedialne ukazują wodę z różnych  perspektyw.

          To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

          Po dniu pełnym atrakcji udaliśmy się do hotelu, w którym czekał na nas obiad i nocleg.

          Kolejny dzień rozpoczął się spacerem po Starym Mieście.

          Zwiedziliśmy Ostrów Tumski z katedrą, widzieliśmy Rynek z Ratuszem,

          budynki Ossolineum, a także  kamieniczki Jaś i Małgosia.

          W całej wędrówce towarzyszyły nam wrocławskie krasnale.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          Z centrum miasta udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, w którym jedną z wielu atrakcji

          jest staw z olbrzymimi karpiami oraz innymi gatunkami ryb.

           

           

          Kolejną atrakcję wyjazdu stanowiło ZOO i Afrykarium - oceanarium prezentujące

          wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd.

          Byliśmy pod ogromnym wrażeniem oglądając m.in. rafę koralową i ryby Morza Czerwonego,

          żółwie pustynne, płaszczki, rekiny, hipopotamy, zwierzęta sawanny, pingwiny oraz krokodyle.

          Również ogród zoologiczny pozwolił nam spotkać się z egzotycznymi zwierzętami.

           


          Po tak wyczerpującym dniu udaliśmy się do hotelu,

          gdzie  czekała jeszcze jedna atrakcja – dyskoteka.

          Ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od obejrzenia panoramy miasta

          z najwyższego  punktu widokowego w Polsce – SKY TOWER.

          Po zjechaniu windą ekspresową z 49 piętra wieżowca udaliśmy się w drogę powrotną.

          Dłuższy postój odbył się w Łodzi, gdzie czekał na nas obiad.

          Tu także mogliśmy zobaczyć najważniejszą ulicę w mieście  - Piotrkowską.  

          To był ostatni punkt planu wycieczki.

          Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do szkoły, gdzie czekali już na wszystkich rodzice.

          To był bardzo udany wyjazd.
           

           

          15, 16, 17 kwietnia 2019 r.

           11 ósmoklasistów rozwiązywało zadania na Egzaminie Ósmoklasisty.  

           Egzamin ósmoklasisty 2019 składa się z trzech testów: z języka polskiego,

          matematyki i wybranego języka obcego w naszej szkole był to język angielski.

          To pierwsze takie egzaminy w zreformowanej ośmioletniej szkole podstawowej. 

          Wyniki uczniowie poznają 14 czerwca.

          Będą one brane pod uwagę w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

           

           

           

          01 kwietnia 2019 r.

          W Szkole Podstawowej w Korycinie odbył się Konkurs Recytatorski „Przygoda z poezją”.

          Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce pokazującej świat w oczach dziecka

          zgodny z hasłem „Hen, daleko w kraju baśni…”

          Z naszej szkoły, w konkursie brało udział pięcioro dzieci.  

          Z klasy I  - Maciek Ostrowski  i  Wiktoria Bakun,

          a z klasy II - Magda Sakowicz, Patryk Lewicki i Krystian Malinowski. 

          Krystian Malinowski zajął IV miejsce.

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

           

          23 marca 2019 r.

          Uczniowie klasy II wystawili „Bajkę o smoku, królu, królewnie, rycerzu i ….”

          uczniom klasy pierwszej i dzieciom z zerówki.

          Wyczyny swoich pociech oglądali również ich rodzice. Przedstawienie było ciekawe,

          stroje kolorowe. Aktorzy otrzymali gromkie brawa za swoje role.

          Po przedstawieniu uczniowie klasy II z rodzicami pracowali na zajęciach otwartych.

          Wspólnie zmagali się z zadaniami o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych.

           

           

           

           

          27 marca 2019 r.

          W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce

          odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

          Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów.

          Musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań dotyczących zapobiegania pożarom,

          sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy,

          historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych,

          dostosowany do ich kategorii wiekowej.

          Dwóch uczniów klasy VI zajęło nagradzane lokaty.


          miejsce III - Kacper Ostrowski

          miejsce V - Adam Kraśnicki
          Chłopcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe.
          Wszyscy uczestnicy zwiedzili  także Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Sokółce.

           

           

           

          21 marca 2019 r.

          Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to niezwykle wesoły dzień w naszej szkole.

          Chociaż rozpoczął się od zmagań matematycznych w  konkursie Kangur Matematyczny,

          to i tak humor dopisywał każdemu. 

          W czasie, gdy 17 uczniów rozwiązywało matematyczne łamigłówki, pozostali oglądali filmy.

          Wspólne powitanie wiosny rozpoczęliśmy od przemarszu przez wieś z marzanną.  

          Kolorowy korowód przypomniał wszystkim mieszkańcom wsi, że już pora pożegnać zimę. 

          Dalsze zabawy przeniosły się na salę gimnastyczną.

          Tu pierwszym punktem była szkolna edycja  konkursu „Mam Talent”.

          Przed wymagającym jury występowali wokaliści, tancerze,

          zespoły muzyczne i kabarety. Każdy chciał popisać się swoimi zdolnościami.

          Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i otrzymali pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

          Kolejnym punktem powitania wiosny były zmagania sportowe na wesoło.

          Nad ich przebiegiem czuwała pani Joanna Sieńko.

          Wszyscy świetnie się bawili, nie było wygranych, ani przegranych. 

          Po zawodach sportowych i w dobrych rozeszliśmy się do domów.

           

          12 marca 2019 r.

           

          Uczniowie klas IV – VIII obejrzeli dziś spektakl „Balladyna”

          w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku.

          Dramat Juliusza Słowackiego należy obecnie do kanonu lektur obowiązkowych.

          Troje aktorów odgrywało role głównych bohaterów utworu.

          Aktorzy zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z życia Balladyny,

          która za wszelką cenę, nawet zbrodnię, dążyła do władzy.

          Przedstawienie dało uczniom możliwość podpatrzenia gry aktorskiej,

          a także przypomnienia treści i problematyki dramatu dla tych,

          którzy utwór przeczytali.

           

           

           

          05 marca 2019 r.

            W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

          odbył się Festiwal Piosenki Rosyjskiej

          Wzięły w nim udział  szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu sokólskiego.

          Celem spotkania była integracja uczniów i nauczycieli ze wszystkich szczebli kształcenia,

          wspólna zabawa, a w szczególności popularyzacja nauki języka rosyjskiego.

           Naszą szkołę reprezentowało pięć wokalistek. Zaśpiewały po rosyjsku

          bardziej i mniej znane utwory.  

          Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

          Festiwal_Piosenki_Rosyjskiej_wystep_Justyny.mp4

          Festiwal_Piosenki_Rosyjskiej_wystep_Martyny.mp4

          Festiwal_Piosenki_Rosyjskiej_wystep_Natalki_i_Oli.mp4

          Festiwal_Piosenki_Rosyjskiej_wystep_Sylwii.mp4

           

          1 marca 2019 r.

          Dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas IV – VI, wyłonionych w szkolnych eliminacjach,

           brało udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego turnieju Wiedzy Pożarniczej

          „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się w Zespole Szkół Samorządowych w Janowie.

          Najlepsze wyniki w swoich grupach wiekowych uzyskali: 

           W kategorii klas I – VI

           Kacper Ostrowski, kl. VI 

          Adam Kraśnicki, kl. VI

          W kategorii klas VII – VIII i gimnazjum

          Weronika Gil, kl. VIII 

          Justyna Kraśnicka, kl. VII

          Gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.

           

          22 lutego 2019 r.

          Uczniowie klasy ósmej wyjeżdżali do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

          w Janowie.  Uczestniczyli w warsztatach składania serwetek,

          a także zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły.

          Obejrzeli maszyny znajdujące się w hali uprawowej. Mogli także nimi pojeździć.

          Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

           

          14 lutego 2019 r.

          Uczniowie wszystkich klas spotkali się dziś z funkcjonariuszami

          Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Policjanci przypomnieli,

          jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo, a jak rowerem.

          Uczniowie starszy klas obejrzeli także prezentacje i filmy

          poruszające problem cyberprzemocy.

          Funkcjonariusze przypomnieli, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać w sieci

          i czego my użytkownicy nie powinniśmy zamieszczać na portalach społecznościowych.

           Przed spotkaniem z policją, każdy z uczniów  w ramach kampanii społecznej

          „Dobrze cię widzieć,otrzymał kamizelkę odblaskową.

          Kampania ta jest realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”.

           

           

           

          14 lutego 2019 r.

          Samorząd szkolny zorganizował dziś zabawę walentynkową.

          Ponieważ jest to święto zakochanych, to imprezę rozpoczęła humorystyczna inscenizacja

          przypominająca, jak wyglądała miłość na przestrzeni wieków.

          Następnie poczta walentynkowa dostarczyła do adresatów kartki walentynkowe.

           Każdy dostał jakiś dowód sympatii.

          Był to naprawdę sympatyczny dzień zakończony dyskoteką.

           

           

           

          18 stycznia 2019 r.

          Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne święto w naszej szkole.

          Tradycyjnie połączone jest z balem karnawałowym. Babcie i dziadkowie,

          przybyli na tę uroczystość, obejrzeli  jasełka  w wykonaniu uczniów klas IV – VIII.

          Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały także dzieci z oddziału przedszkolnego,

          które przygotowały   wspaniały   występ  artystyczny   przepełniony   radością, 

          śpiewem  i muzyką. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta,

          które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić

          swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę,

          a także za czas, który poświęcają dla swoich wnuków. 
          Po życzeniach i gromkim sto lat, wnukowie obdarowali przybyłych gości podarunkami,

          w większości przygotowanymi własnoręcznie.

          Po części artystycznej babcie i dziadkowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek,

          a po nim na bal karnawałowy.  W tym roku motywem przewodnim balu był Dziki Zachód.

          Radosnym zabawom nie było końca. Dla wszystkich był to wspaniały dzień,

          pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

           



           

          16 stycznia 2019 r.

          Dziś odbyło się zebranie z rodzicami, na którym Pani Dyrektor podsumowała pracę

          dydaktyczno-wychowawczą w I półroczu roku szkolnego 2018/2019.

          Rodzice obejrzeli też jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VIII.

          Po występie rodzice spotkali się z wychowawcami.

           

          21 grudnia 2018 r.

          Tradycyjnie już,  ostatniego dnia przed zimową przerwą świąteczną,

          odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe.

          Uroczystość rozpoczęła się prezentacją jasełek w wykonaniu  klas IV-VIII,

          które wprowadziły wszystkich w niepowtarzalny nastrój Bożego Narodzenia.  

          Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role

          przedstawiając scenki biblijne, przeplatane epizodami z życia współczesnej rodziny.

          Pomiędzy śmieszne dialogi i scenki wplecione były słowa wzruszające, religijne.

          Nie zabrakło także tradycyjnych kolęd. 

          Po jasełkach wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim.

          Następnie, stojąc w kręgu wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor

          i połamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie radosnych Świąt Bożego Narodzenia

          i szczęśliwego Nowego Roku.

           

           

           

           

           

           

          14 grudnia 2018 r.

           W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

          odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „POCZTÓWKA BOŻONARODZENIOWA”.

          Konkurs miał na celu rozwijać wyobraźnię i pobudzać aktywność twórczą,

          jak również powrócić do tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych;

          Zadaniem uczestnika było wykonanie kartki bożonarodzeniowej

          dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej.

          Mimo, że prac konkursowych było dużo, to nasi uczniowie zostali docenieni

          I miejsce Kacper Dec, kl. VII i Martyna Kropiwnicka, kl. VI

          Wyróżnienie: Patrycja Jelska, kl. VI i Justyna Kraśnicka, kl. VI

           Gratulujemy sukcesu, a organizatorom dziękujemy, za zaproszenie do udziału w konkursie.

           

           

           

          12 grudnia 2018 r.

          Przedstwiciele klas IV – VIII wzięli dziś udział w Gminnym Konkursie

          Pięknego Czytania Prozy Bożonarodzeniowe zorganizowanym przez bibliotekę

          Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie.   

          W tym roku fragmenty bożonarodzeniowych opowieści przygotowało 25 uczniów

          klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Białousach i Szkoły Podstawowej w Janowie.

          Przysłuchująca się prezentacjom komisja, przyznała jedno miejsce uczennicy naszej szkoły.

          Martyna Szkiłądź z kl. VII zdobyła I miejsce

          Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i świąteczne upominki.

          Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie.

           


           

           

          8 grudnia 2018 r.

          Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbył się

          XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

          W konkursie udział brało ponad 130 recytatorów z szesnastu szkół powiatu sokólskiego.

          Recytatorzy prezentowali utwory w 9 grupach.

          Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów z klas I – VIII. 

          Chociaż utwory Adama Mickiewicza nie są łatwe do recytacji

          to i tak wywalczyliśmy tytułu laureatów.  

          Najlepszymi okazali się:

          - Justyna Kraśnicka, kl. VII – tytuł laureata w grupie uczniów kl. VII – VIII

          - Adam Kraśnicki, kl. VI - tytuł laureata w grupie uczniów kl. V – VI

          - Aleksandra Ancypa, kl. V – wyróżnienie w grupie uczniów kl. V – VI

          Gratulujemy sukcesu!

           

           

           

          6 grudnia 2018 r.

           

          Dziś najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził długo wyczekiwany Święty Mikołaj.

           Wszyscy zapewnili, że byli grzeczni i z radością przyjęli prezenty od miłego Gościa.

          Zaprosili także Mikołaja na kolejną wizytę.

          Starsi  uczniowie nie spotkali się z Mikołajem,

          ale prezenty i tak czekały pod klasowymi choinkami.

          To był bardzo miły dzień.

           

           

           

           

          29 listopada 2018 r.

          Dziś sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb".  

          Uczniowie klasy VI zorganizowali andrzejki 
dla całej społeczności uczniowskiej. 

          Zadbali także o magiczny nastrój i przebrali się za wróżki i czarnoksiężników.

          Spotkanie rozpoczęli od przypomnienia tradycji andrzejkowych.

