• Inspirujące spotkanie z pisarką, Celiną Zubrycką …
          • Inspirujące spotkanie z pisarką, Celiną Zubrycką …

          •     15 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorką bajek terapeutycznych, Panią Celiną Zubrycką. Autorka przyszła na spotkanie z  uczniami Naszej szkoły  w towarzystwie… włóczkowego, biało-niebieskiego osiołka, który zainspirował ją do napisania książeczki pt. ,,Osioł Mateusz”.

            Uczniowie dowiedzieli się, jak się zostaje pisarzem, skąd się biorą zawarte w książkach historie i czemu służą bajki terapeutyczne. Jednak to ,,Królewna na złotym wózku” – debiutancka książka pisarki była podstawowym tematem spotkania. Dzieci miały okazję nie tylko poznać  bohaterkę opowieści, ale też zobaczyć na filmie jej pierwowzór – Klaudię z przepięknym uśmiechem, którego mogłyby pozazdrościć wszystkie królewny świata… Pisarka ma na swoim koncie też takie tytuły, jak „Bajkowa książniczka”, „Lalka Lucy” i „Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju”.

            Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali pisarce za przybycie do naszej szkoły oraz mogli nabyć książkę wraz z jej autografem.Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego zdjęcia.

            To było niewątpliwie bardzo udane i interesujące spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci. Pani Celina Zubrycka jest niezwykle miłą, ciepłą i serdeczną osobą, z dużym poczuciem humoru.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE
          • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

          • 11 grudnia w naszej szkole odbyło się Świąteczne Spotkanie Integracyjne. Przybyło na nie wielu gości, a wśród nich Wójt Gminy Janów.  O wspaniały nastrój, dobrą zabawę i moc atrakcji zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwasówce „Warkocze i Falbanki”.   Atrakcji nie brakowało! Można było samodzielnie wykonać stroik świąteczny, ozdoby choinkowe, ozdobić pyszne pierniki, a najmłodsi mogli zając się kolorowaniem świątecznych ilustracji. Każdy mógł także skosztować pysznego ciasta, napić się ciepłej herbatki lub kawy, a także wziąć udział w różnorodnych konkursach z nagrodami. Wszystkie dzieci ucieszyły się jednak najbardziej z odwiedzin Świętego Mikołaja! To była wspaniała niedziela Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń i wszystkim przybyłym gościom  za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          • 10 grudnia w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza.  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wzięło w nim udział 122 recytatorów z 14 szkół powiatu sokólskiego.  Uczniowie recytowali w dziewięciu grupach. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów – laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego. Czworo wróciło z nagrodami, a pozostali z dyplomami za udział.

            Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza

            Gabriela Roman – I miejsce w kategorii klas VII - VIII

            Milena Suchocka - I miejsce w kategorii klas IV – V

            Tosia Szkiłądź - III miejsce w kategorii klas IV – V

            Mateusz Lewicki  - wyróżnienie w kategorii klas I – II

            Gratulujemy wyników!

        • Integracyjny wyjazd do Kuźnicy
          • Integracyjny wyjazd do Kuźnicy

          • Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Szkoły Podstawowej w Kuźnicy. Mogli tam obejrzeć seans mobilnego planetarium z Centrum Nauki Kopernik – Planetobus. a także zwiedzić tamtejszą szkołę. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom  Szkoły Podstawowej w Kuźnicy za zaproszenie i życzliwe przyjęcie. Następnie udali się na przejście graniczne w Kuźnicy i do Placówki Straży Granicznej im. 2. Pułku Strzelców Podhalańskich. Tu Pani Katarzynie i Pani Urszuli poznali specyfikę pracy na granicy. Obejrzeli pokaz z psem tropiącym, stanowisko dowodzenia, a także mogli moknąc wielu rzeczy z wyposażenia pracowników straży granicznej. Dziękujemy za niezwykle interesujące spotkanie.

