• Akcja Sprzątania Świata

• 22 września w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się Akcja "Sprzątanie Świata".  Uczniowie klas 0 - III wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki  wraz z opiekunami zbierali wszystko to, co niepotrzebnie znalazło się na terenie  boiska i ogrodu szkolnego, a także poboczach okolicznych dróg. Uczniowie klas IV - VII porządkowali ogród szkolny - zajęli się zagrabianiem liści i zbieraniem suchych gałązek.

Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji, zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko.

• Próbna ewakuacja w szkole

• 22 września  w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją.

Dokładnie o godz. 10.00 nauczyciele, uczniowie, pracownicy usłyszeli sygnał alarmu ewakuacyjnego. Wszyscy, którzy przebywali w budynku szkoły musieli niezwłocznie opuścić pomieszczenia i udać się w sposób zorganizowany na wyznaczone miejsce zbiórki.  Uczniowie mogli obserwować strażaków podczas symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie szkoły..

Celem tych ćwiczeń było przypomnienie uczniom i pracownikom szkoły praktycznych zastosowań  procedur dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia.

• RODZINA ULMÓW - ŚMIERĆ ZA CZŁOWIECZEŃSTWO

• 21 września w naszej szkole odbył się apel poświęcony rodzinie Ulmów, która podczas okupacji niemieckiej, mimo biedy i zagrożenia życia, dali schronienie ośmiorgu Żydom. Uczniowie klas IV - VII przybliżyli informacje o życiu i działaniu Wiktorii i Józefa Ulmów i ich dzieci. Historię tych cichych bohaterów można było obejrzeć także na przygotowanych prezentacjach.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach, śpewie i tańcach. Nie zabrakło usmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku i upominków.

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów. Uczniowie z klas I – III wzięły udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych zajęciach. Dzieci obejrzały film „Kropka”, którego bohaterka dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po wykonały swoje kropkowe dzieła. Uczniowie klas IV – VII dzieł z kropek stworzyli, malując kolorowymi kredami,  na szkolnym boisku.  Każdy z  naszych uczniów pokazał, że ma talent. Wystarczy uwierzyć  w siebie!!

• WPŁATY ZA OBIADY

• Opłaty za dożywianie należy dokonywać tylko w formie przelewu do 15 dnia każdego miesiąca.

Prosimy o terminowe wpłaty na konto:

05 8093 0000 0028 0037 2000 0030

Adres odbiorcy: Szkoła Podstawowa w Białousach

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz za jaki okres dokonywana jest płatność.

• ROK SZKOLNY 2023/2024

• 4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie rozpoczęliśmy go  od uczestnictwa we Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Łubiance. Następnie, wspólnie z rodzicami, udaliśmy się do szkoły na ogólne spotkanie na sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor  powitała wszystkich zebranych, szczególnie gorąco najmłodszych i nowych uczniów, którzy w tym roku dołączyli do naszej społeczności szkolnej. Następnie odczytała list Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty.  Kolejnym punktem spotkania było omówienie organizacji pracy szkoły.

Po zebraniu ogólnym, wszyscy udali się do swoich pracowni na spotkanie z wychowawcami. Nauczycielom, uczniom i rodzicom życzymy sukcesów, a także spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2023/2024

• ORGANIZACJA DOWOŻENIA I ODWOŻENIA

• DOWOŻENIE