• Święta Majowe

• 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie kl. IV – VII przypomnieli całej społeczności szkolnej historię i okoliczności uchwalenia  i wyjaśnili wagę tego dnia dla wszystkich Polaków.  Wśród pieśni i wierszy znalazły się i te poświęcone Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja. To jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione uchwałą Sejmu z 20 lutego w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści - w czasie akademii dumnie prezentowali dumnie prezentowali jej barwy.

Patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są tradycją w naszej szkole. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży rolę takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm.

• "Wierszyki łamiące języki"

• 25 kwietnia 2024 trzech uczniów klasy pierwszej wzięło udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wierszyki łamiące języki" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sokółce we współpracy ze Starostwem Powiatowe w Sokółce. Mali artyści mimo dużej konkurencji spisali się świetnie! Antoni Ancypa został laureatem w kategorii klas pierwszych, a Paweł Lewicki otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy

• Dzień Ziemi w naszej szkole

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. Także i w naszej szkole obchodzone jest to ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska. Wszyscy uczniowie obejrzeli krótką inscenizację o tematyce ekologicznej. Musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii, a także namalować plakat,  To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec całego środowiska.

• ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU POŻARNICZEGO

•  W dniu 27.03.2024r. dwoje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w eliminacjach powiatowych XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  W turnieju wystartowało 54 uczniów wyłonionych w ramach eliminacji szkolnych i gminnych. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klas I-IV, klas V-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Turniej składał się z dwóch etapów:  I etap to test pisemny,  a II to pytania zadawane przez komisję złożoną z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Sokółce. Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej będą reprezentować powiat sokólski na eliminacjach wojewódzkich Na zakończenie zmagań laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy upominki.