        • MIKOŁAJKI
          • MIKOŁAJKI

          • W tym roku Mikołaj naszą szkołę odwiedził trochę wcześniej. Już od samego rana był niecierpliwie oczekiwany przez uczniów, którzy ubrali się w czerwone kolory i założyli mikołajowe czapeczki i inne świąteczne emblematy. Mikołaj pojawił się z wielkimi workami prezentów i obdarował wszystkich upominkami. Obiecał także, że wróci już za rok! Organizacją i przebiegiem mikołajek w szkole zajął się Szkolny Klub Wolontariatu.

        • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          • 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie należący do szkolnego wolontariatu zorganizowali kiermasz babeczek, stroików świątecznych oraz spotkanie ze społecznością szkolną. Opowiedzieli młodszym kolegom kto może zostać wolontariuszem i co wolontariusz może robić dla innych. Zaprezentowali scenki, które  przybliżyły jak pracują wolontariusze. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup karmy dla schroniska AS w Czarnej Białostockiej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • WPŁATY ZA OBIADY

          • Drodzy Rodzice:

            Od 1 listopada 2022 r. opłaty za dożywianie należy dokonywać

            tylko w formie przelewu do 15 dnia każdego miesiąca.

             Prosimy o terminowe wpłaty na konto:

            05 8093 0000 0028 0037 2000 0030

             

            Adres odbiorcy: Szkoła Podstawowa w Białousach

            W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz za jaki okres dokonywana jest płatność.

             

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Pani Bożena Kraśnicka zaprosiła klasy I-III do krainy MISIOLANDII, do oddziału przedszkolnego. Wszyscy wchodzący do misiowej krainy musieli mieć ze sobą pluszowego misia. Misiowy dzień rozpoczął się zajęciem, którego tematem był Miś – nasz przyjaciel, bohater książek i bajek dla dzieci. Pani Bożena przybliżyła dzieciom historię powstania pluszowego misia, zmiany w wyglądzie misiów na przełomie lat, literaturę i bajki których bohaterami są misie. Dzieci rozpoznawały występujące gatunki niedźwiedzi, jak też mogły sprawdzić swoje wiadomości w quizach i zagadkach. Były też misiowe tańce i ćwiczenia z misiem oraz układanie w grupach misiowych puzzli. Dzieci obiecały szanować swoje pluszaki i chętnie sięgać po książeczki. Najwięcej radości sprawiła rywalizacja misiów w jedzeniu spagetti w zabawie ,,Głodny miś”. Były również dwa stanowiska foto- misiów i każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy, którzy odwiedzili MISIOLANDIĘ, otrzymali pamiątkowe emblematy z misiem. 

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • ANDRZEJKI
          • ANDRZEJKI

          • W czwartek 24 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Wprowadzeniem w andrzejkowy nastrój wróżb i tajemniczości była krótka inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy VI.  Następnie wszyscy chętni mogli dowiedzieć się z przygotowanych wróżb, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości.  Po wróżbach wszyscy bawili się na andrzejkowej dyskotece przeplatanej licznymi konkursami.  Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny rok wróżb.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

             20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa – Konwencję o prawach dziecka. UNICEF w swoich działaniach inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

            W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole zorganizowane zostało  spotkanie,  na którym przybliżono  uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka, a także działalnością UNICEF.  Odbył się quiz tematyczny, a także klasowe układanie puzzli poświęconych prawom dzieci.  Wszyscy mogli  obejrzeć prezentację multimedialną  również o prawach dziecka.  Na podsumowanie i młodsi i starsi wzięli udział w zabawie w pociąg jeżdżący do poszczególnych stacji, na których czekały przeróżne zadania, a także odbili swoją dłoń na wspólnym plakacie promującym prawa dziecka.

