• „Dzień świętego Walentego To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają że chcą kochać i kochają !”

Walentynki to wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Zwyczaje walentynkowe już na stałe zakorzeniły się w naszej szkole. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe. Każdy, kto miał życzenie mógł na nich napisać kilka miłych słów lubianej osobie, wyrażając w ten sposób swoją sympatię. Wszystkie walentynkowe kartki  już od kilku dni trafiały do specjalnej skrzynki, a we wtorek Samorząd Uczniowski rozdawał je adresatom. W tym dniu uczniowie klas IV-VI przedstawili krótką, własnego autorstwa, inscenizację o tematyce walentynkowej. Walentynki zakończyły się wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki przeplatanych konkursami. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów

• "Cyber kłopoty Amelki"

• 12 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne „Cyber kłopoty Amelki” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magic” z Białegostoku. Główna bohaterka przedstawienia, mała Amelka, tak bardzo angażuje się w multimedialny świat, że traci wszystkich przyjaciół i zaniedbuje wszystkie swoje obowiązki.  Czując się bardzo osamotniona zauważa, że drugi człowiek jest o wiele ważniejszy. Spotyka na swojej drodze malarza, rzeźbiarza, pisarza, kucharza-pomaga im w ich problemach, tym samym zyskuje nowych przyjaciół.
            Spektakl porusza niezwykle ważną i aktualną tematykę dotyczącą uzależnień od multimediów. Pokazuje jak wiele złego w psychice młodego człowieka i w jego relacjach interpersonalnych wywołuje nadmierne korzystanie z telefonu, tabletu, komputera. Jednocześnie pokazuje alternatywne, korzystniejsze dla rozwoju dziecka, formy spędzania czasu wolnego. Podkreśla siłę przyjaźni i wzajemnej pomocy.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 obchodziliśmy 6 lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody organizowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Obchody potrwają do końca marca.  Na temat bezpiecznego korzystania z sieci  oraz zasad netykiety przeprowadzone zostały zajęcia na lekcjach informatyki. Uczniowie mogli także obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację na temat historii rozwoju internetu, bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci, skutków hejtu i cyberprzemocy.   Wszyscy chętni mogą także wziąć udział w szkolnym konkursie polegającym na przygotowaniu plakatu „Bezpieczny I Internet” w dowolnym programie graficznym.