• Nadeszła wiosna

• 21 marca oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole. Szkolne korytarze ozdobiły wiosenne dekoracje, a uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w  „kolor zielony”. Ten dzień rozpoczął się od konkursu  „Kangur Matematyczny”.  Po  rozwiązaniu testów matematycznych przyszedł czas na spacer z marzanną. Barwny korowód z wiosennymi okrzykami przemaszerował przez wieś. Po pożegnaniu zimy rozpoczęło się poszukiwanie gaika, który tradycyjnie już został skrzętnie  ukryty. Na szczęście się udało go znaleźć i można było rozpocząć wiosenne zabawy. Najważniejszym punktem były warsztaty robienia palm wielkanocnych poprowadzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Warkocze i Falbanki”.  Panie przygotowały wszystkie potrzebne materiały i cierpliwie objaśniały i pomagały stworzyć piękne palmy. Serdecznie dziękujemy za poprowadzenie warsztatów i pyszne słodkości. Po zrobieniu palm na wszystkich czekały liczne konkursy wiosenne  przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.

• Kangur Matematyczny

• 21 marca 12 uczniów klas III – VII wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie  Kangur Matematyczny. Uczestnicy rozwiązywali tesyt z zadaniami matematycznymi dostosowanymi do poszczególnych kategorii wiekowej.  Każdy z uczestników otrzymał upominek –tangram chiński. Na wyniki zmagań konkursowych musimy jednak poczekać.

• Młodzież Zapobiega Pożarom

• Uczniowie naszej szkoły, jak co roku,  wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży ze szkół.  Do szkolnego etapu turnieju przystąpiło 10 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-IV i klasy V-VIII. Do etapu gminnego, który odbył się 12.03.2024r. w Zespole Szkół Samorządowych w Janowie zakwalifikowało się czworo z nich. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy V Milena Suchocka, a trzecie miejsce uczeń klasy VII Krystian Malinowski. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę  podczas powiatowego etapu tego turnieju. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zajętych lokat, oraz życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

•  SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ
          • SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

• 10 marca przy współudziale Stowarzyszenia Drużyna Magdy i Koła Gospodyń Wiejskich „Warkocze i Falbanki” odbyło się w naszej szkole spotkanie charytatywne promującym wydanie książki inspirowanej historią walki z chorobą nowotworową ś.p. Magdaleny Kołpak. W trakcie spotkania , w którym wzięli udział mieszkańcy pobliskich wsi, przedstawiciele Urzędu Gminy w Janowie i Starostwa Powiatowego w Sokółce,  przedstawiono historię ś.p. Magdy oraz  działalność Stowarzyszenia. Odbyło się również spotkanie z autorem książki. Pan Piotr Tur, który chętnie odpowiadał na pytania zgromadzonych. Wystąpili również nasi uczniowie czytając fragmenty książki, śpiewając i prezentując tańce. Poprzez kupno książki można było wesprzeć działalność stowarzyszenia.  Na wszystkich czekała także kawa, herbata i słodki poczęstunek przygotowany przez panie z koła gospodyń. To było niezwykle udane spotkanie.

• Dzień Kobiet i Dzień Piżamy

• 8 marca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kobiet.  Z tej okazji chłopcy swoim wychowawczyniom i koleżankom złożyli serdeczne życzenia i wręczyli kwiaty.

Tego dnia  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Piżamy. Większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Każdy, kto w takim stroju przyszedł na lekcje, został nagrodzony cukierkami. To święto oprócz dobrej zabawy ma głębszy przekaz. Jest to dzień, w którym solidaryzujemy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy tej okazji  odbyło się także wspólne czytanie  fragmentów książki pt  „Magdalena Waleczna z Czarnogrodu”, inspirowanej historią walki z chorobą nowotworową ś.p. Magdaleny Kołpak. Promocja książki i spotkanie z jej autorem odbędzie się w niedzielę w naszej szkole.