                 Wierzymy, że dzień 20 listopada na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości obchodzonych w naszej szkole

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

             

        • Dzień Pieczonego Ziemniaka
          • Dzień Pieczonego Ziemniaka

          • W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zorganizowały go i przeprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwasówce „Warkocze i Falbanki” we współpracy z Radą Rodziców.  Impreza rozpoczęła się od przedstawienia historii ziemniaka i rozstrzygnięcia konkursu na „najciekawszego ziemniaka”. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę. Motywem przewodnim był  oczywiście ziemniak. Uczniowie malowali wspólnie portret ziemniaka, robili „zwierzątka” z ziemniaków, tworzyli prace z ziemniaczanych stempli, robili zdjęcia w foto- budce, a także uczestniczyli w wielu zabawach i konkurencjach sportowych.  Główną atrakcją podczas “Dnia Pieczonego Ziemniaka” było ognisko, w którym, w którym wszyscy piekli ziemniaki i kiełbaski. Wspólnie spędzony czas był świetną okazją do integracji społeczności uczniów, rodziców i nauczycieli, propagowania zdrowego stylu życia. Dziękujemy Paniom z koła Gospodyń Wiejskich „Warkocze i Falbanki” za tak udany dzień i wspaniałą zabawę.

        • GMINNE OBCHODY 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPDLEGŁOŚCI
          • GMINNE OBCHODY 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPDLEGŁOŚCI

          • 11 listopada uczestniczyliśmy w gminnych obchodach 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po mszy świętej rozpoczęły się uroczystości pod Pomnikiem Orła Białego. Po okolicznościowych przemówieniach i Apelu Poległych delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem.

        • Święto Szkoły w Korycinie
          • Święto Szkoły w Korycinie

          • 10 listopada Pani Dyrektor wspólnie z delegacją uczniów uczestniczyła w  uroczystościach obchodów jubileuszu 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Korycinie imienia  Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz obchodach Narodowego Święta Niepodległości.  Uczestniczyli w złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego na Rynku w Korycinie,  Mszy Świętej w kościele pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża  Świętego z udziałem pocztów sztandarowych, a także uroczystościach odbywających się w szkole.  Dziękujemy za zaproszenie.

        • Powiatowy Bieg Wolności
          • Powiatowy Bieg Wolności

          • 10 listopada odbył się w Sokółce Powiatowy Bieg wolności. Organizatorami wydarzenia był Powiat Sokólski i Stowarzyszenie „Towarzystwo Ziemia Sokólska”. Celem imprezy było upamiętnienie jutrzejszej 104. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie oraz promocja postaw patriotycznych poprzez wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. Ponadto postawiono na popularyzację biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności. Wzięły w nim udział uczniowie wielu szkół z powiatu sokólskiego.  Naszą szkołę reprezentowana była także przez grupę uczniów z klas IV – VIII. Niesprzyjająca pogoda nikogo nie zniechęciła i wszyscy dotarli do mety. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i medal.  

        • ŚWIĘTO NIEPODLAGŁOŚCI
          • ŚWIĘTO NIEPODLAGŁOŚCI

          • Podczas uroczystego apelu uczniowie naszej szkoły godnie uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel rozpoczął się o godzinie 11.11 odśpiewaniem pełnej wersji hymnu państwowego. W ten sposób wyłączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu”. Podczas apelu  przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. To była niezwykła lekcja historii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • #Szkoła pamięta 2022
          • #Szkoła pamięta 2022

          • Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do  akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

            3 listopada całą społecznością szkolną  odwiedziliśmy cmentarz parafialny. Tu rokrocznie odwiedzamy groby byłych nauczycieli naszej szkoły. Szczególną troską otaczamy grób byłej pani dyrektor, którą wszyscy znaliśmy. Odwiedzamy także groby uczniów naszej szkoły, którzy odeszli w młodym wieku.  Zapalając znicze, porządkując wiązanki kwiatów oddajemy im cześć i pokazujemy, że ciągle o nich pamiętamy.

        • „Bajka o trzech braciach”
          • „Bajka o trzech braciach”

          • 02.11.2022 r. naszą szkołę  Teatr „Arena” z Białegostoku. Aktorzy przedstawili spektakl pt. „Bajka o trzech braciach”. Utwór opowiadał o trzech braciach i ich zmaganiach w zdobyciu "żywej wody" dla chorej matki. Głównym przesłaniem utworu była pochwała odwagi, bezinteresownej pomocy i poświęcenia dla innych. Bajka bardzo się podobała, za co nagrodzili aktorów brawami.