          Następnie  odbyły się wróżby. Wiele śmiechu i radości dostarczały

          przepowiednie dla klas. Każdy indywidualnie też mógł poznać soją przyszłość  

          ze szklanej kuli, magicznych serc i kart.
          Po  wróżbach przyszedł czas na dyskotekę, którą prowadził

          Samorząd  Uczniowski. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały,

          a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

           

           

          20 listopada 2018 r.

          Wycieczka klas 0 - IV

          Konkurs zerówki rozstrzygnięty

          Wyniki gminnego etapu

          Rodzinnego Konkursu Plastycznego Przedszkolaków

          pt. „Owoce i warzywa źródła witaminek….”

          I miejsce

          Antonina Szkiłądź

          Milena Suchocka

          Wyróznienia

          Izabela Szadurska

          Kamil Leszczyński

          Wiktoria Prokop

          15 listopada 2018 r.

          Dziś został rozstrzygnięty szkolny etap

          Rodzinnego Konkursu Plastycznego Przedszkolaków pt. „Owoce i warzywa źródła witaminek….”

           W konkursie udział wzięły wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

          Sześć najlepszych prac zostało przesłanych na etap gminny.

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

          Powodzenia!

           

          9 listopada 2018 r.

           

          Dziś w naszej szkole uroczystym apelem w wykonaniu uczniów klas IV – VIII

          uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

          Tym samym włączyliśmy się w akcję  „Rekord dla Niepodległej”

          i punktualnie o 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

          We wspólnym śpiewie wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców,

          sołtysi wsi wchodzących obwód naszej szkoły,

          a także przedstawiciele współpracujących z naszą szkołą urzędów w Janowie. 

          Część artystyczna przybliżyła uczniom okoliczności utraty niepodległości,

          wydarzeń z czasów zaborów, a następnie odzyskania niepodległości

          w dniu 11 listopada 1918 r. Dla uczczenia rocznicy tego ważnego wydarzenia,

          każdy z dumą nosił w tym dniu własnoręcznie wykonany kotylion.

          Z obchodami dzisiejszego święta związany był także zorganizowany

          przez Samorząd Szkolny rodzinny konkurs na plakat i wiersz o tematyce patriotycznej

          pod hasłem ”100-lecie Niepodległej”.

          Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

          Rekord_dla_Niepodleglej.mp4

           

           

           

           

           

           

            

          8 listopada 2018 r.

          Uczniowie klas 0, I, II włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej

          „Śniadanie daje moc”

          organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

          Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania

          i roli śniadania w diecie dziecka.
          Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim

          ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów.

          Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się szaszłyczki owocowo - warzywne,

          przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków,

          jogurtów i płatków śniadaniowych. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę,

          ale również szansę na integrację grupy.

          Po tak zdrowym i pysznym śniadaniu humor i zapał do nauki i zabawy dopisywał każdemu.

           

          6 listopada 2018 r.

          Tegoroczne Święto Szkoły, które dziś obchodziliśmy,

          tradycyjnie już było połączone z uroczystym lubowaniem uczniów klasy pierwszej.

          Sześcioro pierwszaków, zanim zostało przyjętych w poczet uczniów

          Szkoły Podstawowej w Białousach, musiało wykazać się umiejętnościami

          śpiewu i recytacji, tańca, jak również zaprezentowało zdobytą wiedzę.

          Nad prawidłowym przebiegiem całej uroczystości czuwała

          Pani Grażyna Chorąży – wychowawczyni klasy I.

          Występy młodych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem.

          Zgromadzeni rodzice i starsi koledzy nagrodzili dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

          Tym samym swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia

          uroczystego ślubowania. Przed aktem pasowania pierwszacy zostali poddani próbie wiedzy,

          sprawności fizycznej i odwagi przygotowanej przez Samorząd Szkolny.

          Po zakończeniu części artystycznej, sześcioro uczniów złożyło ślubowanie,

          po którym Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia.

          W ten sposób uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

          Na zakończenie uroczystości, pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz upominki

          od rodziców i starszych kolegów. 

          Ślubowanie jest wielkim przeżyciem dla dzieci i ich najbliższych.

          Naszym pierwszoklasistom życzymy wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole.

           

           

           

           

          30 października 2018 r.

           

          Dziś w naszej szkole Grupa Artystyczna Rekonstrukto

          przeprowadziła lekcję historii pod hasłem „Ku niepodległej” – opowieść o tym

          jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

          W czasie występu aktorzy omówili powstania narodowe,

          sytuację naszego narodu w czasie zaborów,

          rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów.

          Uczniowie podczas pokazu obejrzeli ekwipunek i uzbrojenie,

          a także poznali kulturę i sztukę patriotyczną. Chętni mogli wziąć czynny udział w pokazie

          i przebrać się w stroje z epoki, a także z bliska obejrzeć repliki broni

          używanej przez powstańców i w czasie I wojny światowej.

          To była bardzo interesująca lekcja upamiętniająca 123 lata walki

          o wolność Narodu Polskiego.

           

           

           

          29 października 2018 r.

          Na zaproszenie Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej

          w Chodorówce Nowej cztery uczennice naszej szkoły: Martyna Kropiwnicka - kl. VI,

          Justyna Kraśnicka, Sylwia Roman i Martyna Szkiłądź z kl. VII,

          wzięły udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Wiwat Niepodległa! 1918-2018”. 

          W festiwalu wzięło udział 25 wykonawców – solistów i zespołów  z 5 szkół.

          Celem festiwalu było uczczeni 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,

          odkrywanie i promocja talentów muzycznych, a także kształtowanie

          postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

          Bardzo dziękujemy za zaproszenie, poczęstunek, drobne upominki

          oraz miłą atmosferę podczas pobytu w szkole.

           

           

          18 października 2018 r.

          Dzieci z zerówki, klasy I i II brały udział w „Lekcji Zdrowia”

          dotyczącej zasad zdrowego odżywiania.

          Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Centrum Zdrowego Żywienia „Ekostyl”.

          W czasie lekcji dzieci poznały ekologiczne produkty żywnościowe.

          Dowiedziały się czego nie powinny jeść.

          Na zakończenie zajęć samodzielnie przygotowały zdrowe, smaczne przekąski.

           

           

          17 października 2018 r.

          Uczniowie klas V – VIII wyjeżdżali do Białegostoku.

          Swoją wizytę w wojewódzkim mieście rozpoczęli od obejrzenia

          spektaklu „Zemsta” w Teatrze Dramatycznym. Chociaż w sztuce role męskie grały kobiety,

          to ci, co już przeczytali dramat Fredry, nie mieli problemu z rozpoznaniem bohaterów.

          Po spektaklu przyszedł czas na zabawy na basenie.

          Miłym przerywnikiem był także pobyt w Mc’Donalds.

          To był naprawdę udany dzień.

           

          12 października 2018 r.

          Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom

          za ich trud wychowywania i kształcenia.

          W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 12 października.

          W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy obsługi,

          uczniowie oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Antoni Rymarski.

          Samorząd Uczniowski wraz ze swoją opiekunka Panią Anną Suchocką,

          przygotował uroczystą akademię.  W tym roku w akademii wzięli udział

          wszyscy uczniowie. W swoim  występie zadedykowanym wszystkim nauczycielom

          i pracownikom szkoły uczniowie zaprezentowali sceny z życia szkoły, 

          a także śpiewem i recytacją wyrazili swoje uznanie dla trudnej pracy pedagogów.

          Nie zabrakło także pięknych życzeń i gromkiego STO LAT.

          Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała

          do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów.

          Wręczyła także nagrody, za szczególne osiągnięcia w pracy,

          nauczycielom i pracownikom obsługi.

          Słowa uznania dla pracy nauczycieli wyraził także Pan Przewodniczący rady Gminy,

          który Pani Dyrektor - Helenie Kozłowskiej wręczył nagrodę Wójta Gminy Janów.

          Nagrody Wójta Gminy Janów za szczególne osiągnięcia

          w pracy dydaktyczno – wychowawczej

          odebrały także Pani Barbara Sosnowska i Pani Katarzyna Lachowicz.

           

           

           

          27 września 2018 r.

          Dziś nasza szkoła włączyła się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

          Głównym celem tej akcji jest upowszechnianie głośnego czytania

          oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka.

           Uczniowie kl. IV -  VIII przebrani za bohaterów literackich po pięć minut

          czytali głośno na każdej lekcji, a trzecią godzinę lekcyjną w całości poświęcili

          na czytanie wybranych utworów literatury pięknej koleżankom i kolegom ze swoich klas, 

          a także tym z klas młodszych.          

          Dziś także odbyło się zebranie rodzicielskie, na którym uczniowie także zaprezentowali 

          fragmenty swoich ulubionych książek.

          W tę akcję włączyli się także rodzice, którzy chętnie zgodzili się na głośne czytanie.

           Jednym z czytanych utworów był fragment „Przedwiośnia”,

          gdyż w ten sposób chcieliśmy włączyć się w Narodowe Czytanie.

          Mamy nadzieję, że przeprowadzona przez nas ta akcja

          zachęciła dzieci i rodziców do głośnego czytania w domu.

           

           

           

           

           

           

           

          25 września 2018 r.

          Dziś w naszej szkole  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          Były one poprzedzone kampanią wyborczą.

          Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty

          przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

          Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie.

          Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza

          złożona z przedstawicieli poszczególnych klas.

          Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun

          Samorządu Uczniowskiego pani Anna Suchocka.

          Decydującą przewagą głosów,

          przewodniczącą samorządu została Natalia Szewczul z klasy VIII.

          Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

           

          21 września 2018 r.

          Wszyscy uczniowie uczestniczyli dziś w pasowaniu na przedszkolaka.

          Odbyło się ono w ramach obchodów Dnia Przedszkolaka.  

          Najmłodsi wspólnie ze swoją panią  Bożeną przygotowali część artystyczną,

          w której zaprezentowali się jako mali artyści. Śpiewali piosenki i recytowali wierszyki,

          których nauczyli się już w tym roku. Gratulujemy występu!

          Starsi koledzy z pozostałych klas przygotowali portrety przedszkolaków

          i  wręczyli im specjalne samodzielnie ozdobione odznaki.

          Ponieważ był to już ostatni dzień lata, pożegnaliśmy więc odchodzącą porę roku.

          Każdy ze smakiem zjadł lody, które zasponosorował nasz ksiądz.

          Dziękujemy!

           

           

           

          17 września 2018 r.

           

          Wszyscy uczniowie włączyli się dziś w akcję Sprzątanie Świata. 

          Młodsi – zerówka, klasa I, II i klasa IV - sprzątali okolicę zbierając śmieci

          na okolicznych drogach. Starsi – klasy V – VIII – porządkowali teren wokół szkoły.

          W czasie wspólnej pracy humor dopisywał wszystkim

          i prace porządkowe  poszły bardzo szybko. 

           

           

           

          03 września 2018 r.

          Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

          Zanim zabrzęczał pierwszy dzwonek, uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele parafialnym.

          Spotkanie w szkole rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego.

           Następnie głos zabrała Pani Dyrektor,  która szczególnie gorąco powitała

          najmłodszych – pięciolatków, dołączających do oddziału przedszkolnego.

          Zebrani uczniowie i rodzice wysłuchali listów Rzecznika Praw Dziecka

          i Ministra Edukacji Narodowej. Po przedstawieniu nauczycieli

          i omówieniu spraw organizacyjnych wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami.  

          Ten pełen zmian i nowości rok szkolny potrwa do 21 czerwca 2019 roku.

           


           

          19 sierpnia 2018 roku

          DNI JANOWA FESTIWAL  SMAKU „BORÓWKA I WRZOSÓWKA”

          Tradycyjnie już nasi uczniowie występowali na obchodach Dni Janowa.  

          Występy zespołu tanecznego, uczniów klasy II i chórku szkolnego spotkały się

          z radosnym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

           

           

           

           

          22 czerwca 2018 roku.

          Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2017/2018.

          Uroczyste zakończenie roku szkolnego poprzedziła msza św. w Kościele w Łubiance.

          Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęło się od występu uczniów klas VI i VII,

          którzy podziękowali  nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę

          w minionym roku szkolonym i życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

          Po występie głos zabrał Wójt Gminy Janów, który w tym roku był obecny

          na tej uroczystości. Następnie Pani Dyrektor podsumowała

          zakończony rok szkolny i wręczyła świadectwa i nagrody wyróżniającym się uczniom.

          Rodzice uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, także otrzymali listy gratulacyjne.

           Po spotkaniu na sali gimnastycznej wszyscy udali się do klas,

          aby tam otrzymać świadectwa i ostatni raz przed wakacjami,

          spotkać się z wychowawcami.

          Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku, odprężenia psychicznego

          oraz wielu bogatych przeżyć w okresie wakacji

          Do zobaczenia 3 września!

           

           

           

          19 czerwca 2018 r.

          Wspólnie z uczniami z Janowa bawiliśmy się dziś na pikniku

          zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.

          Atrakcje przygotowane przez organizatorów zainteresowały młodszych i starszych.

          Wspólne zabawy pozwoliły się bliżej poznać z uczniami z sąsiedniej szkoły.

           

           

          15 czerwca 2018 r.

          Dziś  w naszej szkole  odbyło się Święto Rodziny.

           Dzieci z klasy  I i III uczciły ten dzień bogatym i atrakcyjnym programem artystycznym.

           Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście – rodzice.

          Zebrani z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku

          oglądali występy swoich pociech.  Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności

          i umiejętności aktorskich, recytatorskich  i wokalnych.

           Na scenie pojawiły się także dzieci z oddziału przedszkolnego.

          Najmłodsi z  wielkim przejęciem recytowali wiersze będące życzeniami dla rodziców.

          Program artystyczny został zakończony występami grup tanecznych.

          Wiele wzruszeń wywołała piosenka „Cudownych rodziców mam”  

          w wykonaniu wszystkich uczniów.

           Zebrani rodzice gromkimi brawami podziękowali swoim pociechom

          za przygotowany program.  Każdy uczeń wręczył także prezent niespodziankę

          dla swoich rodziców. Po zakończeniu części artystycznej

          rodzice mogli porozmawiać przy kawie i ciastku.

