• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Pani Bożena Kraśnicka zaprosiła klasy I-III do krainy MISIOLANDII, do oddziału przedszkolnego. Wszyscy wchodzący do misiowej krainy musieli mieć ze sobą pluszowego misia. Misiowy dzień rozpoczął się zajęciem, którego tematem był Miś – nasz przyjaciel, bohater książek i bajek dla dzieci. Pani Bożena przybliżyła dzieciom historię powstania pluszowego misia, zmiany w wyglądzie misiów na przełomie lat, literaturę i bajki których bohaterami są misie. Dzieci rozpoznawały występujące gatunki niedźwiedzi, jak też mogły sprawdzić swoje wiadomości w quizach i zagadkach. Były też misiowe tańce i ćwiczenia z misiem oraz układanie w grupach misiowych puzzli. Dzieci obiecały szanować swoje pluszaki i chętnie sięgać po książeczki. Najwięcej radości sprawiła rywalizacja misiów w jedzeniu spagetti w zabawie ,,Głodny miś”. Były również dwa stanowiska foto- misiów i każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy, którzy odwiedzili MISIOLANDIĘ, otrzymali pamiątkowe emblematy z misiem. 

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • ANDRZEJKI
          • ANDRZEJKI

          • W czwartek 24 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Wprowadzeniem w andrzejkowy nastrój wróżb i tajemniczości była krótka inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy VI.  Następnie wszyscy chętni mogli dowiedzieć się z przygotowanych wróżb, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości.  Po wróżbach wszyscy bawili się na andrzejkowej dyskotece przeplatanej licznymi konkursami.  Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny rok wróżb.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

             20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa – Konwencję o prawach dziecka. UNICEF w swoich działaniach inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

            W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole zorganizowane zostało  spotkanie,  na którym przybliżono  uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka, a także działalnością UNICEF.  Odbył się quiz tematyczny, a także klasowe układanie puzzli poświęconych prawom dzieci.  Wszyscy mogli  obejrzeć prezentację multimedialną  również o prawach dziecka.  Na podsumowanie i młodsi i starsi wzięli udział w zabawie w pociąg jeżdżący do poszczególnych stacji, na których czekały przeróżne zadania, a także odbili swoją dłoń na wspólnym plakacie promującym prawa dziecka.

                 Wierzymy, że dzień 20 listopada na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości obchodzonych w naszej szkole

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

             

        • Dzień Pieczonego Ziemniaka
          • Dzień Pieczonego Ziemniaka

          • W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zorganizowały go i przeprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kwasówce „Warkocze i Falbanki” we współpracy z Radą Rodziców.  Impreza rozpoczęła się od przedstawienia historii ziemniaka i rozstrzygnięcia konkursu na „najciekawszego ziemniaka”. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę. Motywem przewodnim był  oczywiście ziemniak. Uczniowie malowali wspólnie portret ziemniaka, robili „zwierzątka” z ziemniaków, tworzyli prace z ziemniaczanych stempli, robili zdjęcia w foto- budce, a także uczestniczyli w wielu zabawach i konkurencjach sportowych.  Główną atrakcją podczas “Dnia Pieczonego Ziemniaka” było ognisko, w którym, w którym wszyscy piekli ziemniaki i kiełbaski. Wspólnie spędzony czas był świetną okazją do integracji społeczności uczniów, rodziców i nauczycieli, propagowania zdrowego stylu życia. Dziękujemy Paniom z koła Gospodyń Wiejskich „Warkocze i Falbanki” za tak udany dzień i wspaniałą zabawę.

        • GMINNE OBCHODY 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPDLEGŁOŚCI
          • GMINNE OBCHODY 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPDLEGŁOŚCI

          • 11 listopada uczestniczyliśmy w gminnych obchodach 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po mszy świętej rozpoczęły się uroczystości pod Pomnikiem Orła Białego. Po okolicznościowych przemówieniach i Apelu Poległych delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem.

        • Święto Szkoły w Korycinie
          • Święto Szkoły w Korycinie

          • 10 listopada Pani Dyrektor wspólnie z delegacją uczniów uczestniczyła w  uroczystościach obchodów jubileuszu 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Korycinie imienia  Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz obchodach Narodowego Święta Niepodległości.  Uczestniczyli w złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego na Rynku w Korycinie,  Mszy Świętej w kościele pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża  Świętego z udziałem pocztów sztandarowych, a także uroczystościach odbywających się w szkole.  Dziękujemy za zaproszenie.

