• Wielkanocne Spotkanie Integracyjne

• 26 marca  w naszej szkole odbyło się Wielkanocne  Spotkanie Integracyjne zorganizowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwasówce „Warkocze i Falbanki”.  Przybyło na nie wielu gości, a wśród nich Wójt Gminy Janów, a także Pani Bożena Jelska-Jaroś – wicestarosta powiatu sokolskiego.  Tego dnia atrakcji nie brakowało! Każdy mógł własnoręcznie wykonać tradycyjną palmę i wypleść ozdoby z  papieru. Na najmłodszych czekało wiele konkursów i zabaw. Wszyscy mogli także skosztować pysznego ciasta, napić się kawy, herbaty lub lemoniady.  To była wspaniała niedziela Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń i wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  wykonanych sprzętem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• PIerwszy Dzień Wiosny

• Dziś uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Zabaw rozpoczęła się od wiosennego spaceru z marzanną, a następnie poszukiwaniu wiosennego gaika. Po powrocie do szkoły rozpoczęła się zabawa na sali gimnastycznej. Tu odbyło się podsumowanie wiosennych konkursów – fotograficznego i plastycznego. Wszyscy uczestnicy tego otrzymali dyplomy i breloczki wydrukowane drukarką 3D zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się konkurs na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny strój wiosenny. Reprezentanci poszczególnych klas prezentowali się w swoich kolorowych  strojach. Wszystkie Panie Wiosny zasłużyły na wyróżnienie. Tego dnia nie zabrakło także zagadek i quizów o tematyce wiosennej. Wspólną zabawę zakończyły gry i zabawy sportowe

• PRZYGODA Z POEZJĄ

• 14.03.2023 r. troje uczniów reprezentowało naszą szkołę na międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Przygoda z poezję”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie. Pojechaliśmy na konkurs nieliczną lecz bardzo mocną grupą. Wszyscy nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych:

• Mateusz Lewicki  -I miejsce
            • Kamil Leszczyński – III miejsce

• Izabela Szadurska – III miejsce

Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom wspaniałych występów. Zachęcamy również innych uczniów naszej szkoły do czynnego uczestnictwa w konkursach.

• ZAELEKTRYZOWANI W NASZEJ SZKOLE

• 13.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Celem pokazu artystów było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki (ciśnienie w próżni). Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Eksperymenty przysporzyły wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że czuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium.

• „Młodzież zapobiega pożarom” - etap szkolny

•  10.03.2023r. odbył się w naszej szkole – etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej przeprowadzony był w dwóch kategoriach:   klasy I-IV i klasy V-VIII Do turnieju przystąpiło siedem uczennic. Każda z uczestniczek otrzymała test przygotowany dla jej grupy.

W kolejnym, gminnym  etapie turnieju, naszą szkołę reprezentować będą:

Milena Suchocka klasa IV, Faustyna Szymańska klasa VI, Gabriela Roman klasa VIII i Natalia Kraśnicka klasa VIII.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za udział w szkolnym etapie, a laureatom życzymy powodzenia w dalszych etapach turnieju.

• DZIEŃ PIŻAMY

• 10 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy.  Zabawę zaproponował Samorząd Uczniowski. Każdy, kto chciał się w nią  włączyć, musiał w tym dniu ubrać do szkoły swój strój do spania.  Na korytarzach i w klasach było wesoło i kolorowo. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie.

• KINO SFERYCZNE W NASZEJ SZKOLE

• 8.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć seanse w kinie sferycznym. Filmy edukacyjne wyświetlane były na suificie w specjalnego namiotu - kopuły.  Pozwalało to osiągnąć efekt 3D bez konieczności zakładania okularów. Dzieci mogły wygodnie się położyć lub usiąść podczas seansu. Każda z grup oglądała inny film edukacyjny. Było to niezwykłe przeżycie.

• Warsztaty z drukarkami 3D

• 7 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - IV wzięli udział w warsztatach z drukarkami 3D. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. Mogły także wybrać kolor filamentu i samodzielnie rozpocząć proces druku. Obejrzały także kolekcję gotowych wydruków, które prezentowane były w formie wystawy.  Dziękujemy Firmie "LUPUS" za przeprowadzenie warsztatów z drukarkami 3D.