          Takie chwile spędzone rodzinnie w szkole z pewnością na długo pozostaną

          w pamięci rodziców – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech.

           

           

          9 czerwca 2018 r.

          Uczniowie klasy VI brali udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym

          „Z biegiem Kumiałki i Biebrzy”.

          Rywalizowali w nim z uczniami z Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie.

          Największą wiedzą o naszym regionie wykazali się:

          Kacper Bakun – I miejsce  

          Justyna Kraśnicka i Sylwia Roman – II miejsce.

          Gratulujemy wyników!

          5 czerwca 2018 r.

          Aby uczcić Dzień Dziecka, wszyscy uczniowie wyjechali dziś na wycieczki.

          Dzieci z klas 0, I i III zostali „Piratami z Augustowa”. Swoją wyprawę

          rozpoczęli od spaceru  po mieście i porcie. Poznali zasadę działania śluzy wodnej

          zbudowanej na Kanale Augustowskim. Obejrzeli też zabytkową barkę przedstawiającą

          rozwój i historię Żeglugi na Kanale Augustowskim.

          Po rejsie statkiem wzdłuż bulwarów i Jeziorze Necko, Jeziorze Białym  

          dotarli do Studzienicznej. Zwiedzili tu sanktuarium,

          a w nim: kościół MB Szkaplerznej.  Po zwiedzaniu przyszedł czas na obiad

          i zabawy w Regionalnym Centrum Rekreacji „Kaktusik”.

           

           

          Uczniowie klas IV –VII ten dzień spędzili w Białymstoku.

          Pierwszym punktem było obejrzenie spektaklu „W pustyni i w puszczy 3”

          w  Teatrze Dramatycznym . Po spektaklu przyszedł czas na rozrywki.

          Smaczna pizza poprawiła wszystkim humory i pozwoliła na długi spacer

          i relaks w parku Planty.

           

          Był to niezwykle udany, chociaż inny Dzień Dziecka.

           

           

          4 czerwca 2018 r.

          Dziewięcioro uczniów klasy IV zdawało dziś egzamin praktyczny na kartę rowerową.

          Egzamin przeprowadził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

          Młodzi kierowcy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego

          i umiejętnością jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze.

          Chociaż egzamin nie był łatwy, wszyscy świetnie sobie poradzili.

             

           

          27 maja 2018 r.

          Kolejny raz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności

          wokalne i taneczne na IX Forum Rolniczym w Janowie.

          Występ chórku szkolnego i zespołu tanecznego spotkał ię z życzliwym przyjęciem.

          Młodzi artyści otrzymali gromkie brawa.

           

           

          17 maja 2018 r.

          15 uczniów z klasy  I i klasy III uczestników zakończyło dziś kurs nauki pływania

          w ramach  programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać”.  

          Celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów

          elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom,

          rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą umiejętność nauki pływania.

          Zajęcia odbyły się zgodnie z założonym programem i harmonogramem.

          W czasie 20 godzin zajęć na basenie w Sokółce uczniowie poznawali tajniki nauki pływania.

          Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania,

          ale także aktywnego spędzania czasu wolnego i wspaniałej zabawy.

          Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały wiele radości i satysfakcji.

          Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.  

           Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu

          i innych akwenów  wodnych.

           

           

          17 maja 2018 r.

          W dniach 14, 15 maja uczniowie klas 39 uczniów wyjeżdżało na wycieczkę krajoznawczą

           szlakiem Piastów i Kopernika. Swoją wyprawę rozpoczęli od zwiedzania Torunia.

          Spacerując po Staromiejskim Rynku obejrzeliśmy  pomnik Kopernika i Ratusz.  

          Każdy mógł sprawdzić czy w Toruniu rzeczywiście jest Krzywa Wieża.

          Widzieliśmy Dom Kopernika, mury i baszty obronne. Chętni mogli posiedzieć na osiołku

          i pogłaskać pieska Filusia. Nie obyło się bez zakupów pamiątek i oczywiście

          Toruńskich pierników. Po spacerze po Toruniu ruszyliśmy w rejs statkiem po Wiśle,

          aby  podziwiać panoramę toruńskiej starówki z pokładu statku.

           

          Po noclegu spędzonym w Międzywodach dotarliśmy do Biskupina

          i zwiedziliśmy rezerwat archeologiczny i muzeum z ekspozycją o osadnictwie na Pałukach.

           Kolejnym punktem podróży było Gniezno, a w nim Archikatedra WNMP i św. Wojciecha.

          Ostatnim punktem w naszym wyjeździe była Kruszwica.

          Każdy wspiął się na  Mysią Wieżę na Jeziorze Gopło, która jest pozostałością

          zamku w Kruszwicy, zbudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego.

          Po pysznym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną.

          Mimo, że trwała ona długo, to nikt nie narzekał, bo upłynęła w radosnej atmosferze.

          Pełni pozytywnych wrażeń do Białous dotarliśmy późno w nocy.

          To były naprawdę udany wyjazd.
           

          11 maja 2018 r.

          Troje dzieci z oddziału przedszkolnego brało udział w powiatowych eliminacjach

          Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków

          „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”.

           Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury,Sportu i Turystyki w Korycinie,

          Przedszkole w Korycinie przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury

          w Białymstoku.

          Celem konkursu było szerzenie kultury języka i piękna polskiego słowa,

          budzenie wrodzonego talentu dziecka do kreowania własnego świata

          poprzez słowo mówione.

          Mimo bardzo dużej konkurencji Milenka Suchocka wróciła z wyróżnieniem.

          Pozostali uczestnicy także otrzymali dyplomy pamiątkowe i upominki.

           

          10 maja 2018 r.

          Otrzymaliśmy już wyniki z konkursu „Kangur Matematyczny 2018”

          Wyróżnienie w kategorii Beniamin uzyskał Adam Kraśnicki z klasy V.

          Gratulujemy.

          Najlepsze wyniki w klasach wywalczyli:

          Klasa III – Roman Gabriela

          Klasa IV – Maja Bielecka

          Klasa V – Adam Kraśnicki

          Klasa VI – Martyna Szkiłądź

          Klasa VII Dominika Ostrowska

          Następne zmagania matematyczne już w przyszłym roku!

           

          9 maja 2018 r.

          Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I wyjeżdżali

           do Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowie.

          Wizyta była związana z obchodami XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

          W bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne.

          Dzieci wysłuchały opowiadania „Bardzo głodna gąsienica”,

          a następnie wykonały klasowe gąsienice. 

          Wykonały też techniką orgiami motyla.

          Zajęcia były urozmaicone grami i zabawami przy muzyce.

          27 kwietnia 2018 r.

           

           Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia

          z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

          Uczniowie klas IV-VII  zaprezentowali program artystyczny, w którym

          przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę

          w historii naszej Ojczyzny. W występie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie,

          muzyczne oraz aktorskie.

          Dzieci z oddziału przedszkolnego wierszami przypomniały o znaczeniu flagi i jaj barw.

          Przedstawiona przez żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć

          tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie,

          a drugiej na świecie konstytucji.

          W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek

          o tym patriotycznym wydarzeniu.

           

           

          24 kwietnia 2018 r.

           W Szkole Podstawowej w Korycinie odbyła się XIX edycja

          konkursu recytatorskiego „Przygoda z poezją” dla uczniów klas I – III.

          W tym roku uczestnicy musieli przygotować wiersz o tematyce patriotycznej,

          ukazujący piękno Ojczyzny. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro recytatorów.

          Mimo wielkiej konkurencji  Małgosia Chłus z kl. III zajęła III miejsce,

          a Gabrysia Roman z kl. III – IV miejsce.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

           

           

          27 marca 2018 r.

          W Szkole Podstawowej w Korycinie rozstrzygnięto

          Wielkanocny Konkurs Plastyczny klas I – III.

          Celem konkursu było propagowanie tradycji wielkanocnych,

          rozbudzanie wrażliwości plastycznej i twórczej wyobraźni,

          a także rozwijanie sprawności manualnych.

          Uczestnicy musieli przygotować pracę w kategorii: pisanka, palma, kartka świąteczna.

          Oto wyniki naszych uczniów:

          Natalia Kraśnicka, kl. III – III miejsce

          Zuzanna Sakowicz, kl. III – wyróżnienie

          Bartosz Wigda, kl. III  - wyróżnienie

          Faustyna Szymańska, kl. I – wyróżnienie

          Krystian Malinowski, kl. I – wyróżnienie

           Gratulujemy wyników.

           

           

          23 marca 2018 r.

          W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyły się powiatowe eliminacje

          Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom.

          Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów.

          Mimo, że konkurencja okazała się zbyt duża, to przyswojona wiedza

          na tema zapobiegania pożarom zostanie na długo.

           

           

          21 marca 2018 r.

          Od  lat  w  naszej  szkole  zgodnie  z  tradycją  świętuje  się 

          nadejście  wiosny. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły kolorowo przebrani,

          zainspirowani wiosennymi barwami.

          Wiele uczennic przystroiło  głowy w piękne wianki.

          Swoje przybycie wiosna ogłosiła listem zaadresowanym do wszystkich uczniów.

          Następnie wszyscy uczniowie wybrali się na pożegnalny spacer z marzanną.

          Po pożegnaniu zimy wszyscy rozbiegli się w poszukiwaniu wiosennego gaiku.

          Kolejnym punktem powitania wiosny były zmagania sportowe na wesoło.

          Nad ich przebiegiem czuwała pani Basia Burak.

          Wesołe konkurencje sportowe wzbudzały salwy  śmiechu  i  głośny doping 

          dla  uczestników  z  poszczególnych  klas. 

          Wszyscy świetnie się bawili, nie było wygranych, ani przegranych.

           

           

           

           

           

           

          15 marca 2018 r.

          Uczniowie klas II – VII znów zmagali się z testem Kangur Matematyczny 2018.

          W tym roku wzięło w nim udział 17 uczniów naszej szkoły.

          Uczestnicy rozwiązywali testy w trzech kategoriach.

           „Maluch” – klasa III i klasa IV

          „Beniamin” – klasa V i klasa VI

          „Kadet” – klasa VII

          Opinie po konkursie były podzielone.

          Na wyniki musimy trochę poczekać.

           

           

           

          14 marca 2018 r.

          Dzieci z klas 0 – III wyjeżdżały dziś do Białegostoku.

          Na początku wizyty w wojewódzkim mieście obejrzały film „Pszczółka Maja:

          Miodowe igrzyska” poprzedzone spotkaniem z pszczelarzem.

          W trakcie spotkania dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza,

          a także zadać własne najbardziej wyszukane pytania dotyczące pszczół.

          Po pysznym posiłku w Mcdonalds pojechaliśmy do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

          czyli skansenu „Białostockie Muzeum Wsi” w Jurowcach.

          Tu uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych „Pisanki – jajka woskiem malowane”.

          Przed samodzielnym malowaniem jajek dowiedzieliśmy się, jaka jest symbolika jajka,

          jak zdobiono jajka na Podlasiu i czym się różni kraszanka od pisanki.

          Po wysłuchaniu pogadanki, każdy przystąpił do samodzielnego wykonania pisanki.

          To było bardzo przyjemne zadanie, ponieważ wprowadziło już nastrój

          Świąt Wielkanocnych.

          Przygotowanie pisanek było ostatnim punktem wycieczki.

           

           

           

           

           

          1 marca 2018 r.

          W Zespole Szkół Samorządowych w Janowie odbyły się gminne eliminacje

          do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. 

          Uczniowie naszej szkoły starowali w kategoriach: szkoły podstawowe, klasy VII i gimnazjum

          Oto wyniki:

          Kategoria -  szkoła  podstawowa

          Justyna Kraśnicka, kl. VII – I miejsce

          Łukasz Jelski, kl. VI – II miejsce

          Sylwia Roman, kl. VI – III miejsce

           

          Kategoria – klasa VII i gimnazjum

          Natalia Szewczul, kl. VII – I miejsce

          Weronika Gil, kl. VII – II miejsce

          Dominika Ostrowska, kl. VII – III miejsce

           

          Gratulujemy wyników! Następny etap to eliminacje powiatowe.

           

           

           

          22 lutego 2018 r.

          Uczniowie klas IV – VII wyjeżdżali dziś do Białegostoku.

          Pierwszym punktem w planie wycieczki był pobyt na basenie.

          Po godzinnych zabawach na zjeżdżalniach i w wodzie

          przyszedł czas na odpoczynek w Mc Donalds.

          Swój pobyt w Białymstoku zakończyliśmy w kinie

          oglądając interesujący film  „Cudowny chłopiec”.

          To był bardzo udany dzień

          13 lutego 2018 r.

          W tym roku walentynki obchodziliśmy już 13 lutego.  

          Samorząd Uczniowski tradycyjnie już zorganizował pocztę walentynkową.

          Wszyscy uczniowie mogli obdarować sympatyczną kartką swoje koleżanki i kolegów.

          Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

          Walentynkowe kartki zostały rozdane w czasie dyskoteki,

          którą poprzedziła część artystyczna przygotowana przez samorząd.

           

           

          18 stycznia 2018 r.

          Dziś w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość – Dzień Babci i Dziadka

          tradycyjnie połączona z balem karnawałowym.

          Dla licznie przybyłych gości, wnuki przygotowały program artystyczny i słodki poczęstunek.

          Tradycyjnie już Bacie i Dziadkowie obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VII.

          Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali także przedszkolacy,

          którzy wierszem, piosenką i tańcem sprawili dużo radości babciom i dziadkom.

          Gromkimi brawami został także nagrodzony występ uczestników kółka tanecznego

          i uczniów klasy pierwszej. Do wspólnego śpiewu zachęcił wszystkich Łukasz,

          który zagrał na akordeonie znane wszystkim kolędy.  

           Po życzeniach i gromkim sto lat, wnukowie obdarowali przybyłych gości podarunkami,

          w większości przygotowanymi własnoręcznie.

          Po części artystycznej babcie i dziadkowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek,

          a po nim na bal karnawałowy. 

          Tradycyjnie na balu pojawiły się księżniczki, wróżki i bohaterowie

          przeróżnych książek i filmów.