        • Powiatowy Bieg Wolności
          • Powiatowy Bieg Wolności

          • 10 listopada odbył się w Sokółce Powiatowy Bieg wolności. Organizatorami wydarzenia był Powiat Sokólski i Stowarzyszenie „Towarzystwo Ziemia Sokólska”. Celem imprezy było upamiętnienie jutrzejszej 104. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie oraz promocja postaw patriotycznych poprzez wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. Ponadto postawiono na popularyzację biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności. Wzięły w nim udział uczniowie wielu szkół z powiatu sokólskiego.  Naszą szkołę reprezentowana była także przez grupę uczniów z klas IV – VIII. Niesprzyjająca pogoda nikogo nie zniechęciła i wszyscy dotarli do mety. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i medal.  

        • ŚWIĘTO NIEPODLAGŁOŚCI
          • ŚWIĘTO NIEPODLAGŁOŚCI

          • Podczas uroczystego apelu uczniowie naszej szkoły godnie uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Apel rozpoczął się o godzinie 11.11 odśpiewaniem pełnej wersji hymnu państwowego. W ten sposób wyłączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu”. Podczas apelu  przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. To była niezwykła lekcja historii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • #Szkoła pamięta 2022
          • #Szkoła pamięta 2022

          • Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do  akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

            3 listopada całą społecznością szkolną  odwiedziliśmy cmentarz parafialny. Tu rokrocznie odwiedzamy groby byłych nauczycieli naszej szkoły. Szczególną troską otaczamy grób byłej pani dyrektor, którą wszyscy znaliśmy. Odwiedzamy także groby uczniów naszej szkoły, którzy odeszli w młodym wieku.  Zapalając znicze, porządkując wiązanki kwiatów oddajemy im cześć i pokazujemy, że ciągle o nich pamiętamy.

        • „Bajka o trzech braciach”
          • „Bajka o trzech braciach”

          • 02.11.2022 r. naszą szkołę  Teatr „Arena” z Białegostoku. Aktorzy przedstawili spektakl pt. „Bajka o trzech braciach”. Utwór opowiadał o trzech braciach i ich zmaganiach w zdobyciu "żywej wody" dla chorej matki. Głównym przesłaniem utworu była pochwała odwagi, bezinteresownej pomocy i poświęcenia dla innych. Bajka bardzo się podobała, za co nagrodzili aktorów brawami.

        • DZIEŃ DYNI
          • DZIEŃ DYNI

          • 27 października Samorząd Uczniowski  zorganizował w naszej szkole "Dzień Dyni".  Z tej okazji wszyscy chętni mogli przynieść do szkoły dynie. Dzieci przyniosły swoje pięknie wycięte i przyozdobione prace do szkoły. Wszystkie pomysły uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu, gdzie zorganizowano wystawę. Dynie wzięły udział w konkursie. W głosowaniu wybrano najfajniejszą dynię, ale nagrody otrzymali wszyscy właściciele ozdobionych dyń. Tego dnia uczniowie także wzięli udział w zabawach z dynią, a także odpowiadali na pytania dotyczące tego warzywa. Na zakończenie odbyła się wspólna dyskoteka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań wykonanych aparatem otrzymanym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

        • #przerwanaczytanie
          • #przerwanaczytanie

          • 19. 10. 2022 r. w nasza szkoła włączyła się  akcję "Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Była to już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających podczas przerw. Nasza szkoła po raz drugi dołączyła do tego wydarzenia, które ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Do tej akcji przygotowywaliśmy się dłuższy czas. Uczniowie, rodzice, rada pedagogiczna i pracownicy szkoły  zostali poinformowani  o przebiegu i celu  akcji „Przerwie na czytanie”. Plakaty informujące o akcji i reklamując zalety czytania zostały umieszczone na gazetkach i tablicy informacyjnej. Informacja o akcji ukazała sie także na stronie internetowej szkoły i mediach społecznościowych szkoły. Wspólnie, ale w ciszy czytaliśmy książki na trzech pierwszych przerwach. Tego dnia każdy mógł przynieść ze sobą swoją ulubioną książkę lub wypożyczyć lekturę z biblioteki szkolnej.  Czytanie odbywało się na szkolnych korytarzach i w różnych jego  zacisznych zakamarkach.

        • #przerwanaczytanie
          • #przerwanaczytanie

          • Nasza szkoła kolejny raz włącza się do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji, która skierowana jest do całej społeczności szkolnej,  jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; integracja środowiska lokalnego,  pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi a także  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            W nalej szkole akacja odbędzie się 19 października 2022 r. Tego dnia na trzech kolejnych przerwach będziemy na korytarzach szkolnych i klasach lekcyjnych w ciszy czytać swoje ulubione książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej.

            Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w akcji.