• Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

• 21 lutego dwie uczennice klasy VIII - Gabriela Roman i Natalia Kraśnicka brały udział w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzyczne zorganizowanym przez  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.  Głównym celem festiwalu była popularyzacja piosenki w języku obcym, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, a także wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami. Ważnym zadaniem festiwalu było również motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę.  Gabrysia i Natalka zostały nagrodzone upominkami i dyplomem uczestnictwa.

• KIERMASZ CIAST!

• 19 lutego 2023 r Z przy Kościele w Łubiance odbył się kiermasz ciast. Był on inicjatywą Szkolnego Klubu Wolontariatu. Jego celem było zebranie funduszy, które wsparły rodzinę Magdy – dziewczyny, która od kilku lat walczyła z chorobą nowotworową. W przygotowanie słodkości włączyli się rodzice, którzy przygotowali dużo przeróżnych ciast. Ciasta, po obu mszach świętych, były rozprowadzane przez uczennice klasy VIII.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia i tym, którzy te słodkości zakupili

• Zmiana adresu e-mail naszej szkoły

• Uwaga!

Szanowni Państwo, informujemy, że uległ zmianie adres poczty elektronicznej naszej szkoły. Prosimy o kontakt ze szkołą na nowy adres e-mail:

spbialousy@janow.com.pl

• WIZYTA W SCHRONISKU

• 16.02.2023 r. uczniowie VI i VIII klasy odwiedzili  do  schronisko dla zwierząt Green House w Krzeczkowie.  Celem ich wizyty było  dostarczenie karmy zebranej podczas akcji zorganizowanej przez wolontariat szkolny. Nasi uczniowie w czasie pobytu w schronisku dowiedzieli się  o funkcjonowaniu  instytucji, mogli także obejrzeć pomieszczenia, w których zwierzęta przebywają, są karmione,  przechodzą kwarantannę. To była ważna lekcja, która uczy wrażliwości i szacunku dla zwierząt

• WALENTYNKI W SZKOLE

• 14.02.2023  r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. W dzień Świętego Walentego w szkole obowiązywał kolor czerwony i różowy. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski już tydzień wcześniej zorganizował pocztę walentynkową, Każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do przygotowanego pudełka. Uczniowie przygotowali kartki walentynkowe jako wyraz sympatii i przyjaźni pod adresem swoich kolegów i koleżanek. Nie zabrakło również życzeń i ciepłych słów dla nauczycieli. Obchody tego sympatycznego święta rozpoczęły się od krótkiej inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy VIII, którzy do wspólnej zabawy w „Randkę w ciemno” zaprosili uczniów z innych klas. . Następnie walentynkowi listonosze rozdali długo oczekiwaną pocztę. Walentynkowe karki, serduszka sprawiły wszystkim wiele radości.  Dzień zakończył się dyskoteką.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodziliśmy 7 lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody organizowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Obchody potrwają do końca marca. W ramach obchodów DBI uczniowie klas II i III i klas IV – VIII uczestniczyli  w specjalnie dla nich  zorganizowanych na temat bezpiecznego korzystania z sieci, a także netykiety. Wszyscy chętni mogą także wziąć udział w szkolnym konkursie polegającym na przygotowaniu plakatu „Bezpieczny I Internet” w dowolnym programie graficznym.