          W tym roku zabawę prowadziła grupa animatorów, którym przewodził

          sympatyczny Byczek Fernando.  Bajkowa postać porwała do zabawy babcie i wnuków. 

          Każdy z uczestników otrzymał mleko od sponsora.

           Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

           

           

           

          17 stycznia 2018 r.

          Dziś odbyło się zebranie z rodzicami, na którym Pani Dyrektor podsumowała pracę

          dydaktyczno-wychowawczą w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.

          Rodzice obejrzeli też jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VII.

          Po występie rodzice spotkali się z wychowawcami.

           

          12 stycznia 2018 r.

          Dziś uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników

          biblioteki szkolnej. Przed złożeniem przyrzeczenia obejrzeli inscenizację

          przygotowaną przez kolegów z klasy VII.

          Spotkali się w niej z postaciami z bajek i Królową Książką.

          Musieli także odpowiedzieć na pytania i rozwiązać zagadki

          dotyczące bajek i baśni.

          Pierwszacy obiecali, że będą dużo czytać i dbać o książki.

          Na pamiątkę każdy z nowych czytelników otrzymał dyplom.

          22 grudnia 2017 r.

          Ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole

          to wigilia szkolna i prezentacja jasełek.  

          W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas IV  - VII.

          Tradycyjnie pojawiła się Święta Rodzina, aniołowie, pastuszki, Herod, trzej królowie,

          a także śmierć i diabełek. Uroku inscenizacji dodały kolędy,

          które napełniły wszystkich świąteczną radością i przybliżyły magię zbliżających się świąt.

          Po zakończeniu jasełek i odczytaniu fragmentu Pisma Świętego,

          cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem,  

          życząc sobie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

           

          14 grudnia 2017 r.

          "Gdy magia świąt wypełnia nasze serca"

           

          W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  

          i współpracy z Gminną  Biblioteką Publiczną w Janowie,

          uczniowie klas IV – VII uczestniczyli dziś w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania

          Prozy Bożonarodzeniowej pod hasłem "Gdy magia świąt wypełnia nasze serca".

          Komisja po wysłuchaniu prezentacji przyznała
          III miejsce
          Martynie Szkiłądź z klasy VI

          i wyróżnienie Justynie Kraśnickiej także z klasy VI.

           

           

           

            

           

           

          Akcja „Szlachetna Paczka”

          Już po raz drugi z inicjatywy Samorządu Szkolnego,  

          nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

           Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej,

          oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia.

           Podobnie, jak w roku poprzednim, akacja spotkała się z dużym zainteresowaniem.

          Zebrane środki pozwoliły na przygotowanie różnorodnych paczek,

          zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, sprzęty oraz prezenty.

          Paczka została przekazana do punktu, z którego trafią do wybranej rodziny.

          Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali to przedsięwzięcie.

           

           

           

          Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

          Rodzina jest bardzo szczęśliwa.

          Pani Magda ogromnie ucieszyła się z garnków, pościeli i innych potrzebnych jej rzeczy.

          Mikołaj uradowany był z helikoptera, a Ewelina z radością tuliła do siebie

          otrzymaną prostownicę do włosów.

          Nie da się opisać przeżyć podczas rozpakowywania prezentów.

          Był to na przemian śmiech i okrzyki radości. Przymierzanie butów i ubrań

          było nieodłącznym elementem wieczoru. Dzieciaki cieszyły się ze słodyczy,

          które nawet nie były uwzględnione w potrzebach.

          W oczach Pani Magdy dało się zauważyć łzy radości.

          Co chwila powtarzała słowo "Dziękuję".

           

           

           

          09 grudnia 2017 r.

          W Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółkce odbył się

          XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

          W tym roku konkursowi towarzyszyło hasło:

          „Razem młodzi przyjaciele!... W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele.”

          Konkurs zgromadził bardzo dużą liczbę recytatorów z dziewiętnastu szkół podstawowych

          z całego powiatu sokólskiego którzy prezentowali się w dwunastu grupach.

          Naszą szkołę reprezentowało piętnaścioro uczniów. Ponad połowa wróciła z nagrodami.
          Małgorzata Chłus, kl. III  - I miejsce w kategorii klas III

          Martyna Szkiłądź, kl. VI – I miejsce w kategorii kl. VI – VII

          Krystian Malinowski, kl. I – II miejsce w kategorii klasy I – II

          Natalia Kraśnicka, kl. III – II miejsce w kategorii klas III

          Sylwia Roman, kl. VI – II miejsce w kategorii kl. VI – VII

          Paweł Chłus, kl. IV – wyróżnienie w kategorii kl. IV – V

          Kacper Ostrowski, kl. V - wyróżnienie w kategorii kl. IV – V

          Adam Kraśnicki, kl. V - wyróżnienie w kategorii kl. IV – V

          Justyna Kraśnicka, kl. VI - wyróżnienie w kategorii kl. V – VI

          Chociaż nie wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody,

          to każdy uczestnik mógł czuć się zwycięzcą.

          Wszystkim serdecznie gratulujemy.

           

          06 grudnia 2017 r.

           

          Dzisiaj, w naszej szkole panowała szczególna atmosfera, 

          gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja.

          Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, które osobiście wręczył

          uczniom klas 0 – III. Przejęte i uradowane buzie dzieci, potwierdziły, że wierzą

          w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Starszym uczniom prezenty zostawił

          pod klasowymi choinkami. Tu też było dużo radości i uśmiechów.

          Kolejne tak miłe odwiedziny dopiero za rok.

           

          06 grudnia 2017 r.

          Dziś zakończyły się szkolne eliminacje Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

          W tym roku uczniowie klas IV – VII zmagali się z testami z języka angielskiego,

          matematyki i języka polskiego.

          Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

          zakwalifikowała się uczennica klasy VII - Weronika Gil.

                                               Gratulujemy!

           

           

          30 listopada 2017 r.

          Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki bawiąc się na dyskotece andrzejkowej.

          W tym roku organizatorem zabawy była klasa VI.

           Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić,

          co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek.

          Po zakończeniu przepowiadania przyszłości, rozpoczęła się zabawa taneczna,

          przeplatana licznymi konkursami.

           

           

           

           

          27 listopada 2017 r.

           

          Dzień Pluszowego Misia  

           

           

          12.11.2017r.

          W tym roku to uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną  

          na gminne obchody Święta Niepodległości.

          Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą

          w kościele parafialnym w Janowie.  

          Po nabożeństwie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny

           przypominający  drogę naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości.

          Tym razem w śpiew włączył się chór, złożony z rodziców i dziadków

          uczniów naszej szkoły, stworzony specjalnie na tę okazję.

           Przy akompaniamencie akordeonu pieśni patriotyczne

          brzmiały niezwykle wzruszająco.

           Po akademii wszyscy zebrani udali się pod pomnik Orła Białego,

          gdzie delegacje władz gminy, szkół  i instytucji działających na terenie gminy

          złożyły wieńce i kwiaty.

           

           

           

          10 listopada 2017 r.

          Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia

          z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

           

          Uczniowie klas IV -  VII recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne,

          które dostarczyły zebranym wielu emocji i przypomniały,

          jak trudna i długa była droga do wolności.

          Przygotowany montaż słowno – muzyczny oprócz wierszy i pieśni patriotycznych

          zawierał wiele informacji historycznych, przybliżających wydarzenia

          poprzedzające datę 11 listopada 1918 roku.   

          Podczas uroczystości złożono hołd wszystkim, którzy oddali swoje życie w walce

          o piękny i wolny kraj. To była niezwykle wzruszająca i ciekawa lekcja historii.

           

           

           

          8 listopada 2017

          Tradycyjnie już uczniowie klas 0 – III uczestniczyli dziś w programie edukacyjnym

          - Śniadanie Daje Moc. Najważniejsze cele programu to:

          zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,

          a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce

          – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.  

          W tym dniu przy wsparciu rodziców i wychowawców najmłodsi uczniowie

          przygotowali zdrowe śniadanie. Z przygotowanych składników dzieci robiły pyszne,

          kolorowe kanapki i sałatki. Na stołach znalazły się także owoce i warzywa.

          Podczas śniadania  panie wychowawczynie omówiły  zasady prawidłowego odżywiania,

          a wspólnie przygotowane  śniadanie  smakowało wyśmienicie.

          Dzieci nauczył się jak ważny  dla prawidłowego rozwoju jest ten posiłek. 

          Śniadanie dało moc i dużo energii do nauki.

           

           

          03.11.2017 r.

          Uczniowie klas IV – VII wzięli dziś udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania

          zorganizowanym w  ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          Cele konkursu:

          - popularyzacja książek i czytelnictwa;

          - propagowanie kultury czytelniczej;

          - popularyzacja książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej;

          - wdrażanie do staranności przekazu językowego;

          - wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

          - rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów,

          - doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem

          - kształtowanie umiejętności pięknego czytania;

          -  nauka rywalizacji w miłej atmosferze,

          Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach klasy IV i V, a także kl. VI i VII.

          Każdy z uczestników zaprezentował przygotowany wcześniej fragmentu z ulubionej książki.

          Ocenie podlegała  płynność czytania, dykcja, tempo, modulacja głosu i jego natężenie,  

          interpretacja tekstu, a także przygotowany strój i rekwizyty

          nawiązujące do bohatera książki

           Zwycięzcy i wyróżnieni:

          W kategorii klas IV – VI

          I miejsce – Kamila Malinowska , kl. V

          II miejsce – Mateusz Solnik, kl. IV

          III miejsce – Kacper Ostrowski, kl. V

          Wyróżnienia:

          - Urszula Chłus, kl. IV

          - Martyna Kropiwnicka, kl. V

          W kategorii kl. VI – VII

          I miejsce – Justyna Kraśnicka, kl. VI

          II miejsce – Natalia Szewczul, kl. VII

          III miejsce – Martyna Szkiłądź, kl. VI

          Wyróznienia:

          - Łukasz Jelski, kl. VI

          - Tomasz Jurkowski, kl. VII

          Gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania.

           

          26 października 2017 r.

          Siedmioro dzieci z klasy pierwszej zostało dziś uroczyście przyjętych

          do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Białousach.

           

           

          Na uroczystość przybyli rodzice uczniów, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy obsługi.

          W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści w strojach galowych, wyglądali bardzo uroczyście.  

          Akt ślubowania poprzedziła część artystyczna przygotowana przez wychowawczynię

          panią Barbarę Burak. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się

          swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki, recytowali,

          tańczyli i odpowiadali na szereg pytań, zadawanych przez specjalną komisję.

          Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się,

          że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami.

          Uśmiech z twarzy nie zniknął ima nawet po wypiciu soku z cytryny.

          Po programie artystycznym Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów,

          którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”.

          Wręczyła także pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia      

          Mali uczniowie zostali obdarowani prezentami także przez rodziców i samorząd szkolny.

          Uroczystość zakończyła się życzeniami i wspólnym zdjęciem.

          Dla pierwszoklasistów było to ważne i niezapomniane wydarzenie.

          Ponieważ ten dzień to Święto Szkoły, więc pozostałe klasy również tego dnia

          nie miały lekcji i mogły się wspólnie z pierwszakami uczcić to ważne wydarzenie.

          Po części oficjalnej wszystkie klasy bawiły się na wspólnej dyskotece.

           

           

           

          20 października 2017 r.

           

          Uczniowie klas 0 – IV spotkali się z funkcjonariuszką

          Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i panem dzielnicowym z Janowa.

          Spotkanie dotyczyło bezpiecznego poruszania się po drogach.

          Pani policjantka przypomniała jak należy zachowywać się kiedy podróżujemy pieszo

          i jak, kiedy podróżujemy wspólnie z rodzicami samochodem lub jedziemy autobusem szkolnym.

          Przypomniała jak wielką rolę odgrywają odblaski, zwłaszcza teraz,

          kiedy szybko zapada zmrok. Dzieci mogły także praktycznie przećwiczyć,

          jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

          To było bardzo ciekawe i bardzo ważne spotkanie.

           

          13 października 2017 r.

          Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej,

          Samorząd Uczniowski wraz ze swoją opiekunka Panią Joanną Sieńko,

          przygotował uroczystą akademię.

          Wzięli w niej udział wszyscy pracownicy naszej szkoły, zaproszeni nauczyciele emeryci,

          a także Wójt Gminy Janów.  

          Uczniowie w części artystycznej zaprezentowali sceny z życia szkoły.  

          Śpiewem, recytacją i tańcem  wyrazili swoje uznanie dla trudnej pracy pedagogów.

          Nie zabrakło pięknych życzeń i gromkiego STO LAT przy akompaniamencie ucznia klasy VI.

              Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor,

          która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów,

          życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy.

          Wręczyła także nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy nauczycielom i pracownikom obsługi.

          Słowa uznania dla pracy nauczycieli wyraził także Pan Wójt,

          który Pani Dyrektor -  Helenie Kozłowskiej wręczył nagrodę Wójta Gminy Janów.

          Nagrody Wójta Gminy Janów za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej

          odebrała także Pani Barbara Burak i Pani Barbara Klepacka.

           

           

           

          29 września 2017 r.

          Dziś  obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a także odbyło się spotkanie z rodzicami.

          Nasza szkoła uczestniczy  w Narodowym Programie  Rozwoju Czytelnictwa,

          którego głównym celem jest „Rozwijanie zainteresowań uczniów

          przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, wśród dzieci i młodzieży,

          w tym zakup nowości wydawniczych”

          Za otrzymane pieniądze na realizację programu zostały zakupione

          książki do biblioteki szkolnej. Tytuły zakupionych książek były wybierane przez uczniów.

          Szkoła w ramach tego projektu zobowiązana została do zorganizowania

          w ciągu roku szkolnego co najmniej jednego wydarzenia promującego czytelnictwo

          z udziałem uczniów, a także do omówienia na spotkaniu z rodzicami wpływu czytania

          na rozwój dzieci i młodzieży.

          Dzień  29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

           Na korytarzu szkolnym umieściliśmy plakat informujący o udziale szkoły w tej akcji.

