• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

          • 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św. w kościele w Łubiance, następnie odbyło się spotkanie na sali gimnastycznej.  Tu jako pierwsi wstąpili absolwenci -  uczniowie klasy ósmej. W montażu słowno-muzycznym i humorystycznych skeczach przypomnieli swoje lata nauki w szkole, a także podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły. Najstarszą klasę wierszami i piosenką pożegnała klasa szósta i wręczyła każdemu absolwentowi pamiątkowy upominek. Kolejnym punktem spotkania było rozdanie świadectw i nagród absolwentom, a także wyróżniającym się w nauce uczniom pozostałych klas.  Wręczone zostały także nagrody i wyróżnienia za osiągnięte sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.   Listy gratulacyjne odebrali także rodzice wyróżnionych uczniów. Po zakończonej uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.  Potem już wszyscy mogli udać się na zasłużony dwumiesięczny wypoczynek.  Wykorzystajmy najbliższe dwa miesiące na aktywny wypoczynek. Udanych, bezpiecznych wakacji!

          • „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

          • 13 czerwca w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyło się uroczyste podsumowanie  IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Tegoroczna edycja Konkursu upowszechniała wiedzę o zagrożeniach związanych z obecnością w gospodarstwach rolnych substancji szkodliwych dla życia i zdrowia ludzi oraz innych organizmów żywych: środków ochrony roślin, nawozów, paliw. Z naszej szkoły rymowankę napisało pięciu uczniów. Najwyżej została oceniona praca Bartosza Gil z klasy V. Odebrał on nagrody od przedstawicielek KRUS, które odwiedziły naszą szkołę. Pozostali uczestnicy: Milena Suchocka, Natalia Smołko, Magdalena Sakowicz, Faustyna Szymańska odebrali pamiątkowe dyplomy. GRATULUJEMY!

        • Dzień Dziecka w naszej szkole
          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • 11 czerwca w słoneczne niedzielne  popołudnie  na placu naszej szkoły odbył się piknik zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.  Ta niezwykle ciepła i familijna impreza przyciągnęła do szkoły uczniów z rodzicami oraz młodszym i starszym rodzeństwem, a także wielu gości z bliższych i dalszych miejscowości. Głównym sponsorem i inicjatorem tej imprezy było Koło  Gospodyń Wiejskich „Warkocze i Falbanki”, a w jej organizację zaangażowana była cała społeczność szkolna. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej szkole wiele znamienitych gości: Wójta Gminy Janów  - Pana Jerzego Pogorzelskiego, Panią Bożenę Jelską – Jaroś – członka zarządu powiatu sokólskiego, Dyrektorów i Wicedyrektorów szkół z Gminy Janów, Państwo Helenę i Jerzego Wilczewskich.   Piknik otworzyła Pani Dyrektor witając zebranych, , a później na scenę wkroczyli uczniowie, którzy zaprezentowali inscenizację „Zagubiony czas”.  Rodzice z głębokim zainteresowaniem podziwiali umiejętności recytatorskie i wokalne  swoich dzieci. Z dużym aplauzem spotkał się występ najmłodszych – dzieci z oddziału przedszkolnego. Mali artyści zostali docenieni ogromnymi brawami. Swoje talenty zaprezentowały tez dziewczynki z klasy III, IV i V prezentując dwa tańce.  Po występach przyszedł czas na podziękowania dla tych, którzy pomogli w organizacji tej imprezy. Wszyscy zostali uhonorowani medalami „Przyjaciela Szkoły”.  Panie z Koła Gospodyń Wiejskim  zadbały o to, aby mogły korzystać z wielu atrakcji: bajecznie kolorowych ogromnych zjeżdżalni, trampolin euro-bungee,  a także wsiąść do wozu strażackiego OSP w Janowie Wszyscy uczniowie mogli zjeść darmowe lody i otrzymali słodycze. Każdy z uczestników pikniku mógł posilić się kiełbaską, poczęstować zimną lemoniadą i pysznymi ciastami przygotowanymi przez mamy uczniów naszej szkoły, słodziutką watą cukrową przygotowaną przez uczennice ZSCKR w  Janowie.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy, a także tym, którzy wzięli w udział w tej wesołej zabawie!

        • GMINNY DZIEŃ DZIECKA I SPORTU
          • GMINNY DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

          • 4 czerwca dzieci z naszej szkoły uczciły swoje święto  na Gminnym Dniu Dziecka i Sportu. Impreza rozpoczęła się sportowo – biegami. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal. Wszyscy biegacze wzięli udział także w losowaniu nagród. Po sportowych emocjach przyszedł czas na korzystanie z wielu przygotowanych atrakcji w janowskim parku.

        • „Poznaj Polskę” Malbork – Gdańsk – Gdynia - Sopot
          • „Poznaj Polskę” Malbork – Gdańsk – Gdynia - Sopot

          • 1 i 2 czerwca dwadzieścioro sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Malborka, Gdańska, Gdyni i Sopotu. Organizując wycieczkę skorzystaliśmy z programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym etapem podróży był Zamek Krzyżacki w Malborku,  jedną z najwspanialszych fortecy w Europie.  Następnie przejechaliśmy do Gdańska, gdzie spacerowaliśmy Ulicą Długi Targ, oglądając najważniejsze budowle miasta: Ratusz i Dwór Artusa, a także. słynną Fontannę Neptuna. Kolejnym punktem podróży była rejs statkiem na Westerplatte. Tu zwiedziliśmy  Cmentarz Poległych Żołnierzy Polskich, Ruiny Koszar i Pomnik Obrońców Wybrzeża.  Po wieczornym spacerze nad morze i i nocy spędzonej w przytulnym pensjonacie ruszyliśmy do Gdyni. Tu zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie, a także obejrzeliśmy  Dar Pomorza (Narodowe Muzeum Morskie) i ORP Błyskawica (Muzeum Marynarki Wojennej).  Ostatnim miejscem podróży był Sopot. Mimo, wietrznej pogody ruszyliśmy  na  sopockie molo. Był także czas na spacer najsłynniejszym sopockim deptakiem, ulicą Monte Casino.   Pełni wrażeń z wieloma pamiątkami, zmęczenie, ale zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

        • DZIEŃ DZIECKA W MILEWSZCZYŹNIE
          • DZIEŃ DZIECKA W MILEWSZCZYŹNIE

          •     W ramach obchodów Dnia Dziecka,  uczniowie klas  0-III naszej szkoły wyjeżdżali do Parku Kulturowego w Milewszczyźnie.  Program wycieczki obejmował zwiedzanie zrekonstruowanego średniowiecznego grodziska z końca X wieku, warsztaty w zakresie wykonania i pieczenia podpłomyków, pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz  wspólne spożycie samodzielnie  przygotowanych pokarmów oraz słodyczy. Po wspólnym posiłku uczniowie stoczyli bitwę w strojach rycerzy z  X wieku.  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na placu zabaw w Korycinie. Tu dzieci miały możliwość wspaniałej zabawy na zjeżdżalniach, ściance wspinaczkowej i karuzelach. Niestety deszcz przerwał nam wesołą zabawę,  ale nie pozbawił dzieci dobrego humoru. To był bardzo udany wyjazd.