• MALI DETYKTYWI W BIBLIOTECE

• 13 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej wzięły udział w niezwykle ciekawych zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Janowie. Odwiedziny w bibliotece odbyły się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. W czasie pobytu w tym niezwykłym miejscu dzieci wcieliły się w rolę detektywów i z radością rozwiązywały tajemnicze zagadki. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim dużo radości. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za zaproszenie i interesujące zajęcia!

• WYSTĘPY NA FORUM ROLNICZYM

• 12 maja 2024 roku w Zespole Szkół CKR w Janowie odbyło się XV Forum Rolnicze.  Swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali na nim nasi uczniowie. Dziewczyny z klas IV – VII zaśpiewały trzy piosenki, a chłopcy z I klasy zaprezentowali swój „Taniec z kapeluszami” Oba występy bardzo spodobały się zgromadzonym i  zostały nagrodzone gromkimi brawami. W takcie Forum odbyło się także podsumowanie konkursów  plastycznego i fotograficznego „Zwierzęta w moim wymarzonym gospodarstwie” dla dzieci i młodzieży szkolnej.  W kategorii klas VII – VIII I miejsce zajęła Oliwia Piaścik, a Magda Sakowicz miejsce III. W kategorii klas IV – VI wyróżnienie uzyskała Izabela Szadurska. Gratulujemy wyników.

• Kiermusy - wycieczka klas 0 - IV

• 10 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-IV jeździły na wycieczkę do Kiermus. Celem było Muzeum Oręża Polskiego na Jantarowym Kasztelu, który swym patronatem objął twórca filmowej sienkiewiczowskiej trylogii Jerzy Hoffman

Dzieci pod okiem Kustosza mogły zapoznać się z ekspozycją polskich i zagranicznych monet z przeszłości oraz podziwiały wystawę archeologiczną. Odbyła się prezentacja narzędzi, broni i kostiumów historycznych. Postacie w autentycznych kostiumach z filmu J. Hoffmana przeniosły nas w czasy z przeszłości i zapoznały z tradycją szlachecką.

Wzbogaceni o artystyczne i historyczne doznania i pysznym obiedzie w Karczmie Rzym odwiedziliśmy Zamek w Tykocinie . W drodze powrotnej zahaczyliśmy o plac zabaw gdzie radości i uciesze dzieci nie było końca.

Wyposażeni w moc wrażeń oraz w pamiątki i piękne monety ,,Rzeczpospolita Kiermusiańska", wróciliśmy do szkoły.

• Przygoda z poezją

• W dniu 07.05.2024r. pięcioro uczniów z klas I - III reprezentowało naszą szkołę podczas konkursu recytatorskiego "Przygoda z poezją" zorganizowanego w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie. Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych: na poziomie klas I, II i III. Każdy uczestnik recytował wiersz o tematyce ukazującej marzenia dziecka.

Mateusz Lewicki zajął IV miejsce w swojej kategorii wiekowej. Otrzymał nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom. Pozostali uczestnicy: Mikołaj Dec, Miłosz Wilczewski, Vladyslav Tsiurenko i Kamil Leszczyński otrzymali książeczki i dyplomy za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom wspaniałych występów.