          Na rozpoczęcie każdej lekcji uczniowie kl. IV-VII  czytali fragmenty wybranej książki.

          Trzecia godzina lekcyjna poświęcona była na ogólnoszkolne głośne czytanie.

          Uczniowie kl. V-VII  przebrani w stroje książkowych bohaterów głośno czytali uczniom kl. 0-III.

          W tym dniu odbyło się także w naszej szkole zebranie, na którym rodzice

          zostali zapoznani z kierunkami  realizacji  polityki  oświatowej  państwa

          w roku szkolnym 2017/2018, zadaniami szkoły na nowy rok szkolny.

          Została także wybrana Rada Rodziców i podsumowana akacja czytelnicza.

          Rodzice wysłuchali artykuł pod tytułem ”O wyższości słowa czytanego”

          mówiący o wpływie czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży”,

          a następnie wybrani uczniowie przeczytali  głośno wybrane fragmenty książek.

          Do akcji włączyli się  także rodzice i jedna z mam, głośno odczytała fragment książki.

          Następnie rodzice spotkali się z wychowawcami klas.

           

           

          04.09.2017 r.

          Dziś zadźwięczał pierwszy dzwonek rozpoczynający rok szkolny 2017/2018.

          Tradycyjnie, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, poprzedziła msza św. w kościele.

          Uroczystość na sali, w której zgromadzili się uczniowie wraz z rodzicami,

          rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego.

          Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych, szczególnie gorąco najmłodszych – pięciolatków,

           przedstawiła nauczycieli i odczytała listy nadesłane przez Panią Minister Oświaty,

          Podlaskiego Kuratora Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka.

          Głos zabrał także Przewodniczący Rady Gminy, który w tym roku

          róznież był obecny podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

          Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami.

          Ten rok szkolny jest inny niż poprzednie, ponieważ zostaje z nami klasa siódma.

          Rozpoczynający się rok szkolny potrwa do 22 czerwca 2018 r.

           

             

            

           

           


           

          Nasza szkoła wspólnie z Zespołem Szkół Samorządowych w Janowie

          bierze udział w PROJEKCIE EKOLOGICZNYM

          - Poznajemy, dbamy, chronimy - szkoła przyjazna środowisku.

          więcej informacji w zakładce  -O SZKOLE/REALIZOWANE PROGRAMY

           

          23.06.2017

          Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Przed nami dwa miesiące wakacji.

          Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie mszą św. w kościele, a następnie uczniowie, nauczyciele,

          pracownicy szkoły,  a także rodzice uczniów zgromadzili się na sali gimnastycznej.

          Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego było inne od poprzednich, nie żegnaliśmy uczniów klasy VI,  

          zostali oni uczniami klasy VII. Spotkanie w szkole rozpoczęła inscenizacja

          przygotowana przez uczniów klasy V i VI, wprowadzająca w wakacyjny nastrój.

          Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która wręczyła świadectwa i nagrody

          wyróżnionym uczniom wszystkich klas, a także laureatom konkursów.  

          Rodzice wyróżnionych uczniów także otrzymali listy gratulacyjne.

          Następnie uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie,

          przedwakacyjne spotkania z wychowawcami.

          Życzymy wszystkim  udanych, bezpiecznych i długich wakacji.

          Do zobaczenia we wrześniu!

           

           

          21.06.2017r.

          Dziś znów spotkaliśmy się z naszymi kolegami z Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie.

          Tym razem na boisku szkolnym stanęły dmuchane zjeżdżalnie i boiska do zabaw,

          z których korzystali głównie młodsi uczniowie.

          Wśród starszych, największym zainteresowanie cieszył się niesforny byk,

          którego nikomu nie udało się okiełznąć na zbyt długo.

          Wspólne, integrujące  zabawy sprawiły, że to był naprawdę udany dzień.

          Dziękujemy za zaproszenie!

           

          13.06.2017 r.

          10 uczniów naszej szkoły przystąpiło dziś do praktycznego egzaminu na kartę rowerową.

          Odbył się on pod czujnym okiem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

          Pan Policjant przypomniał najważniejsze zasady obowiązujące

          w czasie jazdy rowerem po drogach publicznych.

          Chociaż młodzi kierowcy trochę się stresowali,

          to egzamin zdali i już niedługo otrzymają karty rowerowe.

          11.06.2017 r.

          Zespół taneczny „Gwiazdeczki” występował dziś na IX Forum Rolniczym,

          zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

          Młodzi tancerze z klas, II – IV zaprezentowali dwa układy taneczne do muzyki nowoczesnej.

          Występ wprowadził wszystkich zebranych w radosny nastrój

          i został nagrodzony gromkimi brawami.

           

          Został rozstrzygnięty także konkurs plastyczny „Ciągnik rolniczy na Podlasiu”.

          Wśród nagrodzonych prac znalazło się aż cztery prace uczniów naszej szkoły.

           W kategorii  kl. 0  - III -  drugie miejsce zajęła Natalia Kraśnicka z kl. II

          W kategorii klas IV – VI - laureatką została Justyna Kraśnicka z kl. V,

          Łukasz Kiluk z kl. VI zajął III miejsce, a Weronika Gil, kl. VI zajęła V miejsce.

          Gratulujemy!

           

          8.06.2017 r.

          Dziś naszą szkołę  odwiedziły Mamy i Tatusiowie, aby wspólnie

          ze swoimi pociechami świętować Dzień Rodziny.  

          Na zaproszonych gości czekał bogaty program artystyczny.

          Uczniowie z klasy II i III  pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowali  

          dla rodziców  wesołe przedstawienie wzbogacone wzruszającymi piosenkami.  

          Krótką część artystyczną dla swoich mam i tatusiów przygotowali również przedszkolacy.

          Gromkimi brawami został nagrodzony także występ ucznia klasy V – Łukasza Jelskiego,

          który po raz pierwszy wystąpił na scenie grając na akordeonie znane wszystkim melodie.

          Tradycyjnie już swój występ miał  zespół taneczny Gwiazdeczki. 

          Dwa tańce nowoczesne stanowiły uroczy dodatek do całości występów.

          Akcentem wieńczącym całość spotkania było wspólne odśpiewanie przez dzieci Sto lat,

          a dodatkową atrakcją wręczanie własnoręcznie wykonanych prezencików i kolorowych laurek.

          Rodzice byli wzruszeni występami i zachwyceni prezentami.

          Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez dzieci.

           

           

          4.06.2017 r.

          W Janowie odbyły się Integracyjne Biegi Towarzyszące Dzieci i Młodzieży

          w ramach XXVI Półmaratonu Mlecznego.

          Nasi sportowcy drużynowo zajęli trzecie miejsca.

           


           

          Indywidualnie najlepsi w kategorii  6-latki i młodsi

           

          Dziewczęta Chłopcy
          Szymańska Faustyna – 3 miejsce
          Sakowicz Magdalena  - 4 miejsce
          Malinowski Krystian  - 2 miejsce

           

          Indywidualnie najlepsi w kategorii klas I - II

          Chłus Małgorzata – 5 miejsce

          Kraśnicka Natalia – 7 miejsce

          Szkiłądz Milena  - 8 miejsce

          Indywidualnie najlepsi w kategorii klas III - IV

          Dec Oliwier  - 4 miejsce

          Indywidualnie najlepsi w kategorii klas V - VI

          Dziewczęta Chłopcy
          Szewczul Natalia  - 7 miejsce Jelski Damian – 4 miejsce

           

           

          3.06.2017 r.

          W Zespole Szkół Samorządowych w Janowie odbył się gminny konkurs

          „Z biegiem Kumiałki i Biebrzy” ochrona środowiska w Gminie Janów.

          Konkurs był przeprowadzony w ramach realizacji

          Projektu  Ekologicznego  - Poznajemy, dbamy, chronimy - szkoła przyjazna środowisku.

          Test wiedzy o naszym regionie rozwiązywali uczniowie kl. V-VI.

          Reprezentanci naszej szkoły zajęli czołowe miejsce:

          - Dominika Ostrowska, kl. VI – II miejsce

          - Kacper Bakun kl. V – III miejsce

          Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

           

          02.06.2017 r.

          W tym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych

          w Janowie.Wspólną zabawę na placu szkolnym w Janowie rozpoczęliśmy od akcji

          „ Jak nie czytam jak czytam”.

          W akcję, której głównym celem było zgromadzenie się w jednym miejscu

          jak największej liczby osób z książkami  włączyli się wszyscy uczniowie,

          nauczyciele obu szkół, a także zaproszeni goście.

          W czasie pobytu u kolegów z Janowa uczniowie wspólnie spędzali czas.

          Uczestniczyli w pokazach Straży Granicznej i  Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie.

          Każdy mógł wsiąść do samochodu strażackiego, policyjnego, a także wziąć udział w gaszeniu pożaru.

           

           

          Uczniowie klas 0 – III świetnie bawili się w czasie pikniku na Wyspie Piratów” biorąc udział

          w zabawach, pląsach i wspólnym śpiewaniu.

          Miłym akcentem były lody.

          Dziękujemy organizatorom za miło spędzony Dzień Dziecka.

          Dziękujemy także Pani Barbarze Szkiłądź właścicielce Sklepu Spożywczego w Białousach

          za tradycyjnie już zasponsorowanie  z okazji Dnia Dziecka lodów uczniom naszej szkoły.

          Były bardzo smaczne!

           

          30.05.2017 r.

          Wszyscy uczniowie wyjeżdżali dziś na wycieczkę do Białegostoku.

          Swoją podróż po wojewódzkim mieście rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO.

          Obok znanych i widywanych w naturalnych warunkach na naszym terenie zwierząt,

          mogliśmy zobaczyć i te, których u nas nie ma. Szczególną uwagę przykuł np. niedźwiedź brunatny.  

          Po spacerze przez park i ogród przy Pałacu Branickich

          dotarliśmy do Teatru Dramatycznego

          im. Aleksandra Węgierki, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. Królewna Śnieżka.

          Dużą atrakcją było spotkanie z aktorami i zwiedzanie teatru.

          Dzięki temu mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda praca aktora,

          zobaczyć gdzie powstają scenografie i jak wyglądają garderoby artystów.

          Po posiłku w McDonald’s udaliśmy się do Parku Rozrywki.

          Tu każdy znalazł atrakcje dla siebie. Najmłodsi korzystali z licznych karuzeli,

          zjeżdżalni i torów przeszkód.

          Starsi natomiast po odpowiednim przygotowaniu mogli pokonać jedną z tras parku linowego,

          które wcale nie były proste do przejścia.

          Najodważniejsi wspięli się po linach wysoko nad ziemię.

            

           

          Mimo, że wycieczka nie była daleka, wszystkim dostarczyła niezapomnianych przeżyć.

           

          28 maja 2017 r.

          Siedmioro uczniów naszej szkoły brało udział w biegach towarzyszących

          przy XXI  CROSSIE TRZEŹWOŚCI,

          które odbyły się w Suchowoli.

          Celem biegów głównych i to warzących jest propagowanie zdrowego trybu życia,

          szczególnie wśród dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych, popularyzacja biegania,

          jako prostej aktywności prowadzącej do zdrowego trybu życia, a także profilaktyka uzależnień.

          Wyniki uczniów naszej szkoły:

          II klasa szkoły podstawowej i młodsi

          Natalia Kraśnicka  - V miejsce

          Gabriela Roman  - X miejsce

          III-IV  klasa szkoły podstawowej

          Bartosz Małyszko – IV miejsce

          Oliwier Dec – VIII miejsce

          V-VI  klasa Szkoły Podstawowej

          Justyna Kraśnicka – XIII miejsce

          Weronika Gil – XV miejsce

          Sylwia Roman  - XVI miejsce

          Natalka i Bartek otrzymali nagrody rzeczowe, a wśród wszystkich dzieci biorących

          udział w biegach zostały rozlosowane i wręczone upominki.

           

           

          16.05.2017 r.

          Otrzymaliśmy wyniki Konkursu „Kangur Matematyczny”

          Najlepsze wyniki uzyskali:

          Kategoria „ŻACZEK”

          -  Roman Gabriela, kl. II  -  41,25 p na 105 p

          Kategoria „MALUCH”

          - Szymon Szewczul, kl. III – 85 p na 120 p – wyróżniony

          - Adam Kraśnicki, kl. IV – 76,25 p

          Kategoria „BENIAMIN”

          - Justyna Kraśnicka, kl. V – 68,25 p –na 150p

          - Przemysław Mancewicz, kl. VI – 71,25 p – na 150 p.

           

          12.05.2017 r.

          Dzisiejszy dzień obfitował w konkursy recytatorskie.

          Czworo uczniów klas II i III brało udział w XVIII edycji konkursu recytatorskiego

          „Przygoda z Poezją” zorganizowanego przez Zespół Szkól w Korycinie.

          Naszą szkołę reprezentowali Małgosia Chłus i Natalka Kraśnicka z kl. II,

          a także Ula Chłus i Mateusz Solnik z kl. III.

          Chociaż młodych artystów było bardzo wielu uczniowie naszej szkoły zostali docenieni.

          Małgosia Chłus uzyskała II miejsce w kategorii klas drugich

          Mateusz Solnik uzyskał IV miejsce w kategorii klas trzecich.

           

           

          Natomiast w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbyły się

          powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków

           „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”.

           

          Mimo dużej konkurencji Patryk Lewicki uzyskał wyróżnienie, a Milenka Suchocka wywalczyła tytuł laureata

          i będzie reprezentować naszą szkołę konkursie wojewódzkim w Białymstoku.

           

          Wszyscy mali recytatorzy wrócili z konkursów z dyplomami i upominkami.  Gratulujemy sukcesów.

           

          11.05.2017 r.

          Uczniowie klas II – VI spotkali się dziś z Pracownikiem Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

          Pani ekspert opowiedziała o prawach jakie przysługują nam w czasie wizyty u lekarza,

          a także o prawach, jakie mają dzieci przebywające w szpitalu.

          Do szkoły trafiły książeczki

          „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”,

          a  każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom eksperta w dziedzinie

          Praw Dziecka – Pacjenta i drobny upominek.

           

          5.05.2017 r.

          Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji

          Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.
              Wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poczuć atmosferę tych patriotycznych świąt

          dzięki programowi poetycko - muzycznemu przygotowanemu przez uczniów klas IV – VI

          pod opieką pani Anny Suchockiej.  Scenka teatralna przybliżała realia Sejmu Czteroletniego

          i udział króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w tym ważnym wydarzeniu.

          Młodzi aktorzy ubrani w stroje z epoki z przejęciem wcielili się w swoje role.

          Również patriotyczne pieśni w wykonaniu chórku szkolnego przypominały najważniejsze momenty

          z historii naszego kraju.

          Aby uczcić Dzień Flagi w apel włączyli się najmłodsi - przedszkolacy.

           Tego dnia każdy z dumą prezentował biało-czerwone kotylion.

          To była prawdziwa, żywa lekcja historii.

           

           

           

           

          28.04.2017 r.

          W Janowie odbył się XVI Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

          pt. „Siedmiomilowe buty”.  Wzięły w nim udział przedszkolacy z naszej szkoły

          i przedszkolacy z Janowa.

          Mali recytatorzy prezentowali utwory w dwóch kategoriach wiekowych: 3 i 4 latki, 5 i 6 latki.

          Artyści z naszej szkoły, mimo dużej konkurencji, zajęli wysokie miejsca.

          Antosia Szkiłądź – II miejsce w kategorii 3 i 4 latki

          Krystian Malinowski – II miejsce w kategorii 5 i 6 latki

          Milena Suchocka  - wyróżnienie.

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

           

          24.04.2017 r.

          Uczniowie klas II – VI uczestniczyli w wyjeździe do Sokółki i Poczopka.

          W kinie „Sokół” w Sokółce obejrzeliśmy spektakl  teatralny pt. „Szalone bajeczki

          z Dziadziunia Teczki” zaprezentowany przez Kielecki Teatr Lektur.

          Aktorzy w ciekawy sposób zaprezentowali znane wiersze dla dzieci.

          W prezentacji jednego z ich mogli uczestniczyć  widzowie.

          Po spektaklu pojechaliśmy się do Poczopka, aby zwiedzić „Silvarium” – ogród leśny

           i wziąć udział w zajęciach przyrodniczych.

          Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Galerii  Na Skraju Puszczy,

          wewnątrz której obejrzeliśmy  przeróżne zwierzęta, owady i rośliny, 

          które występują zarówno w samym Poczopku, jak i w całym województwie podlaskim.

           Spacerując po przepięknej okolicy pokonywaliśmy liczne,

          malownicze mostki nad małą rzeczką i stawem.

          Oglądaliśmy w Parku Megalitów zbiór potężnych głazów narzutowych.

          Obejrzeliśmy zegar słoneczny. Odwiedziliśmy także Ptasią Chatę i  Dom Sów.

          Czytając dużą liczbę plansz informacyjnych dowiedzieliśmy się  dużo  

          o zamieszkujących okolice zwierzętach i poznaliśmy nazwy  możliwych do spotkania roślin.  

           Miłym zakończeniem pobytu w tym urokliwym miejscu było ognisko i pieczenie kiełbasek.

          To był naprawdę udany dzień.

           

          29.03.2017.

          Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem KRUS.

          W czasie spotkania obejrzeli film opowiadający o zasadach bezpiecznej pracy

          w gospodarstwie rolnym. Dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa czyhają wtedy,

          gdy pomagają w  pracy rodzicom. Przedstawiciel KRUS zachęcił także do udziału

          w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci

          „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

           

           

          28.03.2017r.

          W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyły się

          powiatowe eliminacje Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom".

          W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele wszystkich gmin powiatu sokólskiego.

          Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 20 pytań dotyczących zapobiegania pożarom,

          sposobów ich likwidacji, zachowania w sytuacjach zagrożenia, pierwszej pomocy,

          historii i działalności Państwowej Straży Pożarnej  i ochotniczych straży pożarnych.

          Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki - Justyna Kraśnicka z kl. V i Weronika Gil z klasy VI.

          Obie zajęły punktowane miejsca: Weronika - szóste, a Justyna - piąte w kategorii szkół podstawowych.

          Zwycięscy otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Sokólski. 

           

           

          23.03.2017 r.

          Dziś uczniowie obejrzeli inscenizację pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”

          w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Janowie.

          Mimo, że spektakl ma bajkowy tytuł to porusza niezwykle istotny problem

          zawierania znajomości w sieci. Historia opowiedziana na motywach znanej wszystkim baśni

          zawiera morał, który brzmi; „Uważaj bracie, z kim umawiasz się na czacie”.

          Piękny książę poznany przez internet okazał się wilkiem.

          Po występie gimnazjalistów o zagrożeniach płynących z internetu opowiadali policjanci

          z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce i dzielnicowy z Posterunku Policji w Janowie.

          Mamy nadzieję, że umiejętne korzystanie z Internetu i przestrzeganie poniższych zasad  sprawi,

          że czas spędzony przed komputerem będzie bardzo miły.

          1. Nigdy nie podawaj w internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska, adresu domowego,

             numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę  

             rozmawiasz!     

          2.  Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią

          3. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią.          

             Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

          4. Kiedy coś lub ktoś w internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom

             lub innej zaufanej osobie dorosłej. 

          5. Szanuj innych użytkowników internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali ciebie.

           

          21.03.2017 r.

           21 marzec to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uroczyście świętowany

          przez uczniów naszej szkoły.  

          Tradycyjnie powitanie wiosny rozpoczęliśmy od przemarszu przez wieś z marzanną.

          Po powrocie ze spaceru rozpoczęły się poszukiwania wiosennego gaiku.

          Kolejnym punktem powitania wiosny były zmagania sportowe na wesoło.

          Nad ich przebiegiem czuwała pani Joanna Sieńko.

          Wszyscy świetnie się bawili, nie było wygranych, ani przegranych. 

           

          16.03.2017 r.

          Uczniowie klas II – VI kolejny już raz zmagali się z testem Kangur Matematyczny 2017.

          W tym roku wzięło w nim udział 24 uczniów naszej szkoły.

          Uczestnicy rozwiązywali testy w trzech kategoriach.

          „Żaczek” – klasa II

          „Maluch” – klasa 3 i klasa 4

          „Beniamin” – klasa 5 i klasa 6

          Opinie po konkursie były podzielone. Na wyniki musimy trochę poczekać.

           

          16.03.2017 r.

          Dziś w zerówce odbyło się uroczyste wręczenie nagród dzieciom, które wzięły udział

          w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bohater z mojej ulubionej książeczki”. 

           

           

           

             

          Organizatorem konkursu było Przedszkole w Janowie.

          Na wręczenie nagród przybyli rodzice, ponieważ prace, które musieli przygotować uczestnicy konkursu,

          były pracami wykonanymi rodzinnie, wspólnie z rodzicami i rodzeństwem.

          W konkursie wzięło udział pięcioro naszych przedszkolaków.

          Pierwsze miejsce uzyskał Jakub Wilczewski, a wyróżnienie Antonina Szkiłądź.

          Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział.

          Gratulujemy  i zachęcamy do uczestnictwa w innych konkursach.

           

            

           

           
           

           

          15.03.2017 r.

          Dziś uczniowie klas III – VI wyjeżdżali do Białegostoku.

          Pierwszym punktem wyjazdu było kino 3D. Obejrzeliśmy tu wesoły film Sing opowiadający

          o świecie zamieszkanym przez zwierzęta. Główny bohater – koala chce za wszelką cenę uratować teatr.  

          Jego zdaniem ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs,

          który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. W drodze do celu spotyka wiele przeciwności,

          ale się nie zniechęca.  Po filmie nadszedł czas na obiad.

          Po smacznym  obiedzie w McDonalsie  dotarliśmy do „Strefy lotów”,

          aby uczestniczyć w zajęciach "Wf do góry nogami".

          Tu pośród wielu trampolin każdy znalazł coś dla siebie. 

          Szkoda tylko, że radosne zabawy szybko się skończyły.

            

           

           

           

          10.03.2017 r.

           W Starostwie Powiatowym w Sokółce odbył się dziś Konkurs Recytatorski

          „Wierszyki Ćwiczące Języki”.

          Organizatorem  konkursu była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokółce.

          Konkurs był adresowany do uczniów klas I –III ze szkół podstawowych w powiecie sokólskim.

          Celem konkursu było rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci

          z wadami wymowy,rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,

          a także budzenie ducha zdrowej rywalizacji wśród uczniów.

          Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło troje uczniów, wybranych spośród uczestników zajęć logopedycznych.

          Mimo dużej konkurencji wyróżnienie uzyskała Urszula Chłus z klasy III.

          Gratulujemy uczestnikom!

           

             

           

          09.03.2017 r.

          W naszej szkole  gościliśmy dziś artystów z cyrku "Szok”. 

          Program artystyczny obejrzeli wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, a także rodzice.

          Artyści dali pokaz żonglerki piłeczkami, magii i tresury zwierząt.

           

          Największe zainteresowanie wzbudził wąż, który wywołał wiele emocji.

          Chętni mogli dotknąć węża, a niektóre dzieci trzymały go na rękach.

          Wąż zawisł także na ramionach pani od matematyki.

          Dużo radości wywołał pokaz tresury gołębi i niezwykle sympatycznych piesków.

           

           

           

           

          Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami.

           

           

          W czasie kilkudziesięciominutowego występu uczniowie nie tylko mieli okazję

          podziwiać  sztuczki cyrkowe, a także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. 

          Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.


           

           

           

          28.02.2017 r.

          W Zespole Szkół Samorządowych w Janowie odbyły się gminne eliminacje

          do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

          Dwie uczennice naszej szkoły – Weronika Gil z klasy VI i Justyna Kraśnicka z kl. V

          przebrnęły bez problemu te eliminacje zajmując  II i III

          i będą brały udział w etapie powiatowym.

           

           

          15.02.2017 r.

          Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową.

          Kolorowe skrzynki zostały już przed tygodniem ustawione na korytarzach.

          Uczniowie wrzucali do niej swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów,

          które zostały rozdane w czasie dzisiejszej dyskoteki walentynkowej.  

           Po przekazaniu kartek walentynkowych rozpoczęła się dyskoteka

          połączona z wieloma  walentynkowymi konkursami.

          Miłym zakończeniem obchodów Dnia Zakochanych były słodkie, pięknie ozdobione

          i niezwykle smaczne pierniczki przygotowane przez uczniów klasy V i VI.

          To był bardzo sympatyczny dzień.

           

           



          14.02.2017 r.

          Uczniowie z klas 0 –III uczestniczyli w wyjeździe do Sokółki.

          Jego celem było obejrzenie spektaklu „Piękna i Bestia” prezentowanego

          przez Teatr Współczesny w Krakowie.

          Spektakl opowiadał historię pięknej dziewczyny - Belli, która udała się

          do mrocznego zamku Bestii. Chcąc ocalić życie ojca została tam zamiast niego w niewoli.

          Znana wszystkim opowieść została wzbogacona o nowe wątki i postaci.

          W bajkowy świat wprowadzała dodatkowo piękna scenografia, kolorowe kostiumy i piosenki.

          Spektakl w ciekawy sposób opowiadał o istocie miłości, a także o tym,

          że w każdym  można dostrzec dobro i wrażliwość.

          Po obejrzeniu spektaklu przyszedł czas  na zabawę w Smykolandii.

          Tutaj wśród  konstrukcji  z przeszkodami, zjeżdżalniami, tuneli  i basenu  z piłeczkami,

          wszyscy uczestnicy wyjazdu znaleźli coś dla siebie.

          Czas spędzony na zabawie minął bardzo szybko.

          Chociaż nie był to długi wyjazd to dostarczył niezapomnianych emocji.

           

           

          GÓRA GROSZA

          Kolejny już raz nasza szkoła włączyła się w akcję „Góra Grosza”. 

          W wyznaczonym terminie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zapełniali grosikami

          wystawione w klasach skarbonki. W sumie uzbieraliśmy 800 zł.

          Celem, na który były zbierane te drobne monety, jest pomoc dzieciom,

          które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

          To ważne, aby już od najmłodszych lat włączać się w akcje niosące pomoc innym.

           

          19.01.2017 r.

          Tradycyjnie przed feriami odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

          Dla licznie przybyłych gości, wnuki przygotowały program artystyczny i słodki poczęstunek.

          Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji jasełek w wykonaniu klas IV – VI. 

          Następnie głos zabrali uczniowie zerówki, których występ wywołał radość i wzruszenie

          wśród babć i dziadków.  Po życzeniach i gromkim sto lat, wnukowie

          obdarowali przybyłych gości podarunkami, w większości przygotowanymi własnoręcznie.

          Dużo radości wywołał także występ grup tanecznych, które wprowadziły wszystkich

          w radosny nastrój karnawałowego balu, połączonego tradycyjnie z Dniem Babci i Dziadka.

          Na balu nie zabrakło księżniczek, wróżek i bohaterów przeróżnych książek i filmów.

          W tym roku zabawę prowadziła grupa artystyczna, której przewodziła wesoła Smerfetka.

          Bajkowa postać porwała do zabawy babcie i wnuków. 

           Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

             

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          18.01.2017 r.

           

          Dziś odbyło się spotkanie z rodzicami
          podsumowujące pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą
          za pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017
          Na zebraniu rodzice obejrzeli "Jasełka" w wykonaniu uczniów klas IV - VI,
          a także tańce przygotowane przez zespół taneczny.
          Następnie rodzice spotakli się z wychowawcami klas.

           

           

                               

          12.01.2017 r.

          Dziś w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii.

          Zaprezentowała ją Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto”.  

          Artyści przybliżyli uczniom realia epoki szlacheckiej, zaprezentowali tradycyjny strój sarmaty,  a także uzbrojenie i metody walki.

          Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w pokazie. Chętni zostali zakuci w dyby,

          brali udział w pojedynkach. Dziewczyny sprawdziły, czy specjalny „tron” dla czarownic

          był wygodny. Chętni mogli także przymierzyć strój szlachcica.  

          Taka lekcja, przeprowadzona w  ciekawy i niekonwencjonalny sposób pokazała,

          że historia wcale nie musi być nudna.

           

           

           

           

           

          22.12.2016 r.

          Jak co roku, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną w naszej szkole

          odbyła się wigilia szkolna oraz przedstawione zostały jasełka.

          W tym roku przygotowały je klasy IV – VI.

          Tradycyjnie pojawił się żłobek ze Świętą Rodziną , aniołowie, pastuszkowie,

          Herod, Trzej królowie, a także śmierć i wesołe diabełki.   

          Wygłaszane przez młodych aktorów kwestie przeplatane były znanymi, pięknymi kolędami. 

          Po zakończeniu jasełek, cała społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem,

          życząc sobie zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

           

           

           

           

           

           

          10.12.2016 r.

          W Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbył się dziś

          XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

          Wzięło w nim udział 123 uczniów z 15 szkół podstawo z całego powiatu.

          Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów z klas II – VI.  

          Mimo dużej konkurencji młodzi recytatorzy zajęli wysokie miejsca.

          Martyna Szkiłądź, kl. V – I miejsce w kategorii klas V-VI

          Justyna Kraśnicka, kl. V – III miejsce w kategorii klas V – VI

          Małgorzata Chłus, kl. II  - wyróżnienie w kategorii klas II –III

          Gabriela Roman, kl. II - wyróżnienie w kategorii klas II –III

                                                    Gratulujemy!

          09.12.2016 r.

          W tym roku, na wniosek Samorządu Uczniowskiego, nasza szkoła po raz pierwszy

          włączyła się w akcję Szlachetna Paczka.

          W akcję włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, Rada Rodziców,

          a także właścicielka Sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Białousach.

            Dzięki ich ofiarności udało się zgromadzić fundusze umożliwiające

          zapełnienie 10 kartonów  żywnością, środkami czystości i sprzętem AGD.  

          Wszystkie prezenty zostały spakowane, opisane i przekazane do punktu Szlachetnej Paczki w Sokółce

          skąd wkrótce dotrą  do adresata.

          Bardzo dziękujemy za czynny udział tym, którzy wspomagali akcję.

           

          06.12.2016 r.

          Dziś odwiedził nas długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj.

           

          Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenki.

          Tradycyjnie przybył z wielkim workiem prezentów.

          Święty Mikołaj, po rozmowie z dziećmi, z której dowiedział się, że wszyscy byli

          w tym roku grzeczni i zasługują na prezenty obdarował podarkiem każdego ucznia.

           

          Zapewnił, że za rok także odwiedzi naszą szkołę.

          Mikołaj spotkał się tylko z dziećmi klas 0 – III, ponieważ  spieszył się w dalszą drogę,

          ale starsi także otrzymali prezenty. Mikołaj zostawił je w każdej klasie pod choinką.

           

          28.11.2016 r.

          Wszyscy uczniowie wyjeżdżali dziś na wycieczkę do Białegostoku.

          Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

          i uczestnictwo w zajęciach interaktywnych na temat: „Gdy peruka była w modzie”.

          W czasie tych zajęć każdy z uczestników wykonał własnoręcznie perukę.

          Po miłym pobycie w McDonaldzie przyszedł czas na rewię na lodzie.

          Chociaż długo czekaliśmy i trochę zmarzliśmy, to warto było,

          bo występ był naprawdę piękny. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Moskiewskiej Rewii Na Lodzie

          to niezwykłe widowisko obfitujące w pełną popisów indywidualnych jazdę figurową na lodzie,  

          wspaniałe kostiumy oraz efekty świetlne.

          Chociaż wycieczka była krótka, bardzo się wszystkim podobała.

           

          24.11.2016r.

          W naszej szkole dziś obchodziliśmy andrzejki – dzień wróżb i zabaw.

          Uczniowie klasy szóstej przedstwili krótką inscenizację na temat andrzejek,

          a później wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska  z wróżbami.

           

          Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy. 

          Oczywiście wszystkie wróżby i przepowiednie były pozytywne.

          Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę przeplataną konkursami.

          Aby nikomu nie zabrakło sił do zabawy rodzice zatroszczyli się o słodki poczęstunek.

           

          23.11.2016 r.

          Dziś uczniowie klas II – VI uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Poezji  Adama Mickiewicza.  

          Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III – IV i klas V – VI.

          Szczególnym zainteresowaniem młodych recytatorów cieszyły się bajki i ballady wieszcza.

          Zdobywcy trzech pierwszych miejsc  w każdej kategorii będą reprezentować szkołę

          w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się 11 grudnia w Sokółce.

           

          1. Chłus Małgorzata, kl. II -  Lis i Kozieł

          2. Wigda Bartosz, kl. II - Lis i Kozieł

          3. Roman Gabriela, kl. II -  Przyjaciele

          4. Solnik Mateusz, kl. III – Pani Twardowska

          5. Szuflicki Dominik, kl. III - Pani Twardowska

          6. Ostrowski Kacper, kl. IV – Przyjaciele

          7. Kraśnicka Justyna, kl. V – Pani Twardowska

          8. Szkiłądź Martyna, kl. V – Powrót taty

          9. Szewczul Natalia, kl. VI - Powrót taty

          ,

          10.11.2016 r.

          Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się do kalendarza uroczystości naszej szkoły.  

          W tym roku w przeddzień tego święta uczestniczyliśmy w uroczystym apelu

           przygotowanym przez klasy IV – VI, upamiętniającym tę ważną dla Polaków datę.

          Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni

          o tematyce patriotycznej. Barwy narodowe, godło odśpiewany hymn

          oraz własnoręcznie wykonane kotyliony  w barwach narodowych podkreśliły

          patriotyczny charakter apelu. To była niezwykle wzruszająca i ciekawa lekcja historii.

            

          8.11.2016 r.

          Kolejny już raz nasza szkoła włączyła się w program Śniadanie Daje Moc

          adresowany do klas 0 – III.

          Najmłodsi uczniowie w czasie zajęć wprowadzających  dowiedzieli się,

          że  śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i to  dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

          lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

          Wysłuchali wiele ciekawych informacji, przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania

          i przygotowali plakat, który zawisł na korytarzu. Dzięki temu i starsi uczniowie

          przypomnieli sobie te ważne informacje.

          Największą atrakcją było jednak wspólne przyrządzenie pysznych i zdrowych kanapek,

          sałatek warzywnych i szaszłyków owocowych. Te smakołyki mogliśmy przygotować, dzięki rodzicom,

          którzy zaopatrzyli swoje pociechy w potrzebne produkty.  

           Śniadanie zjedzone w gronie kolegów i koleżanek smakowało wyśmienicie.

          Był to dzień bardzo miły, kolorowy i pełny wrażeń.

           

           

           

          13.10.2016 r.

          Dzień Edukacji Narodowej to  w naszej szkole wielkie święto. Odbyła się akademia

          przygotowana przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunkę Panią Barbarę Sosnowską.

          Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, a także Wójt Gminy Janów.

          Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając, recytując i tańcząc.

          W ten sposób wyrazili słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Były piękne życzenia

          i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły.

              Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego

          oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów. 

          Wręczyła także nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy nauczycielom i pracownikom obsługi.

          Słowa uznanie dla pracy nauczycieli wyraził także Pan Wójt,

          który Pani Grażynie Chorąży i Pani Katarzynie Lachowicz wręczył nagrody Wójta Gminy Janów

          za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

           Gratulujemy także Pani Dyrektor, która na uroczystościach związanych z obchodami

          Dnia Edukacji Narodowej w Białymstoku, odebrała nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty

           

           

             

            

           

            

           

             

          29.09.2016 r.

          Odbyło się zebranie rodzicielskie. W jego porządku znalazły się:

          1.Informacja dyrektora szkoły z działalności szkoły wnioski i ze sprawowanego
            nadzoru pedagogicznego za rok szkolny 2015/2016.
          2.Organizacja pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017
          - zmiany w prawie oświatowym od 01.09.2016 r.
            3.Wybór Rady Rodziców
          Następnie rodzice spotkali się z wychowawcami klas

           

          \

           

           

          01.09.2016 r.

          Dziś zadźwięczał pierwszy dzwonek rozpoczynający rok szkolny 2016/2017.

          Tradycyjnie, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, poprzedziła msza św. w kościele.

          Uroczystość na sali rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego

          i uczczenia minutą ciszy i 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  

           

          Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych, szczególnie gorąco najmłodszych – pięciolatków,

          przedstawiła nauczycieli i odczytała listy nadesłane przez

          Marszałka Województwa i Rzecznika Praw Dziecka.

          Głos zabrał także Przewodniczący Rady Gminy, który w tym roku był obecny

          podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego.

             

          Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami.

          Rozpoczynający się rok szkolny potrwa do 23 czerwca 2017 r.


          10.07.2016 r.

          Tradycyjnie już w czasie wakacji uczniowie naszej szkoły prezentują swoje zdolności

          taneczne i wokalne na Dniach Janowa.

          Chórek szkolny, w którym występują uczniowie klas I – III, zaśpiewał dwie piosenki.

             

          Dwa zespoły taneczne także zaprezentowały po dwa tańce.  

          Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a występ młodszych uczniów

          porwał do tańca widzów.

            

            

           

            

          Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Róża”.

          Prace uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone.

            Kategoria uczniów – 7 - 9 lat

          - Bartek Małyszko, kl. III – I miejsce

          - Sandra Smołko, kl. III – III miejsce

          - Kamila Malinowska, kl. III – wyróżnieni

          Kategoria uczniów – 10 - 12 lat

          -  Aleksandra Sakowicz, kl. V – III miejsce

           

             

          24.06.2016 r. 

          Dziś ostatni raz zadźwięczał dzwonek w roku szkolnym 2015/2016.

          Zakończenie roku szkolnego rozpoczęła msza św. w Kościele w Łubiance.

          Następnie uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej.

          Dziesięcioro uczniów klasy VI, kończących szkołę podstawową,

           pożegnało się z nauczycielami i kolegami częścią artystyczną.

            

           

           

           

            

            

          W imieniu społeczności szkolnej absolwentów pożegnała klasa V.   

          W tym roku wszyscy absolwenci naszej szkoły odebrali świadectwa z wyróżnieniem.

              
           

          Na oficjalnym zakończeniu roku szkolnego świadectwa z wyróżnieniem i nagrody  

          odebrali też uczniowie innych klas, pozostali otrzymali świadectwa na spotkaniach z wychowawcami.

          Zostały też wręczone nagrody za 100% frekwencję i udział w konkursach.

          Specjalne podziękowania za aktywne reprezentowanie szkoł  tańcem i śpiewem na uroczystościaych  

          szkolnych, gminnych i powiatowych otrzymały dziewczęta z klasy VI.

           Pani Dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom pięciorga uczniów kończących szkołę.

          Otrzymali je:

          - Państwo Izabela i Andrzej Bieleccy

          -  Państwo Barbara i Grzegorz Burak

          - Państwo Bożena i Marek Kraśniccy

          - Państwo Katarzyna i Krzysztof Strzymińscy

          - Państwo Justyna  i Mariusz Szkiłądź

           

          Pani Dyrektor odczytała listy Podlaskiego Kuratora Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka,

          a następnie życzyła wszystkim udanych wakacji. 

           

          Przed nami dwa miesiące beztroskich zabaw i odpoczynku. Oby minęły one bezpiecznie!

          21.06 2016 r.

          Ośmioro uczniów klasy IV w obecności funkcjonariusza Komendy Policji w Sokółce

          zdało praktyczny egzamin na kartę rowerową.

          Wcześniej musieli rozwiązać test sprawdzający ich wiadomości teoretyczne.

             

            

            

          Chociaż egzamin zdali pomyślnie to ciągle muszą pamiętać,

          aby na drodze zachowywać szczególną ostrożność i oczywiście przestrzegać zasady ruchu drogowego.

           

          13,14.06.2016 r. 

          Trzydziestu uczniów wyjeżdżało na dwudniową wycieczkę.

          Celem podróży był Lublin, Kazimierz Dolny, Nałęczów i Kozłówka.

          Swoją wędrówkę rozpoczęli od Kazimierza, gdzie zwiedzili Rynek, Basztę,

          wspięli się na Gór Trzech Krzyży.

            

            

            

          Miłym akcentem podróży był rejs  statkiem wycieczkowym po Wiśle.

            

           Z Kazimierza udaliśmy się do Nałęczowa aby pospacerować po Parku Zdrojowym

          i skosztować leczniczych wód w Pijalni Wód Mineralnych.

            

           

          Następny dzień przywitał nas deszczem, ale i tak udaliśmy się na zwiedzanie Lublina.

          Podziwialiśmy tu Stare Miasto, zespół kościelno- klasztorny Dominikanów, archikatedrę,

          Brama Krakowska i zamek zbudowany w XIV w.

           

              

          Ostatnim punktem podróży była Kozłówka, a w niej Pałac Zamoyskich z XVIII w. z wnętrzami,  

          które zachowały autentyczny wystrój z XIX wieku.

           

          Chociaż pogoda nie była nam łaskawa to humory i tak wszystkim dopisywały.

           

          09.06.2016 r.

          Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

           

          Uczniowie z klas 0-III przedstawili rodzicom bogaty program artystyczny, przygotowany

          pod kierunkiem pań wychowawczyń.

          Uczniowie prezentowali swoje talenty poprzez śpiew, recytację i scenki teatralne.

           

            

            

            

             

           

          Miłym akcentem było wręczenie rodzicom własnoręcznie wykonanych upominków.

          W trakcie uroczystości zaprezentowały się także uczestnicy zajęć kółek tanecznych.

            

            

          Obie grupy za swoje występy otrzymały gromkie brawa od rodziców i kolegów.

           

           

          05.06.2016 r. 

          Uczniowie startowali dziś w Biegach Towarzyszących  przy XXV Półmaratonie Mlecznym

          Korycin – Janów – Korycin.

                

          Chociaż konkurencja była duża to zajęli wiele punktowanych miejsc

           Kategoria „0” – dziewczęta

          -  Marcelina Bakun – I miejsce

          - Faustyna Szymańska – V miejsce

          Kategoria „ 0” – chłopcy

          -  Jurkowski Mariusz – III miejsce

          -  Krystian Malinowski – IVmiejsce

                 

           

          Kategoria  kl. I -  II  – dziewczęta

           

            

          - Urszula Chłus – I miejsce      

          - Maja Bielecka – V miejsce

          Kategoria  kl. I -  II  – chłopcy

          - Kacper Jurkowski – II miejsce

          - Paweł Chłus – IX miejsce

           

          Kategoria  kl. III -  IV  – dziewczęta

              

            

            Izabela Jurkowska – III miejsce

          Kamila Malinowska – V miejsce

          Kategoria  kl. III - IV  – chłopcy

          Bartosz Małyszko – VIII miejsce

           

          Kategoria  kl. V -  VI  – dziewczęta

          Natalia Szewczul – VII miejsce

          Kornelia Burak – VIII miejsce

          Sosnowska Beata – X miejsce

          Kategoria  kl. V -  VI  – chłopcy

            

          Maciej Kraśnicki  – IV miejsce

          Przemysław Mancewicz  – X miejsce

          Również dziś młodzi artyści występowali na Forum Rolniczym w Janowie

           Zespół taneczny zaprezentował 3 tańce, a chórek szkolny zaśpiewał dwie wakacyjne piosenki.

            

           

            

           

           

          04.06.2016 r.

          W Zespole Szkół Samorządowych w Janowie odbył się

           Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Z BIEGIEM KUMIAŁKI I BIEBRZY”.

          Beata Sosnowska, kl. VI – wyróżnienie

          Maciej Kraśnicki, kl. VI – wyróżnienie

           

           

            

          01.06.2016 r.

           Dziś w naszej szkole nie było tradycyjnych zajęć, ponieważ świętowaliśmy Dzień Dziecka.

          W tym roku w szkole zostały klasy IV – VI, ponieważ uczniowie z klas 0 – III

          wyjeżdżali na wycieczkę do Białegostoku.

          Tam  obejrzeli w kinie film, po którym udali się do Centrum Rozrywki „Bajkoland”.

          To było bardzo miło spędzony czas, a wesołym zabawom nie było końca.

             

             

          Klasy IV – VI również miały  dzień pełen atrakcji, który rozpoczął się

          od Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który wyłonił Szkolnych Mistrzów Ortografii.

          I miejsce zajęła – Kornelia Burak z klasy VI

          II miejsce zajęła  - Karolina Szkiłądź z klasy VI

          III miejsce  zajęła  - Martyna Szkiłądź z klasy IV

          Laureaci otrzymali słodkie nagrody.

          Tego dania zostali nagrodzeni laureaci konkursu literackiego.

           

          Ci, którzy nie brali udziału w konkursie oddali się rozgrywkom  w gry planszowe.

           

          To była świetna zabawa. Ponieważ pogoda była sprzyjająca, to większość czasu

          spędziliśmy na świeżym powietrzu.

          Fani piłki nożnej rozegrali mecz, a pozostali miło spędzili czas na pikniku.

            

          Tradycyjnie już wybraliśmy Najsympatyczniejszą Dziewczynę i Najsympatyczniejszego Chłopaka.

          Zaszczytne tytuły uzyskali Karolina Szkiłądź i Radek Szkiłądź z klasy VI. Gratulujemy!

          Wszyscy uczniowie otrzymali także lody sponsorowane

          przez właścicielkę Sklepu Spożywczego w Białousach. DZIĘKUJEMY!

          To był naprawdę udany dzień.

           

           

          17.05.2016 r.

          W ramach realizowanego programu „Książki naszych marzeń” uczniowie klas I – III

          odwiedzili bibliotekę przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie. 

          Podczas zajęć dzieci ilustrowały klasowe książeczki „O słoniu Dominiku”,

          wykonały zakładki do książek.

          Uczniowie wykazali się także doskonałą znajomością treści książeczek i ich bohaterów,

          uczestnicząc w quizie, rozwiązując rebusy i zagadki.

          W nagrodę otrzymali dyplomy, a także mogli wypożyczyć książeczki.

             

             

             

              

           

          To był miło i ciekawie spędzony czas w bibliotece.

           

          Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

          Najmłodsi uczniowie naszej szkoły także biorą udział w konkursach

          MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW

          "NASI PRZYJACIELE Z RÓŻNYCH

          STRON ŚWIATA"

          Faustyna Szymańska  – I miejsce

          Magdalena Sakowicz – III miejsce

             

             

           

          Powiatowe eliminacje KONKURSU RECYTATORSKIEGO PRZEDSZKOLAKÓW

          "O ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ DOBREJ WRÓŻKI"

             

            

           

          Wyróżnienia: 

          Marcelina Bakun

          Patryk Lewicki 

           

           

          05.05.2016 r. 

          W naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody przeprowadzona

          przez grupę „Zaelektryzowani„.

          Uwagę młodych widzów przykuwały liczne eksperymenty i "wybuchowe" pokazy.

           

             

           

           

           

          04.05.2016 r.

           Uroczysta akademia z okazji 225  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

          Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego

          i odśpiewaniem hymnu państwowego.

          Uczniowie klas IV-VI  przedstawili montaż słowno-muzyczny,

          który przeniósł zebranych w odległe czasy i przybliżył wydarzenia

          związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

           

            

          Była to bardzo interesująca lekcja historii nacechowana głębokim patriotyzmem,

          w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

          20.04.2016 r. 

          Uczniowie klasy V i VI włączyli się w obchody 73. rocznicy wybuchu

          Powstania w Getcie Warszawskim.

          Na pamiątkę tego wydarzenia młodzież przygotowała papierowe żonkile,

          symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. 

          19 kwietnia otrzymali je wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

           Pozostałe papierowe kwiaty uczniowie przekazali do okolicznych zakładów pracy,

          a także zabrali do swoich domów.

          Ważnym wydarzeniem była też emisja filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w Getcie Warszawskim”.

          Projekcja poprzedzona została pogadanką na temat sytuacji Żydów w czasie okupacji.

           

           

          Została także wykonana okolicznościowa gazetka.

           

           

          05.04.2016 r.  

          Dziesięcioro uczniów klasy szóstej przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty.

          Test składał się z dwóch części – język polski i matematyka oraz język angielski.

           

           

           

          21.03.2016 r.

          Dziś uroczyście i wesoło powitaliśmy wiosnę.

          Najpierw barwnym korowodem odprowadziliśmy marzannę, a potem na sportowo

          obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

            

            

          Przeróżne konkurencje wywoływały duży aplauz i salwy śmiechu.

            

            

          Wszyscy świetnie się bawili.

          08.03.2016r.

          Samorząd Szkolny przygotował dziś akademię z okazji Dnia Kobiet.

          Miłym akcentem był też słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów.

            

           

           

           

          26.02.2016 r. 

          Uczniowie klasy VI brali udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

          WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

          - etap gminny

          Kwalifikacje do etapu powiatowego wywalczyły

          Beata Sosnowska, kl. VI – I miejsce

          Aleksandra Kropiwnicka, kl. VI – II miejsce

           

          14.02.2016 r. 

          Samorząd Uczniowski tradycyjnie przygotował i zorganizował pocztę walentynkową.

          Przez kilka dni wszyscy uczniowie wrzucali kartki walentynkowe do przygotowanych

          skrzynek pocztowych.

          Kartki wyrażające sympatię sprawiły dużo radości wszystkim uczestnikom zabawy.

           

          21.01.2016 r.

          Dziś w naszej szkole  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            

            

          Dla licznie przybyłych gości, wnuki przygotowały poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny.

          Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji jasełek w wykonaniu klas IV – VI. 

           

             

             

           

           

          Następnie głos zabrali uczniowie zerówki, których występ wywołał u babć i dziadków

          ogromną radość i wzruszenie.

          Goście nie szczędzili też oklasków grupom tanecznym.

             

           

            

          Dzień Babci i Dziadka tradycyjnie połączony był z balem karnawałowym. 

          W tym roku zabawę prowadziła grupa artystyczna, której przewodziła Myszka Miki.

              

            

           

            

           

          Bajkowa postać porwała wszystkich do zabawy.

          20.01.2016 r

          Wszyscy uczniowie wyjeżdżali dziś do Sokółki, aby obejrzeć spektakle teatralne

          prezentowane przez artystów  Teatru Edukacyjnego we Wrocławiu.

          Uczniowie klas 0 – III obejrzeli spektakl „Baśnie Dalekiego Wschodu”,

          a uczniowie klas IV – VI  - spektakl „Szatan z VII klasy”.

           

           

          22.12.2015 r

          Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenie w naszej szkole prezentowane są jasełka.

           

          W tym roku przygotowali je uczniowie klas IV - VI.

          Na scenie pojawiły się znane z religii postacie - Herod, Święta Rodzina, Aniołowie, Pasterze itp.

              

           

            

            

           

           

           

          Po jasełkach i wspólnym odśpiewaniu kolęd wszycy podzieliliśmy się opłatkiem

          życząc sobie radosnych Świąt Bożego Narodznia.

           

          12.12.2015 r.

          Dziewięcioro uczniów z klas I - VI wzięło udział

          w XIX MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „POEZJA ADAMA MICKIEWICZA”

          Laureatami zostali:

          Małgorzata Chłus, kl. I – II miejsce - w kategorii kl. I

          Kacper Ostrowski - w kategorii kl. II, III

          Martyna Szkiłądź, kl. IV – I miejsce -  kategoria klas IV, V                  

          Karolina Szkiładź, kl. VI – I miejsce- kategoria klas VI

           

           

          11.12.2015 r.

          W bibliotece Zespołu Szkół Samorządowych w Janowie odbył się 

          GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PROZY

          Oto wyniki naszych uczniów

          Kornelia Burak, kl. VI – I miejsce

          Karolina Szkiłądź, kl. VI – II miejsce

          Justyna Kraśnicka, kl. IV – III miejsce

          Martyna Szkiłądź, kl. IV – III miejsce

          Weronika Szamreta, kl. V  - wyróżnienie

           

           

          08.12.2015 r.

          Dziś naszą szkołę odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj.

          Rozdał prezenty uczniom z klas 0 – 3.

          Starsi podarki znaleźli pod choinkami ubranymi w swoich klasach.

           

             

          25.11.2015 r.

            Uczniowie klasy VI zorganizowali zabawę andrzejkową.

          Krótka część artystyczna wprowadziła wszystkich w nastrój wróżb i dobrej zabawy.

           

            

             

           

           

          24. 11. 2015 r. 

          Uczniowie klas 0 – III włączyli się w akcję Śniadanie Daje Moc

            

             

             

          10.11.2015 r.

          Świętujemy 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

          W tym roku akademię przygotowali młodsi uczniowie.

          Nastrojowe wiersze i piosenki patriotyczne przypomniały nam te niezwykle ważne wydarzenia.

           

            

            

           

           

          10.11.2015 r.

           Ślubowanie uczniów klasy I.

          W obecności rodziców rodziców, nauczycieli i starszych kolegów

          dziesięcioro uczniów klasy I

          zostało przyjętych do grona społeczności szkolnej.

            

           

           

             

           

            

           

          29.10.2015 r

          W Szkole Podstawowej w Boguszach odbył się

          V PRZEGLĄD POEZJI ŚPIEWANEJ "JESIEŃ POEZJĄ MALOWANA"

          Nasze uczennice zajęły bardzo dobre miejsca.

          Karolina Szkiłądź, kl.VI – I miejsce i Grand Prix

          Sylwia Roman, kl. IV – II miejsce

           

           

          14.10.2015 r. 

          Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

          Wierszami i piosenkami wyrazili wdzięczność swoim pedagogom.

          Tradycyjnie także Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły

          i wręczyła nagrody.

            

            

           

           

            

             

           

            

            

          28.09.2016 r.

          Tradycyjnie na początku roku szkolnego włączamy się w akcję Sprzątanie Świata.

          Doskonale wiemy, że musimy pomóc naszej przyrodzie.

          Staramy się to robić poprzez dbanie o najbliższe otoczenie,

          dlatego porządkujemy ogród szkolny i zbieramy śmieci z okolicznych dróg.

            

           

            

            

          1.09.2015 r.

           Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

          - punktualnie o godzinie 9.00 zadźwięczał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego. 

          Uroczyste rozpoczęcie nowego roku nauki poprzedziła tradycyjnie msza św. w kościele,

          następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej,

          aby oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny, który potrwa do 24 czerwca 2016 r.

            

             

          ROK SZKOLNY 2015/2016


           

          DNI JANOWA 2015 

            

          ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 

           

            

            

           

           

           

          WYCIECZKA ZAKOPANE – KRAKÓW – WIELICZKA 

           

             

            

            

           

             

           

           

             

           

          WYCIECZKA KL. 0 - III  - TYKOCIN 

            

           

            

            

             

           

            

            

           

           

          EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 

            

            

           

           

          KONKURS EKOLOGICZNY – KUMIAŁKA-  BIEBRZA 

             

           

          DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ SPORTU 

           

           

           

           

           

           

           

          W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROZEDRANCE STAREJ 

           

           

           

            

            

          DZIEŃ MATKI, DZIEŃ OJCA 

          BIEGI W SUCHOWOLI 

           

          ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

           

          SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

           

          PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

           

             

          DYSKOTEKA NA OSTATKI

            

            

           

          WALENTYNKI

           

             

             

           

          DZIEŃ BABCI I DZIADKA, BAL KARNAWAŁOWY

           

             

           

           

             

            

           

           

          JASEŁKA 2014

            

           

             

           

            

            

          KONKURS CZYTANIA PROZY BOŻONARODZENIOWEJ

           

          MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJA ADAMA MICKIEWICZA

          MIKOŁAJKI

             

             

          ANDRZEJKI

              

              

           

          POKAZ HISTORYCZNY

              

             

          ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

             

          PAMIĘTAMY O BLISKICH ZMARŁYCH

              

          KONKURS PIOSENKI

           

          ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

                

               

              

          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

              

              

           

          SPRZĄTANIE ŚWIATA

              

            

          SPOTKANIE Z POLICJĄ

               

          ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015